30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] rychlost obec 40+,nezastaven  (Přečteno 3595 krát)

Ifik1979

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
[WIN] rychlost obec 40+,nezastaven
« kdy: 23 Října 2020, 09:26:20 »

Zdarec všichni,
Chtěl bych se zeptat jestli zde někoho usvědčili dle fotografie a jestli je to vůbec možné(bez přiznání ).Dále pyrát co řídil mé auto si všiml,že v civilní ochcávce opicajtka držela co si v ruce a mířila na pyráta, má otázka je,jestli natáčela ona a měřila ochcávka a naopak.Jelikož pyrát rozpoznal opicajtku ,tak opicajti by mohli mít docela slušné foto nebo video.Snažili jse pyráta dojet,ale nedojeli, tudíž si myslím,že měřila spíše z ruky a sprdel z toho mít nebudu.Do týdne přišla výzva k podání vysvětlení pro provozovatele,na tu jsem dal písemnou odpověď,že  využívám práva nevypovídat a čekám. Díky za případné zkušenosti

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:rychlost obec 40+,nezastaven
« Odpověď #1 kdy: 23 Října 2020, 16:53:03 »

Jen z fotografie to možné není. Ale pokud by se podezřelý na jednání u SO potkal s opicatkou, hrozilo by nebezpečí, že jej pozná. Tzn. se pro jistotu u SO neukazujte osobně.
IP zaznamenána

Ifik1979

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:rychlost obec 40+,nezastaven
« Odpověď #2 kdy: 23 Října 2020, 17:51:50 »

Moc díky za info.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 906
    • Zobrazit profil
Re:rychlost obec 40+,nezastaven
« Odpověď #3 kdy: 23 Října 2020, 20:16:05 »

jj určitě zplnomocnit na jednání jinou osobu , aby nedošlo k identifikaci.

Nevím v jaké obci a v jaké části a jakém čase jste pyrátil, ale nepřijde vám už trošku za hranou to pálit obcí cca 100km/h??
Chápu, že někde na okrajích bez zástavby je to nějak vnitřně obhájitelné, ale já už bohužel viděl takového pyráta
co jel středem obce obdobnou rychlostí a z garáže vyjížděl řidič s autem, který neodhadl,že pyrát ve vesnici jede
 jako hovado a nechybělo moc a došlo k nepříjemné srážce. Pyrát to smykl na protější chodník, kde srazil popelnice a jakýsi sloupek.. Představa, že by tam v tu dobu někdo šel... 
A taky jde i o ohleduplnost , co se týče hluku.. Auto co jede 100km/h vytváří mnohem větší hluk než při 50/60kmh

Buzerační radary v obcích co jsou striktně na 50 mě také vytáčí - sledovat tachometr na úkor provozu není úplně O.K.
Já osobně obcemi jezdím dle situace- striktních 50 fakt nedodržuji pokud mne waze neupozorní. Ale nad 70km/h v 50kmh
to v zásadě nepřekračuji..




« Poslední změna: 23 Října 2020, 20:18:00 od sennheiser »
IP zaznamenána

Ifik1979

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:rychlost obec 40+,nezastaven
« Odpověď #4 kdy: 23 Října 2020, 21:11:12 »

Sennheiser🙂-díky také za informaci.
Já nebyl řidič, vím kdo to byl. Řidič patřičné ponaučení k situaci dostal ode mě . Situaci mi popsal a neshledavam ji jako nezakonou. Popisovat ji zde nebudu, nebyla to příčina mého dotazu,proč se řidič mého vozidla zachoval, tak jak se zachoval, no ale na okruh mu auto klidně sverim jelikož má určitě lepší schopnosti v řízení auta než opicajti, když jejich snaha ho dostihnout byla marná. Možná dojíst koblihu v autě za X milionů byla důležitější než dodržet svoje povinnosti při měření rychlosti. Opicajti mají dělat všechny úkony dle zákona a pro blaho lidu, což mi nepripadne, že sedí na prdeli a čekají na kořist, schválně jsem  se díval jestli byla v daném místě nehoda za posledních 5 let, samozřejmě nebyla, nehledě na to že já nejsem přesvědčen jestli to tak vůbec bylo a opicajti si to nevymyslely, 40 + v obci čerpám jen z prosby o podání vysvětlení provozovatele. Každopádně děkuji za potvrzení výše zmíněného názoru.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:rychlost obec 40+,nezastaven
« Odpověď #5 kdy: 27 Dubna 2021, 01:16:34 »

Do týdne přišla výzva k podání vysvětlení pro provozovatele,na tu jsem dal písemnou odpověď,že  využívám práva nevypovídat a čekám.
Pro úplnost: Ta výzva přišla od fízlů nebo od úřadu?
IP zaznamenána

Ifik1979

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:rychlost obec 40+,nezastaven
« Odpověď #6 kdy: 27 Dubna 2021, 16:20:31 »

Byla od cajtů a na dvakrát,nejdřív posrali datum(jen doporučený dopis bez pruhu),že při vyzvednutí bylo po termínu.Tak ještě jsem jim poslušně zavolal,že jak si to představují,že jsem to nemohl stihnout a jestli by nebyli moc hodní a poslali mi to znovu,že jsem připraven se dostavit,dva týdny a byla další pozvánka na kávu od nich,to jsem jim poslal dopis,že jsem se rozhodl využít práva sebenetrýznění a zatím klid už se myslím nikdo ani neozve....
IP zaznamenána

Ifik1979

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:rychlost obec 40+,nezastaven
« Odpověď #7 kdy: 20 Července 2021, 18:04:26 »

Už jse nikdo neozval.Promlčeno
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:rychlost obec 40+,nezastaven
« Odpověď #8 kdy: 20 Července 2021, 18:10:08 »

Tj. od údajného přestupku již uběhl rok a správní řízení nebylo zahájeno?
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil
Re:rychlost obec 40+,nezastaven
« Odpověď #9 kdy: 21 Července 2021, 04:38:01 »


Ale nad 70km/h v 50kmh
to v zásadě nepřekračuji..

na jednu stranu s vámi souhlasím, ale občas se takto také pohybuji. někde ve městě jsou rychlé úseky, kde nic nehrozí. typicky magistrála v pze (kde již často chytají) či ve varech. stává se mi, že např. v pze plachtím bez plynu směr centrum docela plynule a svižně a neřekl bych, že to je nebezpečné. na druhou stranu zrovna včera jsem se přichytil dobrovolně snížit na ca 40 někde v pze, protože 50 jsem nevnímal moc bezpečně. takže je to o myšlení
IP zaznamenána

ellhonza

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:rychlost obec 40+,nezastaven
« Odpověď #10 kdy: 21 Července 2021, 13:28:39 »

jj určitě zplnomocnit na jednání jinou osobu , aby nedošlo k identifikaci.

Nevím v jaké obci a v jaké části a jakém čase jste pyrátil, ale nepřijde vám už trošku za hranou to pálit obcí cca 100km/h??
Chápu, že někde na okrajích bez zástavby je to nějak vnitřně obhájitelné, ale já už bohužel viděl takového pyráta
co jel středem obce obdobnou rychlostí a z garáže vyjížděl řidič s autem, který neodhadl,že pyrát ve vesnici jede
 jako hovado a nechybělo moc a došlo k nepříjemné srážce. Pyrát to smykl na protější chodník, kde srazil popelnice a jakýsi sloupek.. Představa, že by tam v tu dobu někdo šel... 
A taky jde i o ohleduplnost , co se týče hluku.. Auto co jede 100km/h vytváří mnohem větší hluk než při 50/60kmh

Buzerační radary v obcích co jsou striktně na 50 mě také vytáčí - sledovat tachometr na úkor provozu není úplně O.K.
Já osobně obcemi jezdím dle situace- striktních 50 fakt nedodržuji pokud mne waze neupozorní. Ale nad 70km/h v 50kmh
to v zásadě nepřekračuji..

jak kde, jsou místa kde těch 100 je "bezpečných", to že je někdo blbec a nedokážu rychlost přizpůsobit situaci už je věc jiná
IP zaznamenána

Ifik1979

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] rychlost obec 40+,nezastaven
« Odpověď #11 kdy: 21 Července 2021, 14:48:31 »

Číkus-po pokusu o podání vysvětlení,na které jsem odepsal,že se vyjadřovat nebudu,již se nic nestalo.Pokus ze strany SO žádný neproběhl a myslím,že Policajti ani nic na SO neposílali.Díky za rady všem.
IP zaznamenána