30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Kde vzít spolupracujícího Helmuta nebo nespolupracujícího Deathmuta?  (Přečteno 17452 krát)

Paulie455

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:Kde vzít spolupracujícího Helmuta nebo nespolupracujícího Deathmuta?
« Odpověď #15 kdy: 24 Září 2020, 14:35:31 »

Paulie455>podle mne zbytecne komplikovane.

Co byste doporučoval vy? Přijde mi to jako win-win. Je to reálná osoba, která bude komunikovat (manželka to přizná). Kdyby chtěli šťourat dále, tak již nemohou, protože je po smrti
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Kde vzít spolupracujícího Helmuta nebo nespolupracujícího Deathmuta?
« Odpověď #16 kdy: 25 Září 2020, 00:20:48 »

NO tak SO často chtějí buď přiznání s ověřeným podpisem, nebo fyzickou účast Helmuta na UJ. Dále často při doručování na korespondenční adresu nenechávají po úložní době vhodit do schránky.
Takže to se nám hroutí.
Pokud chce někdo vytvořit jakési proxy - asi by to spíše chtělo nějakou poštovní adresu někde na druhém konci světa a tam si zaplatit virtuální poštovní schránku - jako to dělají firmy co chtějí mít sídlo v Praze. Došlé dopisy tam převezmou, oskenují a pošlou emailem. Podobně se snad dá i poslat pošta nazpět. To by SO možná přesvědčilo o funkčnosti.

Otázkou je pro co/koho se to vyplatí finančně.
IP zaznamenána

drinkANDdrive

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Kde vzít spolupracujícího Helmuta nebo nespolupracujícího Deathmuta?
« Odpověď #17 kdy: 26 Září 2020, 14:36:00 »

Tak mě napadá...zkoušel tu někdo jako Helmuta použít odštěpný závod zahraniční společnosti? Nemá právní subjektivitu, což by mohlo přinést, zejména na malých obcích, nový zdroj zábavy při kočkování s orgány. Pro orgán je lákavé, že je zapsán v rejstříku, lze mu poslat datovku...

Samozřejmě by se to vyplatilo až v případě, kdy by případné náklady spojené s pokutami převážily náklad na zřízení a provoz zahraniční společnosti a odštěpného závodu, pokud tedy už takovou provozovatel nemá k dispozici.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 019
    • Zobrazit profil
Re:Kde vzít spolupracujícího Helmuta nebo nespolupracujícího Deathmuta?
« Odpověď #18 kdy: 26 Září 2020, 14:38:34 »

pk202> Na ověřený podpis nemají nárok a účast na ÚJ je právem a nikoli povinností. Vyloučení vhození obsílky do schránky lze řešit nahlédnutím do spisu.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Kde vzít spolupracujícího Helmuta nebo nespolupracujícího Deathmuta?
« Odpověď #19 kdy: 26 Září 2020, 14:47:39 »

@DrinkANDdrive: Řešeno zde
IP zaznamenána

drinkANDdrive

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Kde vzít spolupracujícího Helmuta nebo nespolupracujícího Deathmuta?
« Odpověď #20 kdy: 26 Září 2020, 14:48:27 »

Díky, toto téma jsem přehlédl. Nastuduji.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Kde vzít spolupracujícího Helmuta nebo nespolupracujícího Deathmuta?
« Odpověď #21 kdy: 26 Září 2020, 21:31:21 »

pk202> Na ověřený podpis nemají nárok a účast na ÚJ je právem a nikoli povinností. Vyloučení vhození obsílky do schránky lze řešit nahlédnutím do spisu.

To je sice pravda, ale co jsem zatím sledoval tady na fóru, tak SO tohle ignoroval a klidně překlopil na sprdel a myslím že so2 to podržely. Oni vycházej z toho že s fiktivním Helmutem nikdo k soudu nepůjde.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 019
    • Zobrazit profil
Re:Kde vzít spolupracujícího Helmuta nebo nespolupracujícího Deathmuta?
« Odpověď #22 kdy: 26 Září 2020, 21:39:12 »

Ne vždy, např. Pardubický kraj nebo Hlinsko.
IP zaznamenána

Paulie455

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:Kde vzít spolupracujícího Helmuta nebo nespolupracujícího Deathmuta?
« Odpověď #23 kdy: 29 Září 2020, 16:56:44 »

Co je podle vás lepší? Komunikující nereálný Helmut nebo nekomunikující Deadmut?

Díky
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 019
    • Zobrazit profil
Re:Kde vzít spolupracujícího Helmuta nebo nespolupracujícího Deathmuta?
« Odpověď #24 kdy: 29 Září 2020, 17:02:24 »

Já preferuji Helmuta, ale záleží na vkusu každého pyráta provozovatele.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Kde vzít spolupracujícího Helmuta nebo nespolupracujícího Deathmuta?
« Odpověď #25 kdy: 29 Září 2020, 21:06:46 »

Já preferuji Helmuta, ale záleží na vkusu každého pyráta provozovatele.

Jenže čistě teoreticky, je taková varianta použitelná s nějakou decentní úspěšností? Vím, že vám u Jordánka (pokud si dobře pamatuji) Helmut víceméně vyšel, nicméně z toho jak to tu již nějakou dobu studuji mi vyplývá, že to úřad stejně dříve, či později překlopí na přestupek provozovatele, případně prohlásí Helmuta za nekontaktní osobu. No a SO2 to téměř jistě podrží. Pro běžného člověka, co si chce hrát, ale správní žaloba je pro něj příliš silná káva se mi to zdá býti jen takovým chytáním se stébla. Ale zkušenost nemám, jen konstatuji, jak to na mě působí.

Na stranu druhou, u úsekovek asi moc jiných variant, než Helmut není, že?
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 019
    • Zobrazit profil
Re:Kde vzít spolupracujícího Helmuta nebo nespolupracujícího Deathmuta?
« Odpověď #26 kdy: 29 Září 2020, 21:15:24 »

Ještě lze udat spolupracujícího řidiče, který se k přestupku přizná a bude se s orgánem co nejdéle kočkovat, než si vzpomene, že vlastně neřídil. Je potřeba aby se zvládl kočkovat do výročí přestupku.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Kde vzít spolupracujícího Helmuta nebo nespolupracujícího Deathmuta?
« Odpověď #27 kdy: 30 Září 2020, 13:01:04 »

A proč se vůbec nepoužívá u nesprdelizovatelných věcí Helmut? Chápu, že pro většinu lidí je úspěch, že odmítnou sdělit identitu řidiče a nazdar bazar..
Co ale tak udat Helmuta a pak tlačit úřad, aby kmital? Případně více Helmutů, ať se domluví? V sprdelizovatelných věcech je to samozřejmě něco úplně jiného, ale jak by úřad reagoval zde?

Případně, co kdyby Helmut sdělil v rámci úvodního podání vysvětlení, že to řídil jiný ve skutečnosti Moritz? (i když zde netuším, jestli z pohledu zákona mohu bez vědomí provozovatele půjčit jím provozované vozidlo kamarádovi, tipuju, že ne).
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Kde vzít spolupracujícího Helmuta nebo nespolupracujícího Deathmuta?
« Odpověď #28 kdy: 30 Září 2020, 15:59:25 »

A proč se vůbec nepoužívá u nesprdelizovatelných věcí Helmut?

Když je cílem vyhrát řízení tak stačí odepřít podání vysvětlení a tím to skončí..
a i když je cílem zaměstnat úřad tak provozovatel asi nemá moc možností úřad popohánět když úřad zjistí že rychlý prachy nebudou a nechá to vyhnít.
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Kde vzít spolupracujícího Helmuta nebo nespolupracujícího Deathmuta?
« Odpověď #29 kdy: 12 Října 2020, 14:38:20 »

Rád bych zareagoval na otázku v předmětu tématu - "Kde vzít spolupracujícího Helmuta" - odpověď je snadná - stačí si ho vyrobit :-)

Existují služby, které umějí vytvořit adresu takovou, že není k rozeznání od jiné - např.:
Helmut von Bahnhoff
Charlottenstr. 17
355 Suite
Berlin, Berlin 10117
Germany

A takové služby umějí scanovat došlé dopisy, ale dokonce je i posílat z této adresy na určenou adresu.

Tady je celkem dobrý seznam různých poskytovatelů virtuální adresy: https://www.guru99.com/best-virtual-mailbox-service.html

Nevýhoda, stojí to samozřejmě nějaké peníze (cca $15-20 USD/měs.), ale kdyby se zde složilo více zájemců na jednu Helmutovo adresu, nebylo by to pak tak drahé.
IP zaznamenána