30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Alkohol na kole  (Přečteno 11356 krát)

Ruuzha

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
[?] Alkohol na kole
« kdy: 12 Září 2020, 01:40:37 »

Ahoj, tak já se taky zeptám, třeba někdo bude vědět. Dneska jsme byli zastavení MP při jízdě na kole z hospody. Byla přivolána PČR já fouknul 0,24 a 0,25 manželka kolem 0,9 pokaždé, nikde ne přes jedna. Co můžeme real čekat je mi jasný že hrozí až 20.000,- ale přijde mi to jako úlet. Žena v 29 letech neměla ještě nikdy žádný přestupek, spolupracovala atd. Já tam mám nějaký parkování, jednou rychlost atd. Má někdo osobní zkušenost? Diky
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #1 kdy: 12 Září 2020, 03:30:25 »

Pěkný den,
na otázku v rovině hrozícího trestu jste si odpověděl sám, nicméně jakým způsobem bude orgán hodnotit vaší přestupkovou minulost ve vztahu k výši udělené pokuty nelze odhadovat.
Co se týče řízení - z toho jak jste to popsal to minimálně ve vašem případě vypadá jako easy win, nicméně nemá cenu tady rozvíjet teorie o tom, jak se může řízení vyvíjet; pokud vás zajímá, jak probíhá řízení před správním orgánem, doporučuji pročíst toto fórum a d-fens, ty vám poskytnou dostatečný teoretický podklad.
Jinak nezbývá než čekat, co přijde - jakmile se tak stane, nahrajte to v anonymizované formě sem a podíváme se, co se dá dělat.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #2 kdy: 12 Září 2020, 11:08:52 »

Zásadní otázka - co jste šimpanzům a vopičákům řekli ? Přiznali jste konzumaci alkoholu a pokud ano tak jakého a v jaké době.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #3 kdy: 12 Září 2020, 13:54:28 »

Bojím se, že "spolupracovala" znamená, že jim navykládala co všechno kdy jedla a pila...
IP zaznamenána

Ruuzha

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #4 kdy: 12 Září 2020, 16:51:16 »

No samozřejmě jim řekla že měla pár piv, vzali si nás každýho k jinymu autu...jen doufám že nebudou ve správním dementi a nenarvou nám tam hned plnejch dvacet.
« Poslední změna: 12 Září 2020, 16:53:00 od Ruuzha »
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #5 kdy: 12 Září 2020, 17:01:10 »

To byla nějaká masová dopravně bezpečnostní akce, že tam těch vozidel PČR bylo víc?
IP zaznamenána

Ruuzha

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #6 kdy: 12 Září 2020, 17:08:30 »

Ano v noci se rozjeli do celého města a chytali cyklisty, bylo to kolem půlnoci. Byli tam dvě auta MP a pak hned přijelo jedno PČR. Podotýkám, že alkohol při řízení samozřejmě nepožívám, předpisy dodržuju, takže s policií nemám než pozitivní zkušenost. Včera jsme si ale řekli že by bylo fajn si cestu zkrátit na kole...blbá náhoda no
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #7 kdy: 12 Září 2020, 22:00:05 »

No samozřejmě jim řekla že měla pár piv, vzali si nás každýho k jinymu autu...jen doufám že nebudou ve správním dementi a nenarvou nám tam hned plnejch dvacet.
Proč si vlastně v noci s policajtama povídáte, co jste kdy jedli a pili? Tak příště už snad ne.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #8 kdy: 12 Září 2020, 22:25:03 »

@Lafayette: zapomněl jste na ty pozitivní zkušenosti s policií...
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #9 kdy: 12 Září 2020, 23:25:32 »

Byla přivolána PČR já fouknul 0,24 a 0,25

Jestli zahájí řízení tak vaše pozice by měla být že naměřeno bylo 0,24 (2. měření je jen kontrolní) a to neprokazuje ovlivnění alkoholem.
To by se dalo hrát.. těch 0,9 se bude rozporovat hůř.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #10 kdy: 13 Září 2020, 01:32:17 »

Jestli zahájí řízení tak vaše pozice by měla být že naměřeno bylo 0,24 (2. měření je jen kontrolní) a to neprokazuje ovlivnění alkoholem.
To by se dalo hrát..

No hodně záleží na tom kolika kousky se pochlubil při večerním dýchánku s policisty.
IP zaznamenána