30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: NS: trestní odpovědnost řidiče motorového vozidla ovlivněného návykovou látkou  (Přečteno 7304 krát)

dqd

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 128
    • Zobrazit profil

Je to sice z pera NS, nikoliv NSS nebo ÚS, považuji to ale za relevantní judikaturu, která by zde neměla chybět. Tento soud vydal stanovisko k trestní odpovědnosti řidiče motorového vozidla ovlivněného jinou návykovou látkou než alkoholem za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky. Soudem stanovené minimální hodnoty (pro to, aby se jednalo o přečin) jsou následující:

  • 10 ng/ml Delta-9-tetrahydrokanabinolu (9-THC)
  • 150 ng/ml Methamfetaminu
  • 150 ng/ml Amfetaminu
  • 150 ng/ml 3,4-Methylendioxymethamfetaminu (MDMA)
  • 150 ng/ml 3,4-Methylendioxyamfetaminu (MDA)
  • 75 ng/ml Kokainu
  • 200 ng/ml Morfinu

(Hodnoty jsou mnohonásobně vyšší než u souvisejícího nařízení vlády č. 41/2014 Sb..)

Stanovisko zároveň upřesňuje pravidla pro nutnosti vyžádat si znalecký posudek v této věci.
« Poslední změna: 27 Října 2020, 11:53:56 od dqd »
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil

dqd: už asi patřím do starého železa, já polovinu těch látek vůbec neznám! Holt pokrok nezastavíš. Stejně tak, jak jsem si myslel, když jsem byl v zahraničí, a viděl jsem na seznamkách "lidí v okolí" 420, že to znamená, že jsou z ČR ;D ;D ;D
IP zaznamenána