30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Opicajt na motorce dostal pecku  (Přečteno 3877 krát)

nova_zalozka

  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Opicajt na motorce dostal pecku
« kdy: 24 Září 2020, 13:31:44 »

https://www.idnes.cz/praha/zpravy/nehoda-policista-na-motorce-auto-slany.A200924_091254_praha-zpravy_rsr

Šťavnaté. Pokud se nepotvrdí, že měl zapnuté majáky, tak jsem toho názoru, že by opice na motorce měla být podezřelá ze spáchání přestupku - zákaz předjíždění. Je tam dvojitá plná, značka zákazu předjíždění. Nicméně masírka už jede, pirát je ten, co se otáčel a v tomhle příběhu je za chudáka policista...
IP zaznamenána

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil
Re:Opicajt na motorce dostal pecku
« Odpověď #1 kdy: 24 Září 2020, 13:51:15 »

A já jsem naopak toho názoru, že trestat motorkáře, který objíždí stojící kolonu, je blbost. Případný mediální lynč nakonec nejvíc dopadne na nás ostatní.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
Re:Opicajt na motorce dostal pecku
« Odpověď #2 kdy: 24 Září 2020, 13:53:37 »

No hlavne si nejsem jist, zda policista kolonu predjizdel a ten co z ni vyjel se otacel. Protoze auto ma rozbitej levej predek a motorka vypada ze to dostala na levou stranu. Takze spis mi pripada, ze on vyjizdel z te rady a motorka jela v protismeru.
IP zaznamenána

Féna

  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Opicajt na motorce dostal pecku
« Odpověď #3 kdy: 24 Září 2020, 13:57:42 »

Spis bych si tipnul, ze fizl jel po care vlevo od stojici kolony a ridic auta uz stihl auto na krajnici castecne otocit, jenze mu nezbyvalo nic jineho, nez vystrcit cumak z rady. Tim padem samozrejme fizla nevidel.
IP zaznamenána

nova_zalozka

  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:Opicajt na motorce dostal pecku
« Odpověď #4 kdy: 24 Září 2020, 14:01:00 »

A já jsem naopak toho názoru, že trestat motorkáře, který objíždí stojící kolonu, je blbost. Případný mediální lynč nakonec nejvíc dopadne na nás ostatní.

Nene, to je v pořádku, sám jezdím dost intenzivně asi deset let a až na výjimky jsou policisté motorkáři fakt ti z lepších. Jen mi to nepříjde tak jednoznačné, často jezdím kolem Votic, kde mě na dvojité plné auta pouštějí a je to super, jen vlastně nevím (a asi vím), jestli tím neriskuju řidičák...
IP zaznamenána

y1

  • Příspěvků: 100
    • Zobrazit profil
Re:Opicajt na motorce dostal pecku
« Odpověď #5 kdy: 24 Září 2020, 14:52:24 »

Si nemají kluci co vyčítat. Oba se vybodli na dvojitou plnou a potkali se...  50/50

IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Opicajt na motorce dostal pecku
« Odpověď #6 kdy: 24 Září 2020, 20:16:39 »

Si nemají kluci co vyčítat. Oba se vybodli na dvojitou plnou a potkali se...  50/50

Jak na novinkach, nikdo nevime nic, ale odsoudime vsechny na zaklade predsudku. :)
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Opicajt na motorce dostal pecku
« Odpověď #7 kdy: 24 Září 2020, 20:37:08 »

.goyi: přesně. Mohlo to být například i tak, že řidič auta jen lehce vyjel, aby měl přehled o koloně. Ale nemohl počítat s tím, že cajti budou prasit na motorce a bez majáků… Pokud to bude takhle nějak, tak se to nejspíš nedozvíme, neb informace tohoto typu se většinou pak nezveřejňují.
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Opicajt na motorce dostal pecku
« Odpověď #8 kdy: 25 Září 2020, 12:41:45 »

Je otázkou nakolik by si bez podívání do zpětného všiml blikající / nehoukající motorky.
IP zaznamenána

motoosman

  • Příspěvků: 256
    • Zobrazit profil
Re:Opicajt na motorce dostal pecku
« Odpověď #9 kdy: 25 Září 2020, 16:21:03 »

Policajt dle svých slov "objížděl kolonu" a osobák vyjel.
Bez VRZU, na dvojité plné, zákazu předjíždění.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Opicajt na motorce dostal pecku
« Odpověď #10 kdy: 25 Září 2020, 23:02:45 »

Zakaz predjizdeni nezakazuje objet kolonu, dvojita plna nezakazuje objizdeni. A VRZ ani nepotrebuje. :)
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Opicajt na motorce dostal pecku
« Odpověď #11 kdy: 28 Září 2020, 17:32:39 »

Jo to říkali chlapík na motokurzech. U stojící kolony je jedno jaká čára tam je, objíždět se dá i odstavným, což plno lidí dostává do varu.
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Opicajt na motorce dostal pecku
« Odpověď #12 kdy: 29 Září 2020, 08:12:46 »

Uvedl k tomuto názoru "chlapík na motokurzech" i konkrétní oporu v zákoně?
IP zaznamenána

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil
Re:Opicajt na motorce dostal pecku
« Odpověď #13 kdy: 29 Září 2020, 11:51:21 »

Nikdo Nikdovič> To jste trochu otočil. Člověk smí činit vše, co není zákonem zakázáno. Tedy pokud nesouhlasíte s tvrzením .goyi, měl byste oporu v zákoně naopak hledat vy.
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Opicajt na motorce dostal pecku
« Odpověď #14 kdy: 29 Září 2020, 12:30:08 »

Krajnice (pokud je mi známo tak Zákon o provozu na pozemních komunikacích s termínem odstavný pruh přímo nepracuje) není určená k jízdě. K tomu slouží jízdní pruh. Dále je možné jí využít například při vytváření záchranné uličky (dle § 41 odst. 8 zák. 361/2000 Sb.) nebo například na odstavení vozidla  (§ 36 odst. 1 písm. a) zák. 361/2000 Sb.)
Neříkám, že to není neuhratelné, zároveň ani neříkám, že to je takto nastavené správně, ale pozorující opičák toto často vyhodnotí jako jiné porušení povinnosti ať už člověk objíždí kolonu mimo jízdní pruh autem, nebo na motorce.

Z reakce mi vyznělo, že to je speciálně na motocyklu (ve smyslu speciálně na něm) přípustné a proto mne upřímně zajímalo z čeho "chlapík na motokurzech" vycházel. Samozřejmě ve chvíli jestli je tím myšleno to, že při kočkování s úřadem pojmeme kolonu jako překážku na vozovce a budeme argumentovat využitím zpevněné části krajnice jako objížděním této překážky tak má člověk volnou ruku. Na druhou stranu je fér upozornit na to, že když to opičák uvidí, spustí diskotéku a bude se snažit si přivydělat. Občas si i rádi vyzkouší přistávací manévry. (btw náklady na takovou činnost, která může v nejhorším skončit 2,5k ve správním jsou asi dost "úměrné")
IP zaznamenána