30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Dopis z magistrátu, v datovce nic. Co bude dál?  (Přečteno 4191 krát)

jakubthesilent

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Dopis z magistrátu, v datovce nic. Co bude dál?
« kdy: 04 Září 2020, 09:06:49 »

Ahoj, přišel mi dopis z magistrátu, co v něm je netuším. Zatím jsem to nepřebral. Mám DS, v té nic, takže předpokládám, že úředník zapomněl a datovku ignoruje. Jenže by mě teda zajímalo co bude dál? Po studiu místních příspěvků jsem pochopil, že pokud nic v datovce není, tak to hraje v můj prospěch. Ale co když úřad začne něco konat beze mě a bude se domnívat, že ho zkrátka ignoruju? Nejsem v tomto znalej, ale tak nějak automaticky se děsím toho, abych to teď nenechal bejt a pak mi nepřišel od soudu rozsudek o exekuci.

Takže se to ve mně trochu pře a nevím, co bude dál. Může úřad dál ignorovat DS a rozhodovat v mé nepřítomnosti? Jak se vlastně dozvím, co se děje, když žádný dopis nepřeberu?
https://ctrlv.cz/SUQn
« Poslední změna: 04 Září 2020, 09:10:06 od jakubthesilent »
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Dopis z magistrátu, v datovce nic
« Odpověď #1 kdy: 04 Září 2020, 09:15:30 »

Pokud nedoručoval SO do DS tehdy, když měl, veškeré jeho další jednání by bylo nezákonné. Tu podmínku zmiňuji proto, že uživatelé DS mívají nezřídka zmatek v tom, čí DS je - např. pokud jste obviněn z přestupku jako fyzická osoba, ale máte DS jako OSVČ, není SO povinen, jak si někteří myslí, doručovat do DS (a vice versa).

Pokud jste si jist, že skutečně o nesprávné doručování jde, nechte dopis vhodit do schránky. Tím pádem nebude SO nikdy schopen prokázat doručení. Převezmete-li dopis osobně nebo se k tomu, že jste jej našel ve schránce, v nějaké fázi řízení (byť nedopatřením) přiznáte, bude považován za doručený. SO samozřejmě povede řízení dál ve Vaší nepřítomnosti - ovšem prokazatelně nezákonně.

Exekuce se proto bát nemusíte. Většina obcí nejprve pošle neformální upomínku a teprve následně zahajuje tzv. daňovou exekuci - náklady na ni jsou u běžných přestupků 500 Kč. I pokud by si na Vás pozvali exekutora, což už dělá minimum obcí (neboť je to přinejmenším na hraně zákona, či spíše za ní), je na tomto fóru probráno mnoho úspěšných postupů, jak se jej zbavit.
IP zaznamenána

jakubthesilent

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Dopis z magistrátu, v datovce nic. Co bude dál?
« Odpověď #2 kdy: 04 Září 2020, 09:25:27 »

Děkuji, typ schránky mám jako Fyzická osoba. Takže počkám na vhození, abych se nepřipravil od výhodu a pak kdyžtak budu řešit dál. Moc dík!

Jako člověka, který o autech denně píše mě napadlo, že bych udělal nějaký návod pro řidiče, nějaký návod typu "Jak se vyhnout pokutě", takže bych možná mohl celé řešení přestupku popsat v několika článcích. Společně s radami kdy jak co... Je to dobrý nápad nebo je to hovadina?
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:Dopis z magistrátu, v datovce nic. Co bude dál?
« Odpověď #3 kdy: 04 Září 2020, 09:31:45 »

Napad dobry, titulek spatny. Lepsi by asi bylo neco jako: "Jak si nenechat protipravne ulozit pokutu" :-).
IP zaznamenána

jakubthesilent

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Dopis z magistrátu, v datovce nic. Co bude dál?
« Odpověď #4 kdy: 04 Září 2020, 09:34:20 »

Titulek není finální. Ale musím vycházet taky ze SEO analýzy a toho, pod čím to lidi hledají. Titulek "Jak si nenechat protipravne ulozit pokutu" nikdo nehledá. "Jak se vyhnout pokutě" ano. No nevadí, každopádně počkám na vhození do schránky, tím nic nemůžu zkazit, že? Jakože bych prošvihl nějakou lhůtu...
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:Dopis z magistrátu, v datovce nic. Co bude dál?
« Odpověď #5 kdy: 04 Září 2020, 09:40:07 »

Na potvrzeni o prevzeti zasilky by na druhe strane melo byt vyplneno zda bude po uplynuti lhuty pro vyzvefnuti zasilky tato vhozena do schranky anebo vracena odesilateli. Pokud bude vhozena do schranky, s nejvetsi pravdepodobnosti prijdete pouze o jeden/dva dny z lhuty na reakci na to, co zasilka obsahuje. Pokud opravdu jde o spatne dorucovani, muze Vam to byt fuk - reagovat nebudete. Pokud nejde o spatne dorucovani, stale Vam zbyde dost casu na reakci.
IP zaznamenána

jakubthesilent

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Dopis z magistrátu, v datovce nic. Co bude dál?
« Odpověď #6 kdy: 04 Září 2020, 09:41:45 »

To jsem chtěl vědět. Díky. Až bude dopis ve schránce, tak budu vědět na čem jsem a kdyžtak sem zas napíšu.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Dopis z magistrátu, v datovce nic. Co bude dál?
« Odpověď #7 kdy: 04 Září 2020, 09:59:34 »

Titulek "Jak si nenechat protipravne ulozit pokutu" nikdo nehledá. "Jak se vyhnout pokutě" ano.

A co třeba Jak se vyhnout protiprávně uložené pokutě.
IP zaznamenána

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Dopis z magistrátu, v datovce nic. Co bude dál?
« Odpověď #8 kdy: 04 Září 2020, 10:30:53 »

Osobně bych doporučil spíše: Jak se bránit protiprávně uložené pokutě. Slovo "vyhnout" má občas negativní konotace ve smyslu vyhýbání se povinnosti, kdežto obrana je častěji vnímána jako oprávněný postoj napadeného.
IP zaznamenána

jakubthesilent

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Dopis z magistrátu, v datovce nic. Co bude dál?
« Odpověď #9 kdy: 04 Září 2020, 10:41:12 »

Ještě uvidím, vyzkouším různé varianty, napadlo mě i "Jak se bránit pokutě". Negativní konotace jsou mi celkem fuk. Jde mi o to, aby to našlo co nejvíc lidí, protože touhle problematikou se weby o autech u nás moc nezabývají, tak kdyby někde byl nějaký ucelený "návod", bylo by to fajn. Ještě jsem z toho článku nenapsal ani řádku, zvažuju, že si nechám pomoc do nějakého advokáta, který se tímto zabývá, aby tam nebyly nějaké mylné nebo zavádějící informace.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Dopis z magistrátu, v datovce nic. Co bude dál?
« Odpověď #10 kdy: 04 Září 2020, 18:16:06 »

Musíte si uvědomit, že proti skutečně oprávněné pokutě, což znamená:
1) Zcela bezchybné zákonné a korektní chování policie při zajištění důkazů
2) Bez chyb a korektně vedené správní řízení
žádná legální obrana nexistuje !

Naštěstí prakticky nikdy nebývají oba body splněny - většinou ani jeden.........
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Dopis z magistrátu, v datovce nic. Co bude dál?
« Odpověď #11 kdy: 04 Září 2020, 22:46:24 »

Jako člověka, který o autech denně píše mě napadlo, že bych udělal nějaký návod pro řidiče, nějaký návod typu "Jak se vyhnout pokutě", takže bych možná mohl celé řešení přestupku popsat v několika článcích. Společně s radami kdy jak co... Je to dobrý nápad nebo je to hovadina?

Je to hovadina:

Nejsem v tomto znalej, ale tak nějak automaticky se děsím toho, abych to teď nenechal bejt a pak mi nepřišel od soudu rozsudek o exekuci.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Dopis z magistrátu, v datovce nic. Co bude dál?
« Odpověď #12 kdy: 04 Září 2020, 22:57:03 »

Nejsem v tomto znalej, ale tak nějak automaticky se děsím toho, abych to teď nenechal bejt a pak mi nepřišel od soudu rozsudek o exekuci.

Co se toho týče kvůli pár tisícům už dnes nemohou obstavit domy a účty. Exekuce přijde do DS a je tam termín na odvolání. Většinou je přiložen ten vymáhaný příkaz/rozhodnutí. Vy se odvoláte, že vymáhaný titul  kvůli nedoručení nenabyl právní moci k exekutorovi a dále se odvoláte proti příkazu. Exekutor musí exekuci zrušit a buď to bude ještě před prekluzí (což je velmi málo pravděpodobné) a rozjede se normální SŘ, nebo bude po prekluzi a je to WIN. Spíše však bude vymáhání na úrovni úřadu prostým dopisem a pak zvážíte jak dlouho je do prekluze a pokud dlouho, tak zaplatíte a po prekluzi si dojdete pro spis, zjistíte že nebylo doručeno a necháte si peníze vrátit, nebo podáte odpor/odvoláte se a  nějak dohrajete do prekluze. V tom by Vám tady jistě bude dána podrobná rada podle konkrétní situace.
   
IP zaznamenána