30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Policie spustila měření na Pražském okruhu. Jde přitom o bezpečné místo  (Přečteno 1643 krát)

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil

Ale ty tam nejsou právě proto, že všichni roky tuší, že se tam jednoho dne bude měřit. Jak jinak...

V těch 4 úsecích je fakt všude 130, když to nezmění na tabuli?
IP zaznamenána

arwi

  • Příspěvků: 98
    • Zobrazit profil

Pár dní nazpět jsem jel okolo oběma směry a žádná rychlostně omezující plechová tabule tam nebyla. Takže pokud nebude svítit něco jiného, platí dálniční 130.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil

Ok. Přiznám se, že si občas připadám jak idiot, že vlastně nevím, kolik je povoleno (to nesouvisí s tím, kolik hodlám jet). Ale v tom značení je často bordel, troufám si tipnout, že úmyslný. Pak je občas nějaká pseudokřižovatka, co omezení ruší, ale ani člověk neví, jestli to fakt křižovatka byla. Jsem zvědav, když tlačí na automatické omezovače, jak a čím to chtějí krmit, aby to bylo spolehlivé. Co jaký systém vyčte ze silnice asi nebude moc spolehlivé. To by fakt musela být nějaká online databáze vázaná na navigaci, kde se to bude číst.
IP zaznamenána

pokutobijec

  • Příspěvků: 228
    • Zobrazit profil

Citace
Jsem zvědav, když tlačí na automatické omezovače, jak a čím to chtějí krmit, aby to bylo spolehlivé.

Napadá mě plno bodů, které mohou být problematické:
  • Dodatková tabulka vymezující čas platnosti
  • Dodatková tabulka podmiňující omezení počasím (sníh, déšť)
  • Vazba na proměnné dopravní značení
  • Dočasné dopravní značení
  • Zrychlení z důvodu umožnění průjezdu složkám IZS (i to se mi už stalo)
  • Krajní nouze - odvoz dítěte na pohotovost apod.
  • Bezpečné zanesení všech křižovatek do systému - a z toho odvozené rušení platnosti značek
Takže zatím bych se moc nevzrušoval...  :)
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil

No já se tím vzrušuju, že znám, jak fungují tyto věci v aktuálních autech z posledních 3 let (mazda, bmw, mercedes). Tedy pustit to v současné technice je magořina, což by znamenalo, že auto se bude místy nesmyslně bránit zrychlení (nebude-li systém v krutopřísném menu vypnut a vypnutí 10x potvrzeno). Jde o to, že není neobvyklé ty systémy pustit do provozu bez vyladění (nakonec ani elektro není nic vyladěného a vesele se nám to tlačí jako spása světa)
IP zaznamenána