30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - jamaco

Stran: [1] 2 3
1
Jiné / Re:[?] Opožděný odpor
« kdy: 19 Července 2023, 10:52:21 »
Ano vždycky se to tak nějak automaticky shodovalo s dnem kdy pošta vloží do schránky (protože vkládali den po 10tém dni.) Teď si to tam nechali pomalu týden a já si toho nevšiml..


2
Jiné / Re:[?] Opožděný odpor
« kdy: 18 Července 2023, 21:49:22 »
Tak jsem si to přečetl ještě jednou a asi vím kde se stala chyba.. Lhůta začíná 10 dní po uložení na poště což nastalo už 15.6: .. Pošta vložila do schránky místo 16.6. (jak píšou v oznámení o zásilce) až 21.6. .. to je dobrá zrada..  by mě zajímalo co s tím kde týden dělali..  :x

3
Jiné / Re:[?] Opožděný odpor
« kdy: 18 Července 2023, 21:28:12 »
Pánové, mohu se prosím optat zde ve vlákně.. ?

Příkaz vydaný 26.5.23 mi přišel do schránky 21.6.23 (vložením do domovní schránky - nevyzvednuto na poště) Podal jsem odpor 28.6.23 (což je myslím ve lhůtě 8 dnů OK)
Včera 17.7.23 mi opět doručením do schránky přišlo vyrozumnění o zmeškaném odporu, kde se píše že příkaz nabyl právní moci dne 24.6.23 a odpor byl podán až 28.6.23 a že osmidenní lhůta nebyla dodržena..
Přitom v poučení na konci toho příkazu se (myslím správně) píše že odpor lze podat do 8 dnů od doručení písemné podoby..
Co s tím?

Díky

4
Tak jen pro info.. Dnes jsem dostal zamítnutí odvolání.. dost rychle - slabých 5 měsíců.. překvapilo..
Argumentačně se s tím tedy vůbec nemazali:

např. proti mé námitce že to kde jsem stál není chodník ale vjezd (je to část kolmo na komunikaci, u komunikace má sklopenou obrubu a na druhé straně je nakládací rampa technické stavby) napsali jakýsi blábol, že už jednou NSS podobnou námitku řešil a že to taky zamítl, a že oni si myslí že to je chodník tak je to chodník.. a hotovo

Na námitku, že kopii spisu jsem dostal neúplnou, že ústní jednání probíhalo zcela v rozporu s tím jak má probíhat a že to mohu dokázat nahrávkou napsali že v protokolu je napsáno, že jsem porozuměl a hotovo.. o nahrávku se nikdo nezajímal..

No je to poučení do budoucna .. soudit se s nimi nebudu..


 

5
Dnes (20.9.22) k mému údivu dorazilo zamítnutí mého odvolání proti rozhodnutí mhmp z 11.4.22 .. tedy sotva půl roku.. Byli se mnou rychle hotovi.. myslel jsem že je to černá díra ze které už nikdy nic nepřijde..  Argumentace tedy dost děsivá ve stylu "jo to už jsme tady jednou měli a zamítli jsme to tak teď to taky zamítáme.." podrobněji to napíšu do patřičného vlákna ..

6
S dovolením se připojím pod toto téma..

je to obdobné.. MHMP, stání na chodníku, jen je to P5

Výzvu za 300 jsem ignoroval, ostatně jako všecky co mi chodí ( a že jich je) ale na jedno z mnoha parkování nyní přišla výzva k podání vysvětlení.
 
ad1/ píšou doslova, že mám sdělit, kdo řídil vozidlo v určitý den a v přesný čas kdy zjistili přestupek.. - Mám chuť jim napsat že vozidlo něřídil nikdo jak se sami přesvědčili.. Stálo prázdné na chodníku-- píšou to i v tom lejstru.. a že asi nerozumím otázce.. a prosím o upřesnění .. (má to cenu? Nikoho neudám, ale zároveň podám vysvětlení)

ad2/ ten chodník vypadá dost jako vjezd.. má sklopenou obrubu a na druhém konci je nakládací rampa.. Ve vjezdu parkovat můžu ne? Vyhrazené to není ani zakázané.. v katastru jiná/ostatní plocha
jak je vůbec definován chodník??

Pokud tyto možnosti jsou k ničemu mohu udat sebe nebo manželku a pak zdržovat..

Díky za případné rady..

7
jamaco> V pohodě, jen prosím příště necitujte bezprostředně předcházející příspěvek (snižuje to přehlednost), díky.

Podle SprŘ (při užití fikce doručení) bylo tedy doručeno fikcí dne 21.10.2021 a poslední den na podání odporu byl 29.10.2021. Pomůže kalkulačka.

Je ale možné, že si úřední parazit zpoždění nevšimne, na Vašem místě bych zachoval radiový klid a počkal co přijde. A možná budete mít také možnost otestovat jak je to s tou fikcí doručení při chybném poučení od ČP.


Tak bohužel si toho všiml a poslal mi sděleni že si mám trhnout nohou a zaplatit.. proti prikazu další obrana není že.. tak mám na kontě první projety případ ..
Nasadili tedy turbo model.. Po nepodání vysvětlení přišel rovnou příkaz a ten jsem vlastní chybou promeškal no..

9
Omlouvám se to jsem nechtěl.. parazitovat.. zlákalo mě že je to dnešní téma s úplně stejným problémem..a nechtěl jsem zakládat druhé stejné.. první pokus o doručení 11.10. nezastižen, uloženo týž den..

10
Koukám aktuální téma..
Příkaz na obálce je 11.10. až 22.10. (pátek) na sledování zásilek CP je uvedeno vloženo do schránky 25.10. (pondělí) .. což byla i realita..
Nějak jsem zaspal a našel to až dnes, tak jsem obratem letěl na poštu a Odpor jsem poslal dnes 2.11. otázka zda včas nebo ne.  Počítá se do 8 dnů svátek?.. vyrozumí mě nebo mám příkaz raději do 30 dnů zaplatit?

11
Tak mám pokračování příběhu.. mnoho výzev k úhradě určené castky uběhlo od dubna 2019, co jsme to tu řešili, všechny jsem ignoroval a nic se nedělo až do srpna tohoto roku kdy úřednce zřejmě z prázdnin vydatně odpočinuta obeslala mě výzvou k podání vysvětlení k jednání sprostého podezřelého kterého se dopustil 5.kvetna tohoto roku.. na reakci mi udělila velkorysou lhůtu 5 dnů od doručení..když jsem přijel z dovolené byla fikce ve schránce a lhůta po termínu
Kontaktoval jsem tedy úředníci telefonicky i mailem ovšem bez úspěchu má dovolenou od 7.9.2021 do 10.7.2021 (jak jsem se dozvěděl z automatické odpovědi na mail) to vysvětluje proč mají ve všem takový skluz.. dokážou si totiž vzít dovolenou i do minulosti...
Výzvu jsem tedy ignoroval resp reagoval jsem jen mailem kde jsem paní informoval že lhůta byla nepřiměřeně krátká a že prosím o kontakt až se uraci vrátit abych zjistil jak se dal postupuje...
Budu Vás informovat..
Kvízové otázky:
 proč
 si vybrali zrovna výzvu z 5.5.? Předtím i potom jich bylo dost..
Budou mi to chtít vytmavit za všechny výzvy dohromady ?
Když neodpovědi na mail mohu to dál ignorovat?

Předpokládám že zahájí sprdel.. kolik je teď promlčecí doba? Dlouho jsem nic neřešil..

Bonus: telefonicky jsem kontaktoval též kolegyni dotyčné úřednice a snažil se zjistit obecný postup.. křičela na mě do telefonu "no tak to zaplaťte!" Asi to nemáte zaplacený tak to zaplaťte!" A to i přesto že jsem ji informoval že o placení nebylo ve výzvě ani slovo.. "to zaplaťte to jste dostal pokutu a musíte to zaplatit"
NAS...AT   ;D

Díky za rady


12
Já toto praktikoval 6 měsíců na Praze 1 (zatím 8 výzev) a nyní po přestěhování práce praktikuji na Praze 2. Nemám sídlo společnosti ani nejsem rezident, čili možnost koupit si parkovací kartu je 0. Tarif na placeném je nesmysl, takže je levnější chytat výzvy a pak to vše spálit v rámci jednoho prestupkového za pár tisíc, pokud se budou obtěžovat. Řekl bych, že to ročně vyjde i levněji nežli ta karta.
Zóny nemáme, jedná se o přestupky ve smyslu parkování v zatáčce na chodníku atd..
Kolegové v práci na Praze 3 volí podobný systém jen s tím že platí výzvy jak mourovatí.. no pořád jsou za dobu existence zon nějaké statisíce v plusu.. a strašně si to pochvalují 

Jinak Vy mluvíte o 8mi výzvách za 6 měsíců, já mám 10 výzev za 3 měsíce a další chodí..

13
1. Stavební úřad - jak byla rekonstrukce hřiště schválena, proč součástí rekonstrukce nebylo příslušné rozšíření parkoviště.
2. Radnice příslušné místní části - kdo je zodpovědný za dopravu a co v tom dělá. Poslat požadavek na usměrnění MP s odkazem na nulový materiální aspekt údajných parkovacích přestupků. Žádat radnici o řešení i cestou požadavku na rozšíření parkovacích ploch.
3. MP samozřejmě odmítne. Zajistit zveřejnění odmítnutí na webu místní části s vyjádření zastupitelů - nejlépe v diskuzi.
4. Návrh (patrně na magistrát) na opatření obecné povahy - stanovení místní úpravy provozu, která umožní parkování při nedodržení 2 x 3m, v obloucích křižovatek, na slepých chodnících atd.
5. Magistrát patrně odmítne, nebo ještě hůř, úprava omezí počet využitelných míst. Zveřejnit, napadnout opatření obecné povahy přímo, pokud vstoupí opatření v platnost, pak napadat opatření v každém přestupkovém řízení.
6. U přestupků namítat rozdíl mezi parkováním na komunikacích mimo obytnou zónu a v mistech obytné zóny, žádat vysvětlení mat. aspektu údajného chybného parkování zjištěného v 0:52, a všechny klasické postupy popsané v souvislosti s parkováním uvedené na tomto fóru.
7. Napadnout rozdílný postup policie ke stejným přestupkům (většinou dává oznámení na parkování v obloucích křižovatek a na chodnících, ale ne tam kde sice nezůstane 2 x 3m, ale dá se projet) - podklady si vyžádat podle InfZ přímo od MP.
8. Odstěhovat se, protože všichni budou proti Vám.

No vidím, že status hardcore nemáte náhodou :)
1. jako projektant  mohu říct že v tomto směru to bylo v pořádku - to hřiště tam vždy bylo - jen v podstatě vyměnili povrch.. neumísťovali žádnou novou stavbu -tím pádem neřešili navýšení dopravy v klidu... pravda ještě přibyly nějaké šatny.. Myslím že vykázali nějaké parkování na svých pozemcích, co na tom že ta místa jsou za zamčenou bránou..
na body 2-5 asi nejsem ten správný aktivista
6. ano materiální aspekt mě napadl..
7. ano.. jsem přesvědčen že auta co stojí v ulici a brání jiným ve vyjetí nepokutují..
8. ano to mě napadlo jako první když jsem ve schránce našel 7 oznámení najednou.. ve spojení s aktuálními cenami nemovitostí je to možnost..14
klídek, maimálně se to sveze na společné řízení a bude to za jedny peníze. Neplatit, ignorovat a uvidíte. Nic horšího než že 2x za rok zaplatíte bakšiš se nestane. Maximálně si můžete připravit někoho, kdo bude spolupracovat, vy ho udáte jako řidiče a on si s nimi bude nějakou dobu psát aby se natáhl čas.

může to být společné řízení když se jedná o různé přestupky na různých místech a nejspíš různým pachatelem? Mmch tady jako provozovatel fakt nejsem schopen určit kdo byl řidičem který to spáchal ani kdybych chtěl.. (ještě když mě někde chytl radar, tak jsem byl schopen dohledat kdo tam tudy jezdí nebo mohl jet, ale u parkování před domem? 3 měsíce zpětně??

15
Zdravím všechny a předem děkuji za rady..

Stala se mi taková věc. Bydlím v Praze na sídlišti, parkování zde není úplně kritické, ale míst je málo, a kapacita legálních míst se vyčerpává kolem 17h. odpoledne jak lidi přijíždí z práce. Pokud přijedu večer např. po 20h už není kde brát a parkuje se různě, vždy ale tak abychom si vzájemně nepřekáželi, v zatáčkách širokých křižovatek, na částech chodníků k místní kotelně, trafostanici, no prostě kde se dá. Někteří umělci parkují tak, že blokují jiná auta a za oknem mají lísteček že kdyby náhodou ten nešťastník chtěl vyjet, tak ať si zavolá.. To jsem nikdy nedělal..
Bydlím zde cca. 6 let, nikdy to PČR ani MP neřešila, snad jen výjimečně se objevil lístek za stěračem nebo výzva..řekněme 4x za těch 6 let, vše ignorováno, nikdy se to nedostalo dál. Nemáme zóny.

Místní škola (zřizovatel MHMP) si opravila své fotbalové hřiště a začli (nebo ten kdo si hřiště pronajímá) pořádat fotbalové turnaje o víkendech a tréninky v týdnu až do večera..pač mají umělé osvětlení..  Jednalo se o rekonstrukci stávajícího hřiště, dopravu v klidu nikdo neřešil, atd.. Turnaj znamená třeba 15 týmů po 11 klucích s tatínky - odhadem 100 -150 aut.. Moc se s tím nemažou stojí i na trávě, což zde nikdy nebylo zvykem, úplně to tu ucpou.. ničí zeleň atd..

Asi to někoho dožralo a zřejmě bonzuje na MP.. nebo jestli MP samo iniciativně jezdí nevím..

Každopádně to začali ve velkém "řešit" a výsledek je že jsem minulý týden našel ve schránce asi 7 oznámení - výzev, a chodí další, každý týden od ledna.. tak jedna nebo dvě.. docela maso..300-400 kč kus.. víkendy, večer, v noci, časy jako 0:52, 6.15 apod..  Není to jeden přestupek, pokaždé je to trochu jiné místo, autem jezdíme a často přijíždíme pozdě..

Přijal jsem opatření, snažím se seč můžu najít místo legální, když to nejde tak aspoň ráno přeparkuji aby tam auto nestálo,  ale kapacita prostě není, sídliště je plné celé, musel bych nechat auto asi za Prahou nebo nevím kde.. Navíc často parkuje žena, dvě malé děti, často jedno spící, nemůže zastavit 5km daleo a nést všechny děti a věci domů.. zkrátka nemá to řešení..

A teď co s tím, platit je mi odporné, vnímám to jako zhovadilost, že MHMP jako zřizovatel školy v podstatě zavinil vyhrocení situace a nyní "řeší" situaci výběrem prachů.. na druhou stranu v tomto množství se mi už nechce riskovat, že každá ta výzva bude za 2500 (pokuta + náklady řízení). Navíc ta korespondence pokud by se to rozjelo bude enormní.. asi bych na to musel najmout úředníka :)


Nějaké zkušenosti s takovou situací, rady? Vhodné strategie? Má smysl kontaktovat MP s dotazem co to má jako být? Jednou jsem takhle kontaktoval měšťáka říkal, že kdyby ho nevolali občané tak sem nejezdí.. nevím..


Díky..Stran: [1] 2 3