30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Úředně bezdomovcem  (Přečteno 1907 krát)

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Úředně bezdomovcem
« kdy: 26 Listopadu 2020, 01:11:37 »

Zdravím,

jen jsem narazil na tento článek a myslím, že by leckomu mohl přijít zajímavý :D

https://www.altair.blog/2020/11/uredne-bezdomovcem

Autor svojí mentalitou dosti zapadá do této komunity a upřímně řečeno bych se divil, kdyby tu na fóru nebyl.
Jinak koukal jsem, že teď rozjel i zajímavou sérii, která sice místním pravidelným čtenářům nic moc nedá, ale např. pro neznalého kamaráda fajn začátek :)

https://www.youtube.com/watch?v=kauLvkbiQRA
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Lys

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:Úředně bezdomovcem
« Odpověď #1 kdy: 26 Listopadu 2020, 06:09:04 »

Pěkné čtení. Problém podle mě bude v tom, že s neexistencí trvalého pobytu asi nepočítají třeba banky a pojišťovny. Defaultnímu zaměstnanci se asi moc nebude chtít řešit, že jejich formuláře mají kolonku, kterou lze i ze zákonných důvodů nevyplnit.
IP zaznamenána
"Každej nemůže bejt chytrej. Ty hloupí musej dělat výjimku, protože kdyby byl každej chytrej, tak by bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej."

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Úředně bezdomovcem
« Odpověď #2 kdy: 26 Listopadu 2020, 08:15:49 »

Mohlo by to byt teoreticke reseni pro zahranicni neztotoznene prestupky?
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 248
    • Zobrazit profil
Re:Úředně bezdomovcem
« Odpověď #3 kdy: 26 Listopadu 2020, 08:42:01 »

Diky za pripomenuti, hodne davno jsem videl starsi verzi a nejak to pustil z hlavy. Urcite se zkusim zeptat autora, ale zajimal by me i nazor mistnich na par drobnosti s tim spojenych.

Jak se obecne v Cesku resi dorucovani, pokud nemate trvaly pobyt, ani datovku, ani dorucovaci adresu? Pro zacatek predpokladejme ceskeho ouradu, ktery si je schopen dohledat historii takoveho "bezdomovce" a jde o neco, co nevzda. Staci pak treba vyveseni informace o zasilce nekde na uredni desce? Napada me treba kazdorocni slozenka na dan z nemovitosti.

Banka- v te sve jsem nikdy nebyl, vse lze korespondencne, novou obcanku jsem jim nedavno jen vyfotil, tady by snad nebyl problem. Mozna by se cukali u kreditky.

Obchodnici- vsude na webu je potreba vyplnit v eshopech adresu, i kdyz je zrejme, ze si to budu vyzvedavat v trafice/poste. Na druhou stranu je jasne, ze vyplnenim vymyslene adresy by zadny problem nevznikl, coz jsem ostatne mnohokrat vyzkousel. A naopak nechat dorucit si muzete kamkoli, souvislost s urednim dokladem nikoho nezajima.

Policajt- nehodlate resit prestupek na miste a jeho reakci bude tutove pozadavek kauce. Jak z toho ven?
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 345
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Úředně bezdomovcem
« Odpověď #4 kdy: 26 Listopadu 2020, 08:58:30 »

Neřešit přestupek lze pouze tak, že ho úřad zastrčí do šuplíku a zapomene na něj. Pokud to samé uděláte Vy, úřad rozhodne a určité době nabyde rozhodnutí právní moci.

Kauce má tedy smysl pouze pro cizince. Pokud by po mně chtěl kauci, vysvětlil bych mu, že se dopouští zneužití pravomoci.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Úředně bezdomovcem
« Odpověď #5 kdy: 26 Listopadu 2020, 10:26:32 »

Původní verze snad byla i na d-fens a i obsáhlá diskuze tam byla. Dal bych k dobru nedávný článek a rozsudek, který mě i pobavil a týká se bezdomovce.

https://www.mesec.cz/clanky/bezdomovec-chtel-po-statu-socialni-davky-presahujici-50-tisic/

IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Úředně bezdomovcem
« Odpověď #6 kdy: 26 Listopadu 2020, 11:02:09 »

Citace
Pokud jste povahy asertivní a stejně jako já si myslíte, že když už nám stát za naše daně neposkytuje kvalitní služby, měl by poskytovat alespoň kvalitní zábavu, můžete celou záležitost vyřídit osobně.

Nadhera  ;D
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Úředně bezdomovcem
« Odpověď #7 kdy: 26 Listopadu 2020, 13:34:50 »

Není kompatibilní se ZP....  § 10 odst. 1 zákona č. 133/2000 Sb.
IP zaznamenána