30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nové modré zóny  (Přečteno 2392 krát)

razvancopil

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Nové modré zóny
« kdy: 21 Října 2020, 09:09:33 »

Zdar,

měl jsem od ledna před barákem nepojízdné auto (bez baterky), STK, povinné ručení i stav vozidla zvenku - vše naprosto OK.

V červenci se rozhodli, že postaví kolem mého auta modrou zónu a teď začalo chodit cca 3-5 pokut DENNĚ za porušení § 4 písm. c) zákona o silničním provozu.
Prostě pokaždé když projede to jejich Eltodo, cca každých 12 hodin, dostanu od úřadu do datovky pokutu.

Na první pokutu jsem jim nahlásil řidiče a na všechny další odpovídám, že se jedná o pokračování téhož přestupku.
Bohužel mi to nedalo a dneska jsem volal jak s MP tak s paní referentkou, abych ji vysvětlil, že nemá smysl mi posílat pokuty na tentýž přestupek.

Co jsem ale slyšel mi maličko vyrazilo dech

Dle této paní úřednice je to naprosto v pořádku a měl bych všechny pokuty uhradit jinak se může stát, že to padne do správního řízení.

Podle toho co čtu v zákonech si navíc stále myslím, že to není dokonce ani přestupek dle § 4 písm. c) zákona o silničním provozu neboť značky byli postaveny až po mém zastavení.

Co mi v takových případech opravdu chybí jsou kvalitní informace. Mylně se stále domnívám, že paní referentka je tam od toho, aby poskytla odbornou radu a případně i pomoc, kdežto ona se deklasifikovala na výběrčí daně.
Neřekla mi například ani nic o spojení do jednoho správního řízení a ani se neorientuje v zákonech které prosazuje.

Doufám, že na podobný případ nenarazí žádný začátečník.

Jen tak pro zábavu se s tímto případem chci pochlubit i zde a rád si počtu vaše postřehy :)

Pěkný den všem
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Nové modré zóny
« Odpověď #1 kdy: 21 Října 2020, 09:38:30 »

Paní referentka je tam od toho, aby vybrala co nejvíce peněz do pokladny ze které se pak posílá její výplate. její pracovní místo tedy závisí na vybírání pokut. Kdyby lidi nepáchali přestupky, museli by vymyslet něco jiného, co by mohli lidé porušovat.

Paní má dokonce povinnost to sloučit do jednoho řízení až tam tedy některá pokuta spadne. Uhrazení odpustku není žádná povinnost, ale možnost.
Pokud vás to sere a hodláte tam parkovat dál, kupte si americkou lepicí pásku a upravte nějaké písmenko (jen to tam nezapomeňte až budete odjíždět, to je o papíry). Eltodo autíčko bude spokojené a vy taky.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Nové modré zóny
« Odpověď #2 kdy: 21 Října 2020, 10:52:32 »

Nejedná se o pokuty, nýbrž o určené částky, což je dost zásadní rozdíl.

Tvrzení úřednice je pak pořádku. Pokud nechcete, aby to padlo do správního řízení, bude nejvhodnější všechny ty určené částky zaplatit.

Zásadní ale je, že vy naopak chcete, aby to všechno padlo do správního řízení, protože to musí sloučit do společného řízení a v případě prohry Vás pak čeká jen jedna malá pokuta za všechno dohromady (určené částky slučovat naopak nelze).

O jaké město jde?
IP zaznamenána

razvancopil

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Nové modré zóny
« Odpověď #3 kdy: 21 Října 2020, 12:40:18 »

O Prahu.

No mě je to vlastně celkem jedno co se stane, protože na žádné odvolání mi ještě nikdo nikdy neodpověděl.

Zajímavý pro mě je jestli je to přestupek nebo není když jsem auto na modré zóně nikdy nezaparkoval. Jsem přeci na rok v cizině a vůbec nevím co se tady děje, jak jsem mohl tuto skutečnost ovlivnit? Podle mě nijak.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Nové modré zóny
« Odpověď #4 kdy: 21 Října 2020, 12:51:02 »

O Prahu.
No mě je to vlastně celkem jedno co se stane, protože na žádné odvolání mi ještě nikdo nikdy neodpověděl.
Zajímavý pro mě je jestli je to přestupek nebo není když jsem auto na modré zóně nikdy nezaparkoval. Jsem přeci na rok v cizině a vůbec nevím co se tady děje, jak jsem mohl tuto skutečnost ovlivnit? Podle mě nijak.

Minimálně od první doručené (i fikcí) výzvy k úhradě určené částky o té modré zóně víte, tedy byste se teoreticky mohl dohadovat jen o tu první částku.
Odvolání jste těžko podával, když s vámi nikdo nezahájil řízení. V podstatě jste si s nimi neformálně pokecal/pokorespondoval a tím i potvrdil, že jste něco od nich četl i kdybyste byl v cizině. Dělat mrtvého brouka a pak dokázat, že tam stojíte dřív než zóna a dokázat že jste v zahraničí by asi byla jiná povídka.
« Poslední změna: 21 Října 2020, 12:54:21 od Jan Novák »
IP zaznamenána

razvancopil

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Nové modré zóny
« Odpověď #5 kdy: 21 Října 2020, 13:07:47 »

Pane Nováku já se nebudu dohadovat ještě tady, bohatě mi to stačí všude možně.

Nejspíš jste mě špatně pochopil, na ŽÁDNÉ odvolání ohledně parkování nebo rychlosti mi nikdo nikdy neodpověděl (netýká se tohoto případu).

První pokuta mi přišla před třemi dny, auto už je dva týdny prodané (to jsem nezmínil)

Stále si myslím, že nemusím ani dokazovat zahraničí, stačí dokázat, že tam auto bylo zaparkované před postavením modrých zón. Značky jsem si nemohl všimnou když tam v době spáchání domnělého přestupku ještě nebyla
« Poslední změna: 21 Října 2020, 13:10:43 od razvancopil »
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Nové modré zóny
« Odpověď #6 kdy: 21 Října 2020, 13:44:10 »

Já se nedohaduji, ale vysvětluji :-)
Pokud nedokážete, že jste byl v zahraničí, pak je v naší zemi každý úřední dopis 10dní po vhození považován ze zákona za doručený (fikce doručení). Tedy se má za to, že o jeho obsahu víte i kdybyste ho nikdy neotevřel. Toto lze zvrátit jedině tehdy, že budete v nemocnici, v zahraničí atd. Tedy z hlediska zákona o existenci modré zóny víte od prvního doručeného dopisu a u všech dalších už je zcela jedno jestli jste tam zaparkoval ještě před zavedením zóny.

Ne každá reakce na úřední papír je ODVOLÁNÍ.
Výzva k úhradě určené částky je to co vám chodí. Na tu lze reagovat zaplacením, udáním řidiče nebo ignorováním. Pokud reagujete jinak - např. jim situaci lidsky vysvětlíte - je to úřadu úplně jedno a nemusí se tím nijak zabývat

Poté následuje Příkaz - Odpor - Rozhodnutí - Odvolání.
Teprve od PŘÍKAZU se dá mluvit o POKUTĚ. Všechno předtím je jen taková hra na to jestli se stanete udavačem nebo platičem za jiné.


« Poslední změna: 21 Října 2020, 13:47:49 od Jan Novák »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Nové modré zóny
« Odpověď #7 kdy: 23 Října 2020, 19:07:36 »

Dle této paní úřednice je to naprosto v pořádku a měl bych všechny pokuty uhradit jinak se může stát, že to padne do správního řízení.

Podle toho co čtu v zákonech si navíc stále myslím, že to není dokonce ani přestupek dle § 4 písm. c) zákona o silničním provozu neboť značky byli postaveny až po mém zastavení.

Co mi v takových případech opravdu chybí jsou kvalitní informace. Mylně se stále domnívám, že paní referentka je tam od toho, aby poskytla odbornou radu a případně i pomoc, kdežto ona se deklasifikovala na výběrčí daně.

První pozitivní věc je že jste se naučil že na úřadě chtějí jen pokutičky a chtít od nich informace nemá smysl.

Samozřejmě to naprosto v pořádku není.. ale paní úřednice má asi pravdu že když všechny částky neuhradíte tak se "může stát" že to spadne do správního řízení.
Když nemluvíme o tom že jste žádnou "pokutu" asi ještě nedostal
tak vám neřekla že správní řízení můžete vyhrát a i když prohrajete tak to v úplně nejhorším případě bude stát 4750.. a to je asi méně než platit všechny ty odpustky.

Pokud vás to sere a hodláte tam parkovat dál, kupte si americkou lepicí pásku a upravte nějaké písmenko (jen to tam nezapomeňte až budete odjíždět, to je o papíry). Eltodo autíčko bude spokojené a vy taky.

K tomu není moc důvod.. nejméně do zahájení řízení o některém z těch parkování tam může bez problému stát dál a odpustkové výzvy házet do koše.

Když úřad posílá další výzvy tak je teď jen sám proti sobě.. pro provozovatele to už nedělá žádný rozdíl a úřad každá výzva stojí poštovné..
jestli toho poslali hodně tak je možné že i když by se úřadu podařilo vybrat pokutičku tak jim to nepokryje ani poštovné.

Nejspíš jste mě špatně pochopil, na ŽÁDNÉ odvolání ohledně parkování nebo rychlosti mi nikdo nikdy neodpověděl (netýká se tohoto případu).

Asi vy špatně používáte termín "odvolání".. protože "odvolání" podáváte až když proběhne řízení a úřad vydá rozhodnutí.
IP zaznamenána