30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Lhuta na zahajeni spravniho rizeni  (Přečteno 2556 krát)

Yes

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Lhuta na zahajeni spravniho rizeni
« kdy: 20 Listopadu 2020, 12:32:44 »

Ahoj,

stala se mi takova nemila vec a je mozne, ze jsem prekrocil rychlost o >40km/h v obci.
Policiste me zastavili, oznamili mi, ze jsem spachal prestupek a ze to jde rovnou do spravniho rizeni a ze maji 10 dni na to, aby me o nem vyrozumeli.
10 (jak kalendarnich, tak pracovnich) dni uplynulo a zadne vyrozumneni o zahajeni spravniho rizeni jsem nedostal.

Jsem z obliga, nebo mne policista spatne informoval a rizeni muze byt zahajeno a ja byt vyrozumnen kdykoliv v budoucnosti (az do 1roku?).

Diky moc!
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Lhuta na zahajeni spravniho rizeni
« Odpověď #1 kdy: 20 Listopadu 2020, 12:51:05 »

Na zahájení řízení mají rok.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 420
    • Zobrazit profil
Re:Lhuta na zahajeni spravniho rizeni
« Odpověď #2 kdy: 20 Listopadu 2020, 13:51:55 »

Žádná lhůta 10 dnů neexistuje.
IP zaznamenána

Yes

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Lhuta na zahajeni spravniho rizeni
« Odpověď #3 kdy: 20 Listopadu 2020, 13:58:02 »

Dik :/
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Lhuta na zahajeni spravniho rizeni
« Odpověď #4 kdy: 20 Listopadu 2020, 14:20:21 »

@Yes : Každopádně kdyby mělo něco dorazit, tak to anonymizujte a nahrajte sem.
IP zaznamenána

doctor

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Lhuta na zahajeni spravniho rizeni
« Odpověď #5 kdy: 17 Prosince 2020, 15:48:03 »

Co mam zkusenosti, tak prvni aktivita uradu trva spise mesice od prestupku, ale urcite ne dny. Neco jineho je, pokud by vam na miste sebrali papiry. Hlidat postu a neprosvihnout terminy. Hlavne pozor na Prikaz, tam je jen 8 dni na podani Odporu! Prekroceni o vic jak 40km/h si nejspis ujit nenechaj a neco prijde, takze budte pripraven.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil
Re:Lhuta na zahajeni spravniho rizeni
« Odpověď #6 kdy: 18 Prosince 2020, 01:44:03 »

doctor> To se podle meho nazoru absolutne takto neda pausalizovat. Me zkusenosti rikaji, ze rychlost zahajeni rizeni (resp. prvniho kontaktu smerem k ridici/provozovateli) nejvic zalezi na konkretnim SO a ve druhem poradi zalezi na zavaznosti domneleho prestupku (v chapani urednika je zavaznost tim vyssi, cim vyssi pokutu lze ulozit). U stejneho SO bylo rizeni ve veci udajneho prekroceni rychlosti o 79km/h mimo obec zahajeno behem jednoho tydne, zatimco cca 5 parkovani (listecek od unterfizlu za steracem) bylo 2x zahajeno az po nekolika mesicich a zbytek vysumel.
IP zaznamenána

doctor

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Lhuta na zahajeni spravniho rizeni
« Odpověď #7 kdy: 24 Prosince 2020, 19:06:37 »

doctor> To se podle meho nazoru absolutne takto neda pausalizovat. Me zkusenosti rikaji, ze rychlost zahajeni rizeni (resp. prvniho kontaktu smerem k ridici/provozovateli) nejvic zalezi na konkretnim SO a ve druhem poradi zalezi na zavaznosti domneleho prestupku (v chapani urednika je zavaznost tim vyssi, cim vyssi pokutu lze ulozit). U stejneho SO bylo rizeni ve veci udajneho prekroceni rychlosti o 79km/h mimo obec zahajeno behem jednoho tydne, zatimco cca 5 parkovani (listecek od unterfizlu za steracem) bylo 2x zahajeno az po nekolika mesicich a zbytek vysumel.

Souhlasim, byt s reakci uradu v radech dnu jsem se jeste nesetkal. Spis jsem mel napsat, ze prvni krok urad->pirat po mesici a vice neni nenormalni situace a aby kolega byl pripraven, ze pozdrav muze prijit pozdeji a nebyl v omylu, ze pokud do 10 dnu nic neprijde tak vyhral.
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Lhuta na zahajeni spravniho rizeni
« Odpověď #8 kdy: 27 Prosince 2020, 23:34:11 »

Třeba u nás ve městě zahajují řízení do pár dnů nebo mě znají a snaží se mě pravidelně grilovat, ale teď například řeším i Kralupy a tam došlo k zahájení až 3 měsíce po spáchání.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Lhuta na zahajeni spravniho rizeni
« Odpověď #9 kdy: 27 Prosince 2020, 23:35:39 »

Není neobvyklé ani zahájení řízení těsně před uplynutím roční lhůty.
IP zaznamenána