30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [GIVEN UP] Dopravni nehoda - pokuta za neoznameni policii  (Přečteno 7265 krát)

Jor667

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
[GIVEN UP] Dopravni nehoda - pokuta za neoznameni policii
« kdy: 23 Září 2020, 13:31:29 »

Zdravím osazenstvo. Jedna známa měla nehodu na parkovišti. Stalo se to ráno, když šla do práce. Během couvání odřela vedle stojící auto. Jelikož si svojí chyby uvědomuje, zanechala za stěračem tel. kontakt a odjela do práce. Za hodinu ji hysterická a mírně agresivní pani volala, ale protože měla klienta na masáž, nemohla to hned zvednout a tak ji za hodinu volala zpátky. Poškozená pani za tu hodinu volala ještě 9x. Vše samozřejmě napráskala.
Pak ji kontaktovali policajti, kterým vše popsala jak se stalo, ale co přesně zatím nevím, pouze vím, že po ní chtěly fotky poškození auta, to poslal mailem. Údajně ji osobně policajti nekontaktovali.
O víkendu vyzvedla poštu a tam byl příkaz. Otázka zní, jde s tímto něco dělat?
Žil jsem v tom, že složky je nutno volat pouze v některých případech. Je možné, že žiju v omylu.
Pokuta co dostala je na její ekonomické poměry hodně vysoká.
Děkuji za všechny rady.
IP zaznamenána

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil
Re:Dopravni nehoda - pokuta za neoznameni policii
« Odpověď #1 kdy: 23 Září 2020, 13:51:35 »

Ukázkový případ... Kdyby se s policií nebavila, tak nemusí nic řešit.

Ze zkušenosti s podobnými dotazy doporučuji, abyste se nejdříve ujistil, že dotyčná o pomoc stojí. Většina lidí očekává, že problém zmizí mávnutím kouzelného proutku, a jakmile jim vysvětlíte, že budou muset trochu zabojovat a výsledek navíc není zaručen, tak najednou o pomoc nestojí.
V případě prohry bude pokuta navýšena o náklady řízení 1.000 korun, tj. celkem 4.000, horší to nebude.

Pokud chcete bojovat, tak proti příkazu se podává odpor. Následně bude potřeba zajistit kompletní kopii spisu a na jeho základě vám jistě někdo poradí. Takhle od boku bych řekl, že šance na úspěch je docela slušná.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Dopravni nehoda - pokuta za neoznameni policii
« Odpověď #2 kdy: 23 Září 2020, 13:53:42 »

Odpor, pani mela rict ze je provozovatel a ne ridic a ze to nahlasi na pojistovnu. Po nehode se nema nikde rikat kdo ridil, to byla zasadni chyba.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Dopravni nehoda - pokuta za neoznameni policii
« Odpověď #3 kdy: 23 Září 2020, 14:12:22 »

Klid, však fízlům nic neřekla. Co jim nalhal kdosi po telefonu je irelevantní.

Jak už zde zaznělo: Podat včas odpor. Při správném postupu z toho pokutička nebude.
IP zaznamenána

Jor667

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re:Dopravni nehoda - pokuta za neoznameni policii
« Odpověď #4 kdy: 23 Září 2020, 14:17:33 »

Pojišťovně to nahlásila hned druhý den, ještě před kontaktem s PČR. Mně je divné, že dle příkazu byla  bezpečně stotžněna. Ona však komunikovala pouze telefonicky a mailem. Osobně nikdy.

Že se s nima bavit nemala bylo první co jsme jí řekl, ale to už je pozde, to vím.

Vím, že je potřeba odpor, pouze jsem chtěl vědet, jak vidíte nějaké šance.

Ochotou aktivne něco dělat, ještě pro jistotu prověřím, dobrý nápad.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:Dopravni nehoda - pokuta za neoznameni policii
« Odpověď #5 kdy: 23 Září 2020, 14:24:02 »

Podat odpor!

K té ochotě něco dělat: Pokud paní prohraje, bude platit ze svého i škodu na vozidle poškozené, protože porušila  povinnosti, které při nehodě splnit měla.
A jakmile je tam "ujetí od nehody" a viník je "znám", likvidátor má klidně ostré pero a škoda na odřeném autě může být i 25-30tis.
« Poslední změna: 23 Září 2020, 14:25:47 od Panek »
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Dopravni nehoda - pokuta za neoznameni policii
« Odpověď #6 kdy: 23 Září 2020, 14:26:23 »

Šance velmi slušné a o víc, než o litr už to horší být nemůže. Paní toho ani moc dělat nemusí. Stačí, aby se už bez vašeho vědomí nikde nevyjadřovala a aby zvládala včas činiti podání, které tu společně sesmolíme. A nebo pokud si věříte, aby vám udělila plnou moc k zastupování v tomto řízení.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 420
    • Zobrazit profil
Re:Dopravni nehoda - pokuta za neoznameni policii
« Odpověď #7 kdy: 23 Září 2020, 16:58:30 »

A poučení? NIKDY, ale opravdu NIKDY se nesnažit policii něco vysvětlovat. V ideálním případě se s ní vůbec nebavit, ale pro toho, kdo to nezvládá, stačí alespoň nic se nesnažit vysvětlovat.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Dopravni nehoda - pokuta za neoznameni policii
« Odpověď #8 kdy: 24 Září 2020, 07:48:50 »

Takhle - ano, vaše domněnka, že volat policii pouze někdy je správná, nicméně pokud neznáte ty podmínky, kdy je volat, tak je ta domněnka celkem bezcenná.

Podle § 47 odst. 5 písm. a) ZPPK máte povinnost zavolat policii, pokud dojde ke škodě na majetku třetí osoby, ale tím je myšleno osoby, která není účastníkem nehody (majitel auta, které odřete), což byl tento případ.


Pokud se chce bránit, je potřeba podat odpor a zajistit spis a nahrát ho sem. Pak uvidíme, co se dá dělat.
« Poslední změna: 24 Září 2020, 07:50:31 od IZS »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Dopravni nehoda - pokuta za neoznameni policii
« Odpověď #9 kdy: 26 Září 2020, 20:06:43 »

Chápu, že se nemáme bavit s policí a z dlouhodobého studia tohoto fóra chápu i proč. Nicméně, pokud bych způsobil nějakou drobnou nehodu a řidič trval na tom, že se přivolá policie, co mám říct? Vždyť oni po mně něco budou slyšet, aby to mohli nějak zaprotokolovat.

Zajímá mě váš názor, ale já bych v tuto chvíli asi řekl, že jsem v šoku a že odpírám podat vysvětlení.. A až pak po poradě a rozmyslu šel případně podat vysvětlení na policii, případně bych se po poradě vysral i na to a řešil až SŘ.

Jinak tenhle případ ukazuje prohnilost systému. Stala se nehoda, která je pro 99% lidí silným stresorem a zkazí člověku život i na pár týdnů a Policie s úřadem se z toho ještě snaží vyrazit pokutu.. well done..
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Dopravni nehoda - pokuta za neoznameni policii
« Odpověď #10 kdy: 26 Září 2020, 20:20:16 »

Já bych navrhoval mu vysvětlit, že volat policii k ničemu není. A že pokud ji skutečně chce zavolat, budu nucen trvat na tom, že viníkem je on.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Dopravni nehoda - pokuta za neoznameni policii
« Odpověď #11 kdy: 26 Září 2020, 20:47:16 »

Odmítnout vypovídat můžete vždy, ale u nehody podle mě záleží, v jaké jste roli. Pokud jste poškozený a hrajete o určení viny, tak jsou situace, kdy se tomu nevyhnete a vypovídat musíte.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Dopravni nehoda - pokuta za neoznameni policii
« Odpověď #12 kdy: 26 Září 2020, 22:42:37 »

Pokud jste poškozený a hrajete o určení viny, tak jsou situace, kdy se tomu nevyhnete a vypovídat musíte.
Např.?
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Dopravni nehoda - pokuta za neoznameni policii
« Odpověď #13 kdy: 29 Září 2020, 18:21:53 »

.qoyi: Když druhý řidič vypoví že viníkem jste vy a vy úplně odmítnete vypovídat (i když si myslíte že viníkem je on) tak jste v taktické nevýhodě.

Ale i když nevypovídáte na místě tak budete mít možnost vypovídat později v řízení..
sice asi neformálně úředníci výpovědi na místě dávají větší váhu, ale zejména pro začátečníka to nevyváží riziko že řeknete něco co se pak použije proti vám.. a stačí i nešikovně se vyjádřit.

Vždyť oni po mně něco budou slyšet, aby to mohli nějak zaprotokolovat.

Že oni něco chtějí slyšet neznamená že vy musíte něco říkat..
i když nevypovídat není tak snadné když jste ve stresu po nehodě a čelíte policajtovi který má zkušenosti jak dělat nátlak aby dostal co chce..
IP zaznamenána

Jor667

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re:Dopravni nehoda - pokuta za neoznameni policii
« Odpověď #14 kdy: 30 Září 2020, 10:29:06 »

Update:
Odpor nebyl podán z důvodu, že paní odmíta tvrdit, že něco bylo jinak, než opravdu bylo a zkusí tam zaslat dopis, kde je požádá o snížení pokuty.
Policajt co s ní telefonicky komunikoval jí údajně řekl, že pokuta bude tak 200-300Kč. Tak věří tomu, že když je sama matka s několika detmi, tak to úředníka obměkčí a pokutu ji výrazně sníží. Žádne argumenty neakceptuje, drží se toho co jí pán v uniformě řekl a půjde svou cestou. měl jsme možnost nahlédnout do toho co tam chce poslat a kometovat to nebudu.

Děkuji všem co se snažili pomoct a rovněž se omlouvám za zbytčně založené vlákno. Snad to alespoň někomu pomůže rozmyslet si jak se bude chovat, když se mu toto stane.
Pan Tez měl nejspíš pradu :)
IP zaznamenána