30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Srážka se zvěří a majitel zvířete  (Přečteno 7409 krát)

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Srážka se zvěří a majitel zvířete
« Odpověď #15 kdy: 17 Listopadu 2020, 09:16:30 »



Někteří řidiči to řeší tak, že v úseku, kde je větší šance, že jen zvěř, troubí.

https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=188-tXvs-MM

Někteří řidiči používají tolik nenáviděné asistenty.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Srážka se zvěří a majitel zvířete
« Odpověď #16 kdy: 17 Listopadu 2020, 09:39:22 »

Fuj, měli by se stydět ;) Sice jsem obecně proti nim, tak jistě jsou někdy i ku prospěchu, jenom se na ně asi nesmí spoléhat bezmezně.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Srážka se zvěří a majitel zvířete
« Odpověď #17 kdy: 17 Listopadu 2020, 23:17:32 »

Jo a dopadne to jako to Volvo Uberu, ktere srazilo babu vedouci kolo. Auto ji videlo, ale tak nejak se rozhodlo, ze to neni prekazka a semlelo ji. A TO, co sedelo za volantem cumelo do mobilu...
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Srážka se zvěří a majitel zvířete
« Odpověď #18 kdy: 18 Listopadu 2020, 01:26:00 »

A tahle "prkotina" zařízla celý projekt a je snad i na prodej.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Srážka se zvěří a majitel zvířete
« Odpověď #19 kdy: 18 Listopadu 2020, 05:50:42 »

Jo a dopadne to jako to Volvo Uberu, ktere srazilo babu vedouci kolo. Auto ji videlo, ale tak nejak se rozhodlo, ze to neni prekazka a semlelo ji. A TO, co sedelo za volantem cumelo do mobilu...
Jasně, přeci je mnohem lepší přejet někoho/něco, koho nevidí ani řidič, ani auto. Asi jste přehlédl, že se to jmenuje asistent nočního vidění, ne samočinné řízení.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Srážka se zvěří a majitel zvířete
« Odpověď #20 kdy: 18 Listopadu 2020, 09:08:10 »

Prave ze testy na miste ukazaly, ze kdyby auto nejelo v autonomnim rezimu a ridic sledoval cestu, pravdepodobne by chodkyni videl lepe jak auto (me dost prekvapilo, ze to Volvo melo jen a pouze kamery. Zadny lidar, zadny nocni prisvit, proste zadna technologie, ktera by nahrazovala nedostatky lidskeho oka). Jak by zareagoval samozrejme nemuzeme tusit, ale horsi nez jak zareagoval pocitac by to nebylo...

Co se toho odkazovaneho videa https://www.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=188-tXvs-MM tyce - vetsina mych malem srazek se zveri spocivala v tom, ze mi srnka vyskocila primo pred auto ze skarpy nebo krovi. Infra prisvit je tak uplne k nicemu, pokud neni porost kolem silnice vysekany, nebude videt tak i tak.

Navic si moc nedovedu predstavit promitani videa na budiky. Ja kdyz v noci jedu, sleduju silnici. Od doby co mam auto s Head-Up displejem, tak se na budik koukam jen jednou za cas na hodiny, ale abych v noci jel po silnici a sledoval misto silnice obraz kamery mi proste prijde divne. A kdyz budu sledovat silnici, auto neco uvidi posle notifikaci a ja sklopim zrak abych se podival co to je, ztratim cenne zlomky vteriny na reakci.
IP zaznamenána

Viktor Š.

  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
Re:Srážka se zvěří a majitel zvířete
« Odpověď #21 kdy: 18 Listopadu 2020, 09:25:18 »

A kdyz budu sledovat silnici, auto neco uvidi posle notifikaci a ja sklopim zrak ...

Notifikace: Čum na silnici, ne na budíky.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Srážka se zvěří a majitel zvířete
« Odpověď #22 kdy: 18 Listopadu 2020, 09:35:06 »

Co si vybavuju, problém nebyl, že vůz neviděl, ale že reakce byla softwarově "otupená", tedy, že ač by normálně vůz reagoval, jel v módu "lidi nabrat" a tak se i stalo.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Srážka se zvěří a majitel zvířete
« Odpověď #23 kdy: 18 Listopadu 2020, 09:54:39 »

@lerion : jenže jak jsem měl tu čest poznat, tak Audi nemá infra přísvit, ale termokameru, takže vidí i tu srnu ve škarpě.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Srážka se zvěří a majitel zvířete
« Odpověď #24 kdy: 18 Listopadu 2020, 13:08:43 »



Co se toho odkazovaneho videa https://www.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=188-tXvs-MM tyce - vetsina mych malem srazek se zveri spocivala v tom, ze mi srnka vyskocila primo pred auto ze skarpy nebo krovi. Infra prisvit je tak uplne k nicemu, pokud neni porost kolem silnice vysekany, nebude videt tak i tak.

Navic si moc nedovedu predstavit promitani videa na budiky. Ja kdyz v noci jedu, sleduju silnici. Od doby co mam auto s Head-Up displejem, tak se na budik koukam jen jednou za cas na hodiny, ale abych v noci jel po silnici a sledoval misto silnice obraz kamery mi proste prijde divne. A kdyz budu sledovat silnici, auto neco uvidi posle notifikaci a ja sklopim zrak abych se podival co to je, ztratim cenne zlomky vteriny na reakci.
Je to technologie termokamery, na chodce a zvěř, jelikož vyzařují teplo, je to super. Křoví tomu nevadí.

Stejně jako sledujete zrcátka, sledujete kameru. Periferně pořád, když je potřeba, tak cíleně. Pokud jste například oslněn protijedoucím nebo v mlze, tak se podíváte na kameru a vidíte. Osobně tedy radši sleduji obraz kamery než nic.

Notifikace se zobrazí na Head-Up, pokud je to chodec, tak ho navíc třikrát rychle za sebou osvětlí dálkovým paprskem. Není důvod sklápět hlavu.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 999
    • Zobrazit profil
Re:Srážka se zvěří a majitel zvířete
« Odpověď #25 kdy: 18 Listopadu 2020, 14:05:33 »

Osvětlí, nebo oslepí? :D
IP zaznamenána

Skoll

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Srážka se zvěří a majitel zvířete
« Odpověď #26 kdy: 27 Září 2021, 18:33:42 »

Znovu obnovím téma, ale jinak.

Srážka se zvěří.
Škoda na autě: Dvě konve vody na vanu v kufru, když jsem si odvezl pro kamarádovy vlkouše.
PČR ČB spolupráce: 100%. Bez výtky, jen nepřesnost vyjadřování v kontextu. Nechtěl jsem nic, dodrželi (veřejnosti neznámá) pravidla (volající položí a pod.) a pomohli rychle ze 158.
Myslivec: Hele, nejsem myslivec, nejsem řezník, ale takový brutál způsobený "neublížit" jsem dlouho neviděl. Podříznout krk, píchnout páteř, obojí OK. Ale nechat se dvě minuty dusit je na můj žaludek moc. Nemám problém zvíře zabít (přihlížel jsem, protože už mi srnky začalo být líto), mám i nástroje, kterými to umím od srážky do minuty, ale jak to udělat "legálně" a hlavně primárně s co nejmenším utrpením (krom lahve dusíku, šlauchu, igelitu a gumičky)?
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Srážka se zvěří a majitel zvířete
« Odpověď #27 kdy: 28 Září 2021, 20:33:21 »

To “pichnuti do patere” se nazyva “zaraz” - je to, kdyz se to umi, rychly a bezbolestny zpusob utraceni.

Vyjizdim k porazene zveri celkem casto a verte mi, ze je to lepsi, nez zver dostrelovat, protoze, i kdyz to neni nic hezkeho na pohled, je to lepsi, nez nechat zraneniu zver umirat dlouho a v bolestech.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil
Re:Srážka se zvěří a majitel zvířete
« Odpověď #28 kdy: 29 Září 2021, 11:35:18 »

... Kafilérka stojí cca 12kč kg. Za 5 tisíc to muselo být sakra velké prase.
Nevim - a je mi celkem fuk - kolik stoji kafilerka. Stejne ten dobytek to prase sezral - a napocital si tam buhvico vsechno. A prase to bylo fakt velke. Byli jsme - ja i to prase - dokonce s fotkou v mistnich novinach a na hasicskym webu , hec! ;-)
IP zaznamenána