30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Sonda do duše trasujícího policajta  (Přečteno 1911 krát)

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Sonda do duše trasujícího policajta
« kdy: 10 Listopadu 2020, 10:27:39 »

Zajímavý článek: https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/trasujici-detektiv-nejtezsi-je-posilat-na-testy-deti-40341758
Některé postřehy:
- kontakty vyhledávají fízlové z kriminálního oddělení
- fízlové z kriminálního oddělení "mají teď práce o něco méně", takže se mohou ve své pracovní době věnovat této činnosti - například ve středočeském kraji jich je 30
- pan fízl se bál, že "bude vypadat jako práskač":-)
- ve svém služebním počítači (tedy fízlovském notebooku) má speciální program, který mu umožňuje zpracovávat osobní údaje včetně rodných čísel, adresy, telefonních čísel, údajů o zdravotním stavu, údajů o rodinných příslušnících atd.
- jeden z volaných nevěřil, že se "jedná o policistu, který vyhledává kontakty nakažených", zajímavé. Pokud se pan fízl představuje jako fízl - vykonává  v tu chvíli činnost fízla, nebo činnost hygieny? Z uvedeného nedůvěřivého volaného se rázem stal "neposlušný", který byl "naprášen hygienikům". Také zajímavé - takže z toho plyne, že fízl v tu chvíli nejedná jako "hygiena" jejím jménem, ale skutečně jako fízl, vyžadující rodná čísla atd....
- dotazovaného může poslat do karantény..... jako fízl, nebo jako hygiena?
Hm - ....a takhle si tu žijem....
« Poslední změna: 10 Listopadu 2020, 10:35:24 od gumidos »
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Sonda do duše trasujícího policajta
« Odpověď #1 kdy: 10 Listopadu 2020, 10:33:17 »

Takze pouze 1 z x desitek lidi ho poslal nekam, hmm. Nic moc teda.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Sonda do duše trasujícího policajta
« Odpověď #2 kdy: 10 Listopadu 2020, 12:14:12 »

"...počítač ho telefonicky spojí s dotyčnou osobou. Při následném rozhovoru musí policista zjistit spoustu údajů. Týkají se adresy, rodného čísla, aktuálního zdravotního stavu, příznaků nemoci, pojišťovny nebo praktického lékaře..."

A to mu to jako reknou? Cloveku kterej se jen predstavuje jako policista, a kterej vola z nakyho neznamyho cisla? Ovce, neskutecne ovce...
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Re:Sonda do duše trasujícího policajta
« Odpověď #3 kdy: 10 Listopadu 2020, 13:07:33 »

Takze pouze 1 z x desitek lidi ho poslal nekam, hmm. Nic moc teda.

1 z X desítek lidí zhruba odpovídá mé "bublině". Znám blíže pár desítek lidí a jenom já z nich jsem za blázna, co se nebaví s fízly. Máte snad jinou zkušenost? Nebavit se s fízlem, či ho dokonce aktivně poslat do pryč, je naprostá rarita. Proto jim to všechno funguje.
IP zaznamenána

JakubR1

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil
Re:Sonda do duše trasujícího policajta
« Odpověď #4 kdy: 10 Listopadu 2020, 19:27:50 »

IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Sonda do duše trasujícího policajta
« Odpověď #5 kdy: 10 Listopadu 2020, 20:45:36 »

Ze mě by taky žádné osobní údaje po telefonu nedostal. Jsem dosti paranoidní :D
IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Re:Sonda do duše trasujícího policajta
« Odpověď #6 kdy: 10 Listopadu 2020, 22:32:21 »

Já teda nějak nevim. Ve mém oboru se snažíme lidem vysvětlovat, že nemají hned věřit všemu, co se jim přes vzdálenou komunikaci někdo snaží nabulíkovat. Očividně je před námi ještě hodně práce, jestli je drtivá většina lidí schopná vyklopit o sobě první i poslední do telefonu komukoliv, kdo o sobě řekne že je policajt.
IP zaznamenána