30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nový návrh pro cyklisty  (Přečteno 6070 krát)

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil
Nový návrh pro cyklisty
« kdy: 12 Září 2020, 13:39:48 »

Já fakt nevím, vždycky se sám chrání ten, kdo je zranitelnější, taky se nepohrnu před auto jako chodec, i když mám přednost. Jako řidič si nemůžu pomoct. Valná většina cyklistů, se min. v Praze chová hůře, než vládní auto s majákem a sirénama. Já jsem Bůh a všichni se mi podřiďte. Co budou dělat ty autobusy při uzákonění tohoto nesmyslu fakt nevím.
Jediné co je již dnes jaksné je, že vztahy mezi řidiči a cyklisty se opět zhorší.....

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/na-ridice-se-chysta-novy-paragraf-jak-spravne-predjet-cyklistu-118951#seq_no=4&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_req_id=HU6MSXRzTf3-202009121131&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

IP zaznamenána

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil
Re:Nový návrh pro cyklisty
« Odpověď #1 kdy: 12 Září 2020, 16:00:04 »

"Poslanci chystají zákony, které je ochrání na silnici"

Jako že si cyklista vytrhne stránku s daným paragrafem, a tu pak bude používat jako Captain America používá svůj štít?  ;D
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:Nový návrh pro cyklisty
« Odpověď #2 kdy: 13 Září 2020, 18:29:44 »

Cyklistům povinně reflexní vesty. Všechno musí na silnici v dnešní době svítit, ale cyklista se může motat v maskovacím  (černo šedém) trikotu v příšeří lesa jak chce.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Nový návrh pro cyklisty
« Odpověď #3 kdy: 13 Září 2020, 20:11:08 »

Cyklistům povinně reflexní vesty. Všechno musí na silnici v dnešní době svítit, ale cyklista se může motat v maskovacím  (černo šedém) trikotu v příšeří lesa jak chce.

Především by všichni cyklisté, co nemají řidičák a jezdí po silnici, měli mít průkaz cyklisty. Tj. osvědcčení, že absolvovali "cykloškolu" a znají pravidla sil. provozu. Plus povinné ručení.
IP zaznamenána

František Dobrota

  • Příspěvků: 359
    • Zobrazit profil
Re:Nový návrh pro cyklisty
« Odpověď #4 kdy: 13 Září 2020, 20:25:59 »

To by si auto mat kaknul z takove dyskrymynacyje...
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Nový návrh pro cyklisty
« Odpověď #5 kdy: 13 Září 2020, 21:50:42 »

Především by všichni cyklisté, co nemají řidičák a jezdí po silnici, měli mít průkaz cyklisty. Tj. osvědcčení, že absolvovali "cykloškolu" a znají pravidla sil. provozu. Plus povinné ručení.
Zbytecna buzerace jakymkoliv smerem je ... zbytecna. Znam spoustu lidi co maji kolo jenom v kůlně a obcas na nem jedou jen do lesa. Pokud cyklista zpusobi nehodu, stejne to jde za nim, je jen jeho minus ze se nepojistil dobrovolne.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Nový návrh pro cyklisty
« Odpověď #6 kdy: 13 Září 2020, 22:09:33 »

Především by všichni cyklisté, co nemají řidičák a jezdí po silnici, měli mít průkaz cyklisty. Tj. osvědcčení, že absolvovali "cykloškolu" a znají pravidla sil. provozu. Plus povinné ručení.
Zbytecna buzerace jakymkoliv smerem je ... zbytecna. Znam spoustu lidi co maji kolo jenom v kůlně a obcas na nem jedou jen do lesa. Pokud cyklista zpusobi nehodu, stejne to jde za nim, je jen jeho minus ze se nepojistil dobrovolne.

Zbytečná buzerace by to nebyla. Jen za posledních cca 10 dnů: cykloun jedoucí po lévé straně - asi angličan, cca 5 x nedání přednosti z vedlejší + neznalost přednosti z pravé strany, opakované prasení na přechodu, jízda v pelotonu, kde nepomohl ani klakson, atd atd...

Pokud mi cykloun zničí svou vinou auto, je náhrada škody složitější, než pokud je viníkem řidič auta.

Jinak pořád se pamatuju, jak jsme na ZŠ chodili na dopravní hřiště, kde nás učili pravidla provozu, značky atd. Dostali jsme pak - po "zkouškách" jakousi průkazku cyklisty... fakt bych chtěl od cyklounů bez ŘP moc, kdyby prošli alespoň nějakým školením v pravidlech provozu a měli na to papír? A kdyby neprošli, nesměli by na silnici?
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Nový návrh pro cyklisty
« Odpověď #7 kdy: 14 Září 2020, 00:37:15 »

když už tak krásně plkáme, já bych chtěl, aby se řidičáky dělaly postupně
žádný, hnedka B
pěkně na mopedu, když to přežiješ, tak větší motorka a pak teprve do auta
kingoftheroad stejně
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Nový návrh pro cyklisty
« Odpověď #8 kdy: 14 Září 2020, 07:41:47 »

Já nevím, ale restrikce a omezování ze strany státu někdy něčemu pomohlo? Exoti tu prostě jsou a budou - když ne v autech, ani na kolech, tak nám budou pod kola skákat jako pěší.
Řidičáky na kola, nucení řízení mopedů a dalších zrůdností, než člověk sedne do auta patří do skupiny úplně stejně zrůdných návrhů jako je ten odkazovaný, nebo třeba výkřiku z Novinek, že za každé překročení rychlosti brát papíry a veřejně lynčovat.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Nový návrh pro cyklisty
« Odpověď #9 kdy: 14 Září 2020, 07:49:56 »

Nikdo Nikdovič : +1
IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:Nový návrh pro cyklisty
« Odpověď #10 kdy: 14 Září 2020, 10:18:37 »

Jojo, jen vymýšlejte další povinnosti a dejte státu do rukou další kousek moci.

"Měli jsme ty nejlepší úmysly, ale dopadlo to jako vždy.."
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Nový návrh pro cyklisty
« Odpověď #11 kdy: 14 Září 2020, 10:54:30 »

To co navrhuje Mike je pro dnesni dobu typicke. Toto forum je zamereno prevazne na reseni problemu vzniklych pri pouzivani motorovych vozidel. Proto kdyz tu prijde nejaka restrikce od statu, neseme to nelibe.
Ale cykliste tu nejsou az na vyjimky prilis v oblibe (zejmena diky chovani statnich organizaci v poslendich letech, kdy se obcas tvari, jak je potreba auta zakazat a vsude nasadit kola).

Proto napad na zprisneni pokut pro mlade ridice nebo duchodce ostre kritizujeme. Ale na cyklisty by mel stat poradne zakleknout...

A tohle mysleni se mi nelibi. Mame tu nejaka pravidla silnicniho provozu. Plati pro vsechny a jsou nejak nastavena. Desitky let to fungovalo celkem obstojne. Je jasne nadefinovano, jaky trest dostane ridic motoroveho vozidla nebo cyklista pri dokazani, ze porusil predpisy.

Zavadeni ridicaku pro cyklisty, protoze spousta z nich se neumi chovat a dokonce nemaji ani pud sebezachovy? Dalsi agendu pro stat? Dalsi urednici? Dalsi moznosti perzekuce obyvatel? A zmeni se tim neco? Ridicak i povinnou autoskolu mame ted na auta. A existuji debilove v aute, co totalne preceni svoje schopnosti a schopnosti auta, zabiji sebe a ostatni? Jasne. Pomohl tomu nejak ridicak? Ne. Pokud je nekdo debil, debilem bude i s papirama na kolo.

IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:Nový návrh pro cyklisty
« Odpověď #12 kdy: 14 Září 2020, 11:55:20 »

Řidičák na kolo je zbytečnost.
To co vídím na silnici, tak nevíc arogantně se chovají právě chlapi okolo 30-50 let, co sice mají řidíčák, ale myslí si, že když vlezou na kolo, tak pro ně žádná pravidla neplatí.
IP zaznamenána

y1

  • Příspěvků: 100
    • Zobrazit profil
Re:Nový návrh pro cyklisty
« Odpověď #13 kdy: 14 Září 2020, 13:09:46 »

Tak nejvtipnější je hláška "Poslanci chystají zákony, které je ochrání na silnici"
myslím že žádný zákon cyklistu před zválcováním naloženou T815 - pokud pod ni vjede - neochrání  ;)

Ale k věci. Stále jsem nepochopil jak to bude ve městě kde někdo inteligentně počmáral sinici a namaloval tam "dopravní hřiště" - změť cyklopruhů
To budu muset držet 1,5m od cyklisty i když jede v tomto odděleném pruhu - protože tam už nejde o předjíždění ale souběžnou jízdu v pruzích. Na druhou stranu čára není zeď, takže těžko ochrání ožralou pumpičku která vrávorá s amplitudou 1,5m před kontaktem s tvrdým plechem...
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Nový návrh pro cyklisty
« Odpověď #14 kdy: 14 Září 2020, 21:40:25 »

já se všem hluboce omlouvám,
nedal jsem nakonec smajlíka

za mě, ať si každý jezdí s čím chce a jak chce
zachoval bych pár paragrafů, jako
neomezit
neohrozit
a přednost zprava

do zbytku nemá stát co kecat, to je mezi pojišťovnou a pojištěným
IP zaznamenána