30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Úsekové měření přes více správních obvodů?  (Přečteno 2137 krát)

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil
Úsekové měření přes více správních obvodů?
« kdy: 21 Září 2020, 08:00:31 »

Zdravím,
dostala se ke mně výzva z Černošic za překročení v úsekovce na D1. To mě trochu překvapilo. Zkoumal jsem správní obvod Černošic a opravdu sahá až do Průhonic, kde tedy zřejmě zahrnuje i malý kousek D1.
Nicméně podle výzvy ke spáchání došlo v úseku 7,8 až 5,5 km. Podle mě minimálně začátek toho úseku do správního obvodu Černošic nespadá. Uměl by mi to někdo potvrdit nebo vyvrátit? Pokud měřený úsek byl přes více správních obvodů, jaký to má dopad na řízení o přestupku?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Úsekové měření přes více správních obvodů?
« Odpověď #1 kdy: 21 Září 2020, 08:51:27 »

Pokud došlo k přestupku ve více správních obvodech, měl by být místně příslušným ten správní orgán, v jehož obvodu došlo k ukončení protiprávního stavu, tzn. na konci úsekového měření.

Zajímavé by bylo v takové kauze tvrdit (a ideálně podložit např. výpisem z nějakého systému typu Carnet), že vozidlo překračovalo rychlost pouze na začátku měřeného úseku, a tedy v jiném správním obvodě, a trvat na tom, že místně příslušným je jiný SO1 (v tomto případě tedy asi MHMP).
IP zaznamenána

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil
Re:Úsekové měření přes více správních obvodů?
« Odpověď #2 kdy: 21 Září 2020, 09:47:22 »

Zkusil jsem to orientačně změřit podle mapy.cz a to by řidič na začátku musel jet na začátku hódně rychle, aby mu vyšla naměřená průměrná rychlost :D Tohle tedy potenciál nejspíš nemá.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Úsekové měření přes více správních obvodů?
« Odpověď #3 kdy: 21 Září 2020, 09:47:33 »

No jestli vám přišla výzva z Černošic za překročení rychlosti na D1 tak si tím nelamte hlavu, D1 je míjí asi o třicet kilometru a deset správních obvodů.
IP zaznamenána

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil
Re:Úsekové měření přes více správních obvodů?
« Odpověď #4 kdy: 21 Září 2020, 09:51:24 »

A četl jste můj příspěvek? Průhonice opravdu spadají do správního obvodu Černošic.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Úsekové měření přes více správních obvodů?
« Odpověď #5 kdy: 21 Září 2020, 10:41:20 »

To, že Průhonice spadají pod Černošice, je fakt proslavený samotným panem premiérem.

Zajímavé by mohlo ještě být, pokud řidič pokračoval dál po D1 a nechal se změřit např. u Benešova, Vlašimi, Havlíčkova Brodu, Jihlavy či Velkého Meziříčí. Mohla by z toho vzniknout zajímavá slovní úloha...
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Úsekové měření přes více správních obvodů?
« Odpověď #6 kdy: 21 Září 2020, 11:42:54 »

A četl jste můj příspěvek? Průhonice opravdu spadají do správního obvodu Černošic.
Četl jsem, ale přišlo mi to takové absurdné, očekával jsem logiku, tam kde ji nelze hledat. Ale máte pravdu, netušil jsem, že z Průhonic se jezdí řešit přestupky přes Vltavu.

Koukám do map, že se u Průhonic dá zaprasit i v rámci tří krajů. U mekáče v Újezdě jsem v Praze (Mhmp), na exitu jsem Praha-Západ(Černošice) a za exitem Praha-Východ(říčany).
IP zaznamenána