30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pokuta z Itálie - Sicily by car  (Přečteno 4654 krát)

Heisenberg1212

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Pokuta z Itálie - Sicily by car
« kdy: 22 Října 2020, 12:52:40 »

Zdravím,

dnes mi přišel mail z Sicily by car (pronajímatel auta) a od (nejspíš) městské policie v Lecce. Přestupek v létě 2020 proběhl údajně tak, že jsem projel nějakou "historickou zónou" - samozřejmě s půjčeným autem. Administrativní poplatek za přeposlání pokuty je asi 60Eur - je pravda že to mají ve smlouvě - takže s tím jsem nějak smířený - mají totiž fotku občanky i karty - předpokládám tak, že si to strhnou. Ale jak to bude v tomto případě s Policií (65Eur - 95Eur ...dle toho kdy zaplatím). Firma samozřejmě poskytla informace policii. Je nějaká možnost nic neplatit? Nevíte jaké by mohli být následky právě v situaci s pronajatým autem?

Příspěvky k tomuto tématu jsem zde četl, nedočetl jsem se ale o případu s pronajatým autem...
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta z Itálie - Sicily by car
« Odpověď #1 kdy: 22 Října 2020, 20:56:51 »

Platebni karta- neni to stoprocentni reseni, ale predpokladam, ze uz od zlocinu uplynula nejaka doba a pujcovna nema zalohu. Z karty zakazat jakekoli transakce. Samozrejme problem je, pokud je kartu potreba pouzivat jinak. Pak je mozne delat ruzne kombinace zakazovani jen nejakych transakci, pripadne aktivace/deaktivace karty. Hodne zalezi, jaka banka to vydala, ja jsem zhyckany mobilni aplikaci, ktera v realnem case nastavuje limity/povoleni, naprosto jakkoli az do zustatku na uctu.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta z Itálie - Sicily by car
« Odpověď #2 kdy: 22 Října 2020, 21:00:40 »

Dali Vám z půjčovny i druhý (další) klíč od auta? Nemůžete za to, že někdo, kdo měl druhý (další) klíč od auta si Vámi pronajaté auto bez Vašeho dovolení vypůjčil a ještě s ním páchal přestupky.

Ignorujte to.

edit: ladin> Kartu nahlásit jako ztracenou/ukradenou, zablokovat a nechat si vydat novou.
IP zaznamenána

Heisenberg1212

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta z Itálie - Sicily by car
« Odpověď #3 kdy: 22 Října 2020, 22:29:02 »

No, kartu můžu vyměnit, to vyřeší asi hlavně začátek problému. Ale jak to bude pak dále s tím vymáháním, mají přeci jen komplet OP a ŘP. Návrat do Itálie vůbec neřeším, spíš to vymáhání - co dál...?
IP zaznamenána

Heisenberg1212

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta z Itálie - Sicily by car
« Odpověď #4 kdy: 22 Října 2020, 22:31:11 »

Plus samozřejmě porušení smluvních podmínek - podepsáno že pokuty zaplatím na mé náklady...
IP zaznamenána

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta z Itálie - Sicily by car
« Odpověď #5 kdy: 26 Října 2020, 08:18:56 »

Dali Vám z půjčovny i druhý (další) klíč od auta? Nemůžete za to, že někdo, kdo měl druhý (další) klíč od auta si Vámi pronajaté auto bez Vašeho dovolení vypůjčil a ještě s ním páchal přestupky.

Ignorujte to.

edit: ladin> Kartu nahlásit jako ztracenou/ukradenou, zablokovat a nechat si vydat novou.

No, s druhým klíčem by se asi dalo "kočkovat" v ČR a česky, ale v IT to asi tak jednoduché nebude.

Jinak s blokací nebo zrušením karty to taky asi nebude tak jednoduše řešitelné. Záleží hodně na bance.

Mně kdysi Alza zablokovala platbu ale prý si ji nestáhli, přiznám se, že to nekontroluji, a po 3 měsících mi přišlo z banky upozornění, že jsme v nepovoleném debetu, protože po 3 měsících si to "nějak" stáhli", takže dokonce je možné se dostat i do nepovoleného minusu....
IP zaznamenána

MichalSn

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta z Itálie - Sicily by car
« Odpověď #6 kdy: 29 Října 2020, 11:00:57 »

Ja ted resim uplne to stejne. Auto od Sicily by car, v Leccu jsem se nekolikrat dostal na kraj centra, jen abych tam vzdycky nabral/vyhodil zenu s kocarkem. Ted mi prislo 6 pokut, celkem za 900e  :x   
Ze je ta oblast kontrolovana kamerovym systemem jsem si popravde nevsiml.. Kdyby to bylo 100e tak nereknu, ale 25.000 Kč se mi platit nechce, když mě pujceni auta na tyden stalo 10x min.
IP zaznamenána

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta z Itálie - Sicily by car
« Odpověď #7 kdy: 29 Října 2020, 18:27:25 »

Nevím jak to vypadá na Sicílii, ale v Umbrii a Toskánsku, mají asi něco podobného, ale vždy tam byl byl takový divný semafor, jen červená a zelená a spousta velkých tabulí u toho, takže to člověka praští do očí.

Na druhou stranu buďme rádi, že v EU (co jsme kde četl v diskuzích) se pokuty neúčtují přímo půjčovně ale na základě jejího udání přímo řidiči.
Před cca 4mi lety, jsem měl v Thajsku u jejich Avisu půjčené auto 11 dní, a samozřejmě jsem si vzadu úplně mikroskopickým písmem nepřečetl, že za jakýkoliv přestupek účtují paušálně 3.500THB (cca 2.800Kč) což je podvod na straně půjčovny, protože jak jsem se od místního thajce dozvěděl, tak za rychlost se platí 400THB, větší částky by většinu thajců naprosto zruinovaly, ale půjčovna si to dala do podmínek a při reklamaci u ČSOB jsem stržených 24.500THB (16.600Kč) neuhádal, protože to prý měli ve VOP....

Za celý život jsem v ČR nezaplatil to co tehdy thajské půjčovně, před Thajským Avisem všechny varuji, hrozné služby a dost špatná auta, naopak thajský Budget je super a vždy úplně nové nebo zánovní auto, pravdou je, že jsem si vždy půjčoval přes jejich web a na 4-5 týdnů
IP zaznamenána

Mohren

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta z Itálie - Sicily by car
« Odpověď #8 kdy: 13 Července 2021, 15:44:20 »

Mam stejny problem. Je tu nejaky konsenzus jak postupovat? Kdybych to nechal plavat, tak se asi nic nestane, ale problem je ze do Italie casto letam (a vzdy si pujcuji auto), tak nevim, jetsli by me na letisti necekalo prekvapeni.
IP zaznamenána