30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Žádost o výpalné od Brněnské komunikace a.s. (blokové čistění)  (Přečteno 3541 krát)

ajkost

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil

Zdravim,
mam par otazok k praktikam tejto spolocnosti a tiez k stylu ich komunikacie. Minuly mesiac (polka zari) mi "preparkovali" motorku pocas blokoveho cisteni. Zaparkovana bola na toto miesto koncom srpna, kedy nebolo na ulici dopravne znacenie informujuce o nadchadzajucej blokovke. Bezne toto znacenie respektujem, no bol som nuteny odist na SR (27. 8. 2020) a do Brna som sa kvoli zacinajucim obmedzeniam na hraniciach a zhorsujucej sa situacii uz nevratil. Som slovak s trvalym pobytom na SR, s prechodnym pobytom v CR.
  • Mam zriadenu datovu schranku v CR, no dopis prisiel postou. Je to v poriadku? Nemusia komunikovat cez DS, kedze existuje? Ci na BRKO sa to nevztahuje?
  • Je mozne presmerovat tuto ziadost o vypalne na inu osobu (napr. napraskat skutocnu osobu, ktora s tym suhlasi a chce si pisat s BRKOm)?
  • Je mozne, aby sa ina osoba prihlasila pisomne priamo na BRKO, ze spachala tento ohavny cin? (ak by nebol mozny bod 2.)
  • Ma zmysel (a je vobec mozne) sa vyhovarat na vyssie uvedene skutocnosti (neboli tam znacky pri parkovani, bol stazeny vstup a pobyt v CR, epidemiologicka situacie a pod.)?

Vopred dakujem za vas cas a pripadne rady.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o výpalné od Brněnské komunikace a.s. (blokové čistění)
« Odpověď #1 kdy: 29 Října 2020, 10:51:22 »

Většina těch otázek se tu již řešila, zkuste prosím použít vyhledávání. Brněnské komunikace nejsou OVM, takže komunikovat DS s vámi nemusí, zároveň mají ze zákona pohledávku za provozovatelem vozidla, s nikým jiným nic řešit nemusí a nejspíš tedy nebudou.

Argumentace koronou v tomto smyslu nemusí být úplně jednoduchá, ze strany žalobce bych tvrdil, že jste mohl očekávat, že se za této situace nemusíte vrátit a že jste se měl podívat do plánu čištění, který se zveřejňuje někde i na celý rok dopředu.
Z vaší strany bych argumentoval tím, že není možné za současné situace spravedlivě požadovat, abyste se vrátil do ČR jen kvůli přeparkování motorky, neboť tento společenský zájem na vyčištění jednoho místa musí nutně ustoupit zájmu na omezení pohybu osob, šíření nákazy atd.

V tomto duchu můžete zkusit něco sepsat, dát to sem ke kontrole a poslat na BrKom, je nicméně dost možné, že vás BrKom i tak bude o zaplacení žalovat.
IP zaznamenána

ajkost

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o výpalné od Brněnské komunikace a.s. (blokové čistění)
« Odpověď #2 kdy: 05 Listopadu 2020, 15:32:56 »

Dakujem pekne za odpovede, zial v tomto pripade bude riesene zaplatenim. Mozete uzavriet
IP zaznamenána

Tomfox

  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o výpalné od Brněnské komunikace a.s. (blokové čistění)
« Odpověď #3 kdy: 13 Listopadu 2020, 14:02:38 »

Dost mne mrzí, že to tak snadno vzdáváte. Já odtah dostal zaplacen zpět. Možná se už něco změnilo, ale když jsem na ně vlítl, tak mi vcelku promptně peníze vrátili a dost jsem cítil obavu, abych se v tom nepitval, nemedializoval to a ovečky se náhodou nezačali cukat. Musel jsem teda dokázat, že jsem nemohl auto přeparkovat (byl jsem v zahraničí) a značky tam v dané době nebyly. Bylo to ve vlákně Odtah Brno. Nejsem to ale nějak schopen dohledat, je to už staršího data cca 2015.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o výpalné od Brněnské komunikace a.s. (blokové čistění)
« Odpověď #4 kdy: 13 Listopadu 2020, 14:09:37 »

IP zaznamenána

ajkost

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o výpalné od Brněnské komunikace a.s. (blokové čistění)
« Odpověď #5 kdy: 14 Listopadu 2020, 03:02:50 »

je tu drobny rozdiel. predtym odtahovali na odtahove parkoviste, kde si uctovali odtah a kazdy den placeneho parkovani. dnes to funguje tak, ze iba "preparkuju" vozidlo, t. j. vykonaju technicky ukon/zpetny odtah. po vzore odkazovaneho tematu mozem skusit tuto ciastku vymahat dodatocne. ked sa k tomu dostanem, skusim postupovat podla odkazovanej (starsej, mozno neaktualnej) temy. netusim, ci sa nieco nahodou nezmenilo aj v procesnej rovine, a to konkretne odtahova spolocnost alebo sposob vymahania (vydierania).
IP zaznamenána