30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Týden do vydání nového řidičáku  (Přečteno 3861 krát)

ZelenyDrak

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Týden do vydání nového řidičáku
« kdy: 15 Září 2020, 11:22:28 »

Ahoj, dneska my propadl řidičák a nový mi dají i až za týden. Docela potřebuju jezdit. Byl bych moc rád za radu jak minimalizovat případné potíže, když mě zastaví benga.
Mám se snažit to nějak ukecat? Předstírat raději, že jsem ho zapomněl doma? Vyplatí se tady jít do spravka? Nebo to v tomto případě jen zvýší pokutu a jinak nic. Moc děkuji za rady.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Týden do vydání nového řidičáku
« Odpověď #1 kdy: 15 Září 2020, 11:28:41 »

Normálně jezděte a neřešte to. Pokud by Vás chtěli pokutovat, trvejte na správním řízení.

Já dokonce doporučuji každému, aby u sebe řidičák vůbec nevozil.
IP zaznamenána

ZelenyDrak

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Týden do vydání nového řidičáku
« Odpověď #2 kdy: 15 Září 2020, 11:50:38 »

No ale jak se potom ve správním ubráním v takhle zjevném případě, není to jistota tučné pokuty?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Týden do vydání nového řidičáku
« Odpověď #3 kdy: 15 Září 2020, 11:56:08 »

Za jízdu bez ŘP (nezaměňovat ŘP a ŘO!) tučná pokuta nehrozí, jedná se o tzv. zbytkový přestupek. Navíc se zde těžko prokazuje materiální aspekt.

Krom toho je to dobrá obrana proti false-positive testům na alkohol a drogy.

Třetí výhodu vidím v tom, že při buzerační kontrole se (unter)fízl většinou stejně snaží řidiči přišít nějaký přestupek. Nepředložení ŘP pak ve správním řízení většinou nemá příliš jak uškodit, ale může naopak pomoci.

Za mě nevozit vůbec. Ale rozhodnutí je samozřejmě na každém individuálně.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Týden do vydání nového řidičáku
« Odpověď #4 kdy: 15 Září 2020, 22:11:05 »

Já od jisté doby mám ŘP uložený odděleně od ostatních dokladů a jsem připraven při běžné kontrole ho nepředložit s tím, že ho nemohu najít.  Teprve po případném negativním dýchání do pralinkovače nebo lízání drugtestu jsem buď ochoten zaplatit na místě do 300 CZK že jsem neměl u sebe ŘP nebo to nechám jít do správního a ve chvíli, kdy mi donesou k podpisu úřední záznam tak ŘP zázračně najdu a předložím. Předpokládám, že to do SŘ stejně pošlou a proto ta hranice 300CZK kterou tak nějak mám pro nebodované přestupky. Samozřejmě vždy celou interakci s vopičáky nahrávám na audio.
Od té doby co jsem se tak rozhodl mne zatím nikdo nestavěl, ale myslím že to není špatná strategie.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Týden do vydání nového řidičáku
« Odpověď #5 kdy: 15 Září 2020, 23:46:26 »

Možná opět naivní dotaz, ale na čem jiném, než na průtazích se dá nepředložení ŘP u SO obhájit? Máme tu nějaký takový vyhraný případ? Moc jsem nenašel.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Týden do vydání nového řidičáku
« Odpověď #6 kdy: 15 Září 2020, 23:52:21 »

a) fízl lže, ŘP byl předložen
b) nepředložení ŘP nenaplňuje materiální aspekt
c) ve společném řízení se to vsákne

ŘP jsem nepředložil několikrát, nikdy mi to neuškodilo, jednou vyloženě pomohlo.
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 509
    • Zobrazit profil
Re:Týden do vydání nového řidičáku
« Odpověď #7 kdy: 16 Září 2020, 09:55:27 »

johncreek: Pokud by se řešilo jen to nepředložení ŘP, dalo by se třeba tvrdit něco jako, že řidič se hlídce navíc prokázal OP, který samotný stačí k tomu, aby si následně hlídka ŘO ztotožněného řidiče spolehlivě vylustrovala vzdáleně, což (jak je podezřelému z jeho řidičské činnosti známo) dělá naprosto standardně. Takže i kdyby bylo pravdivé nařčení z nepředložením ŘP, nemohlo tím v tomto případě dojít k žádnému zdržení, ani komplikaci silniční buzerace kontroly, ani k žádnému jinému škodlivého následku, tudíž tvrzené jednání nemůže být přestupkem. Nic ovšem nebrání parazitovi napsat, že když je to jako přestupek označeno, tak to prostě škodlivý čin je a basta.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.