30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Přechod pro chodce - nezastavení  (Přečteno 42675 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Přechod pro chodce - nezastavení
« Odpověď #30 kdy: 08 Května 2015, 11:58:09 »

No a ted co je vyhodnejsi z hlediska prekluze? Omluvit se z jednani (snad mi daji nhradni termin), po par dnech zajít pro video ale to mi pak podle me nedaji lhutu na prostudovani pri novem terminu, nebo pockat na nahradni termin a az tam si vyzadat video a lhutu na prostudovani?

No nejvýhodnější je omluvit se (při včas nahlášeném a lékařsky potvrzeném vyvrknutém kotníku Vám buď dají náhrdní termín nebo je to velmi dobrý důvod do odvolání) a ještě PŘED náhradním termínem který Vám dají si dojít pro to video. Případně tam pro něj poslat někoho známého s plnou mocí.
Při samotném jednání Vám vždy nemusí dát lhůtu na prostudování spisu zvlášť pokud Vám již posílali kopii spisu, z toho důvodu, že právě čas mezi obesláním a jednáním je pro Vás určen na seznámení s tím spisem. POkud si půjdete mimo termín jednání pro to video, nemusíte se bát, že by s vámi začali něco projednávat,
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Přechod pro chodce - nezastavení
« Odpověď #31 kdy: 11 Května 2015, 13:58:21 »

Osobne bych byl tady v obhajobe opatrny. Na krizovatce jste mel dat prednost a pokud jste pres policejni dodavku nevidel, je-li nekdo na prechodu, nemohl jste ani videt, jestli napriklad neprijizdi zprava nejake vozidlo..
IP zaznamenána

wikx

  • Příspěvků: 38
    • Zobrazit profil
Re:Přechod pro chodce - nezastavení
« Odpověď #32 kdy: 11 Května 2015, 17:07:51 »

Osobne bych byl tady v obhajobe opatrny. Na krizovatce jste mel dat prednost a pokud jste pres policejni dodavku nevidel, je-li nekdo na prechodu, nemohl jste ani videt, jestli napriklad neprijizdi zprava nejake vozidlo..
Dobržďoval jsem do křižovatky  s plánem samozdřejmě zastavit a rozhlédnout se - což jsem výše uvedl.
« Poslední změna: 11 Května 2015, 17:16:41 od wikx »
IP zaznamenána

wikx

  • Příspěvků: 38
    • Zobrazit profil
Re:Přechod pro chodce - nezastavení
« Odpověď #33 kdy: 31 Srpna 2015, 23:03:37 »

Dobrý den,

věci v této záležitosti (viz první příspěvky) postoupili o něco dále takže:

- údajný přestupek se měl odehrát 18.12.2014.
- vyžádal jsem si kopii spisu viz výše (poslali vše krom videa)
- I. pozvánka na  Ústní jednání = omluvenka
- II. pozvánka na Ústní jednání = omluvenka
- III. pozvánka na Ústní jednání = dostavil jsem se dle pozvánky dnes 31.8.2015; jednání nahráváno na diktafon; měl jsem možnost nahlédnout do spisu (stejný jako již zde vystavený + moje omluveneky) a shlédnout ono video; byly mi kladeny otázky typu "Viděl jste, že zastavují.., viděl jste chodce.." apod. Na všechny otázky jsem odpověděl, že "nebudu se vyjadřovat" Na otázku zda-li jsem řídil ono vozidlo jsem odpověděl "ano" (byl jsem ztotožněn na místě); Vyžádal jsem si kopii onoho videa na můj USB disk s tím, že žádám o přiměřenou lhůtu na prostudování videa. Dala mi 5 dní s tím, že se vyjádřím tedy do 5ti dní tj. do 5.9.2015.

Na úplném začátku mi bylo řečeno, že to můžeme uhrát na "pokutičku" za 500,-. Na konci jednání, při odchodu, nabídka pokutičky za pětset platí. Odpovídám: "vyjádřím se do oněch 5ti dnů." Kdyžtak ji mám pak ještě zavolat jak jsem se rozhodl.

Video posílám v odkaze níže, tak, jak mi bylo předáno a jelikož je necenzurované, video je zaheslované. Pokud by se chtěl někdo na něj podívat a případně poradit co dál (o což mi jde), nechť si sem napíše o heslo a já mu ho pošlu do SZ.

Můj názor je ten, že za mnou jela blízko auta (z videa není možné určit) a já nemohl náhle zabrzdit vozidlo před přechodem - oddálil jsem tak nebezpeči průjezdem do křižovatky.. Co vy? Jak byste postupovali dále? Nebo byste raději zaplatili "pokutičku" za pět?

video 440 mb http://uloz.to/x2dsWuCz/18-12-2014-rar
IP zaznamenána

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Re:Přechod pro chodce - nezastavení
« Odpověď #34 kdy: 01 Září 2015, 00:39:58 »

Tak video jsem neviděl (prosim o zaslani hesla). Z vlakna mi vyplynulo, že nebyla ještě námitka podjatosti. Tedy myslím, že je na ni pravý čas nebo se velmi bliží. Je jasne, ze urad je podjaty a uz by se to nemelo tolerovat. Namitku postavit na obligatornim faktu, ze se prachy vybiraji pro sebe a take na libovolných projevech urednika, ktere se vam nejak nezdaji. Osobne se snazim take vytvaret preventivne konflikty i s krajem, aby se dala namitka "uvalit" i na kraj a tim se reseni podjatosti jeste ice protahne. Ale zde asi nic nebylo, nevadi... Mozna by bylo vhodne tu namitku podat take blanketne s tim, ze se zduvodneni podjatosti podate v terminu, ktery vam urad urci. Dalsi cas navic. Už to žadonění o pokutičku je dle mého jejich průser. A taky asi moc nehledají důkazy ve váš prospěch, že? A poučování před ustnim jednáním je taky určitě notorický bídně... Když bych chtěl být hodně drsný, není tady tak trochu vydírání s pokutičkou? Šup s tím do podjatosti. Ostřejší bijci by nelenili s trestním oznámením. Ale to je třeba umět formulovat, aby z toho nebylo křivé obvinění.

Mozna by taky nebylo spatne pozadat urad o vyslech svedka (toho fizla). Tomu by mel urad vyhovet. Pokud ne, veliky bod do odvolani. Pokud by organ vyhovel, podat namitku podjatosti na podatelne pred samotnym vyslechem svedka a taky jim to tam rict, at se nenamahaji. Až se poperou s podjatostí, musí ho předvolat znovu (ve vaší přítomnosti) a čas běží. Navrhnete rekonstrukci, znalecky posudek...

Taky to vypada, ze porad jde o prvoinstanční rozhodovaní... A prekluze se bliží. Šance je velmi slušná. Nedal bych jim ani korunu.

Taky by se mohlo hodit určit zmocněnce, který nebude kontaktní. Třeba taky toho zmocněnce určit blankentně a pak ho doplnit. Musí přinejmenším zkusit doručovat, což jim zase vezme čas.

Já ještě často píšu stížnosti na policajty. Vždy je při řešení přestupku nachytám na nějakých neznalostech a z toho se dá vařit. Stížnost sepíšu a pošlu v momentě, kdy se dozvím, že i přes moji intenzivní prudu při řešení přestupku sepsali a poslali do správního. Jakmile mi přijde informace, že mám dopis na poště, ještě před doručením stížnost sepíšu a pošlu. Dělám to proto, abych znevěrohoďoval fízla jako budoucího (jedinéího) svědka (je na něj podaná stížnost ještě před tím, než jsem se dozvěděl o tom, že bude správní a tak je jasné, že bude svědčit tak, aby se pomstil nebo aby stížnost mohl odmítnout.






IP zaznamenána

wikx

  • Příspěvků: 38
    • Zobrazit profil
Re:Přechod pro chodce - nezastavení
« Odpověď #35 kdy: 01 Září 2015, 07:53:53 »

Macoch: heslo zasláno. Díky. Počkám ještě na další případné podměty a pak se zde vyjádřím.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Přechod pro chodce - nezastavení
« Odpověď #36 kdy: 01 Září 2015, 11:42:23 »

A máš audio toho jednání? Jestli tam je nabídka té pokutičky jasně slyšet?
A máš protokol z jednání? Odpovídá přesně audiozáznamu?

Jde o to, že ty nemáš možnost protokol opravovat nebo se k němu vyjadřovat. Ale máš možnost si stěžovat, že je zkreslený a neodpovídá skutečnosti. Což je základ pro nepřezkoumatelnost správního řízení, když protokol neodpovídá realitě.
IP zaznamenána

wikx

  • Příspěvků: 38
    • Zobrazit profil
Re:Přechod pro chodce - nezastavení
« Odpověď #37 kdy: 01 Září 2015, 12:38:28 »

Audio mám, navrh na blokovou pokutičku za 500 je tam slyšet, mám pocit, že není tato nabídka zaprotokolovaná. Protokol v ruce nemám, bohužel jsem si ho zapoměl okopírovat
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Přechod pro chodce - nezastavení
« Odpověď #38 kdy: 01 Září 2015, 14:18:13 »

Tak šupky dupky nahlédnout do spisu,  celý ofotit a bouchnout tam podjatost, že úředník se snaží smlouvat, aby dostal aspoň něco, jelikož je to jeho příjem.
A do odvolání nepřezkoumatelnost.
Nahrávku samozřejmě přineste na CD a požadujte založení do spisu.
IP zaznamenána

wikx

  • Příspěvků: 38
    • Zobrazit profil
Re:Přechod pro chodce - nezastavení
« Odpověď #39 kdy: 01 Září 2015, 14:28:42 »

Neni v mych silach to resit osobne. Muzu si vyzadat komplet spisu do DS.ale zalozeni cd s audiem nevim jak provedu. Zdrzuju se mimo ..
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Přechod pro chodce - nezastavení
« Odpověď #40 kdy: 01 Září 2015, 14:35:42 »

Triapul mesice do prekluze, faze seznamovani se s podklady a vsechna esa v rukavu? Tady bych o zaplaceni neuvazoval v zadnem pripade. Kdybych byl ve stejne pozici, tak podobne, jak tady zaznelo:

1) Podjatost, ciste z duvodu zdrzeni. Pokud chcete urednici zavarit (nebo aby ten spis nekam ztratila), tak vcetne zminky o navrhu na blokovou pokuticku na audiozaznamu.
2) Zaroven vecne argumenty k videu, navrh na vyslech policisty. Mohou to stejne resit az po zamitnuti podjatosti. Pokud resit nebudou, tak velmi silny argument do odvolani.
3) Vse delat posledni mozny den, pokud to je mozne. Deset dni na doruceni rozhodnuti, dva tydny na odvolani, deset dni na rozhodnuti o odvolani,...

Ciste ze zvedavosti prosim o heslo na video, ale tento pripad se vyhraje na terminech a procesnich zalezitostech.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Přechod pro chodce - nezastavení
« Odpověď #41 kdy: 01 Září 2015, 14:38:10 »

No ten přestupek tam je, paní na přechodu jasně omezil, i když neohrozil, což ovšem nebyla jeho zásluha.
Ale vyhrát se to dá.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Přechod pro chodce - nezastavení
« Odpověď #42 kdy: 01 Září 2015, 14:56:45 »

Nevím na základě čeho usuzujete, že nemůžou navrhnout vyřešení věci blokovou pokutou za pět set. Můžou, není na tom nic co by šlo napadnout a s trestním oznámením by se Vám vysmáli. Jestli chcete podat námitku podjatosti, tak byste měl co nejdříve po ústním jednání, čím později to bude tím větší je riziko, že k ní nebudou muset přihlédnout, takže příjdete o možnost to trochu zdržet.
« Poslední změna: 01 Září 2015, 15:21:20 od Tacecek »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Přechod pro chodce - nezastavení
« Odpověď #43 kdy: 01 Září 2015, 17:37:33 »

Nemůžou to vyřešit blokovou pokutou, protože zákon nic takového nepřipouští. Přečti si o tom něco. Blokové řízení je zásadně na místě a ihned po skutku. Navíc paní k blokovému řízení není vůbec oprávněna.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Přechod pro chodce - nezastavení
« Odpověď #44 kdy: 01 Září 2015, 20:13:14 »

Videl jsem video, diky. Uprimne, z pohledu ridice tam vidim chybu, z pohledu mamky s deckama jeste vetsi. Obrana po vecne strance jak zaznelo, neco jelo za Vama a hlavne jste pani nemel sanci (prestupek musi byt zavineny/umyslny) videt a nemel cas reagovat.

Blokove rizeni je samozrejme v teto fazi naprosty nesmysl, dala by podepsat buhvico a ridic by pak s prekvapenim zjistil, ze to je bodovany prestupek...
IP zaznamenána