30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva Rakousko  (Přečteno 4749 krát)

Cagi514

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Výzva Rakousko
« kdy: 16 Října 2020, 06:47:47 »

Zdravím,
včera mi nedoporučeně přišla tato výzva z Rakouska. Když budu ignorovat, tak můžu očekávat další dopisy? Nebo mám radši udat nějakého řidiče? Nebo zvolit nějaký jiný postup?
Předem díky za rady.
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Rakousko
« Odpověď #1 kdy: 16 Října 2020, 07:49:40 »

Dobrý den,
sám mám zkušenosti s Německem - doručeno také nedoporučeně. Ignoroval jsem a nikdo se víckrát neozval.
Kamarád měl vyšší překročení, také v Německu, tak tam to poslali znovu, ale opět nedoporučeně a opět ignorováno. Je to asi 3 roky, do Německa normálně jezdí a nic.
Jestli platí to samé v Rakousku, netuším, ale předpokládám, že pokud jsme v nějakém alespoň zlehka fungujícím státu, měl by orgán prokázat doručení zásilky.
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Rakousko
« Odpověď #2 kdy: 20 Října 2020, 12:24:29 »

Prilozte taky scan originalu. Z toho prekladu nevim, jestli jde v originale o Organstrafverfügung/Organmandat, Anonymverfügung, nebo Strafverfügung. Nejspis to posledni, kdyz je jako dukazovy prostredek uvedeno "policejni udani"...
IP zaznamenána

Cagi514

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
« Poslední změna: 21 Října 2020, 16:45:29 od Cagi514 »
IP zaznamenána

alcatsch

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Rakousko
« Odpověď #4 kdy: 26 Října 2020, 11:37:31 »

Můj průzkum (4x událost z 08-09/2019) je momentálně v tomhle stavu: [KO = koncentrační orgán]. Akce započla cca 4-6 týdnů po událostech.

1. Událost 1 (policie OÖ) - výpalný dopis - 70 euro obyčejně - ignorováno; dopis doporučeně - převzato firmou - naprášen řidič po lhůtě; obeslán řidič doporučeně obratem; doporučeně zasláno vyjádření řidiče, že měl vůz v držení, řidiči se střídali a není zpětně možné s jistotou určit, který ze známých držitelů ŘP v ten moment řídil. Poslední akce 01-02/2020.

2. Událost 2 (KO OÖ) - výpalný dopis - 50 euro obyčejně - ignorováno.

3. Událost 3 (KO Ktn.) - výpalný dopis - 40 euro obyčejně - ignorováno; obvinění/dopis - 50 euro na adresu jednatele firmy do jiného státu (!) - obyčejně; rozhodnutí o vině na jednatele - obyčejně - 04/2020; upomínka na 55 euro - obyčejně v 06/2020 - vše ignorováno.

4. Událost 4 (KO Ktn.) - výpalný dopis - 40 euro obyčejně - ignorováno.

Podotýkám, že všechno bagatelné rádobypřestupky - rychlost mimo obce + založeno na očekávání, že mezistátně do 70 € se to nechává ležet.
IP zaznamenána

Cagi514

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Rakousko
« Odpověď #5 kdy: 19 Října 2022, 08:14:37 »

Zdravím všechny, ignorování v tomto případě zafungovalo a nic dalšího se nestalo. Stejným autem jsem byl v Rakousku již několikrát a vždycky bez problémů.
Tento stejný postup zvolil i kolega, kdy mu nedoporučeně došel dopis někdy v květnu a nyní našel ve schránce výzvu k vyzvednutí doporučeného psaní z Rakouska...jak postupovat v tomto případě? Vyzvednout psaní nebo ignorovat?
IP zaznamenána

Cagi514

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Rakousko
« Odpověď #6 kdy: 22 Listopadu 2022, 07:36:05 »

Kolega dopis vyzvedl, v obálce byl Strafverfugung na který emailem a česky poslal odpor. Nyní mu došla opověď nedoporučeně a pouze německy. Je tedy tento případ ukončen, tak jak google překladač tvrdí?  :D
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Rakousko
« Odpověď #7 kdy: 22 Listopadu 2022, 13:44:09 »

Ano, je to rozhodnuti o tom ze spravni konani vuci tobe bylo zastaveno z duvodu, ze prestupek kterej ti byl kladenej za vinu ti neni mozne prokazat. Je to dukaz toho, co sem uvedl vyse: nemaji vubec nic, jenom hlaseni policie typu "auto s touhle spz jelo takhle rychle, tak toho pirata poradne voskubejte!". Jenze zadne foto, zadne mereni...
IP zaznamenána

Cagi514

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Rakousko
« Odpověď #8 kdy: 22 Listopadu 2022, 14:45:06 »

Toto přišlo mému kolegovi, jak jsem psal níže. A byl to podle mě stacionární radar ve Vídni...jeli ve skupině více aut - všichni dostali dopis. Jediný kolega nezaplatil první výzvu a poté na doporučený dopis Strafverfugung poslal odpor :) docela mě překvapilo, že to tak rychle ukončili.
IP zaznamenána

Mikek

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Rakousko
« Odpověď #9 kdy: 07 Dubna 2023, 17:15:01 »

Podobny nedoporuceny dopis jako v prvnim prispevku mi z Rakouska poslali v zari 2022. Nic jsem nezaplatil a od te doby ticho po pesine. Tak treba to nekomu pomuze pri rozhodovani zda zaplatit ci ne.
IP zaznamenána