30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Témata - Derek

Stran: [1]
1
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/1785439-velka-pokuta-a-ztrata-ridicaku-chybou-byl-naddimenzovany-vozik
Citace
Dvaačtyřicetiletý muž z Ostravy dočasně přišel o řidičský průkaz. Navíc musí zaplatit pokutu ve výši 26 tisíc korun.
Neřídil přitom s alkoholem v krvi ani nejel na červenou.

Jeho proviněním bylo zapřažení přívěsného vozíku s nadměrným maximálním možným zatížením.


Vzpomněl jsem si, že se to řešilo trochu i tady https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2123.15

2
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/1756579-vyfukem-vpred-nebo-vzad-v-brne-pry-jedine-smerem-do-vozovky
Citace
Stojí-li řidič výfukem směrem na chodník, dostane pokutu. Tak to chodí v brněnských ulicích, kde strážníci pokutují podle nich špatně zaparkovaná auta.
Ta mají dle vedoucího dopravního odboru stát přesně tak, jak vyobrazuje dopravní cedule. Ministerstvo dopravy si ale myslí něco jiného a pokuty považuje za nesmyslné.

Pevně doufám, že jsem nenaletěl na nějakého opožděného Apríla. Když jsem to ráno četl, tak jsem ten dojem měl dost silně...
Ale v Brně, podobně jako v SSSR, je halt možné všechno  :o

3
Zdravím ve spolek.

Podle očekávání mi dneska přistála v DS firmy výzva k uhrazení určené částky od pražského magistrátu. Odpustek ve výši 300 Kč. Papírek za stěračem byl někdy před dvěma týdny a teď ještě osvětlení situace - zástavba rodinných domů, parkujeme před sídlem firmy a po dohodě se sousedy ještě před jejich domem (to byl i tenhle případ). Chodník prakticky nevyžívaný, až na nějaké místní "starousedlíky", kteří s tím mají hrozný problém a na 95 % dojelo městapo na jejich teplý bonz.

Z principu mě to sere, uhejbat debilům, ale než se dočkat další buzerace a nebo auta objetýho klíčem, tak teď parkujeme raději všichni na hlavní v parkovacích zálivech.

Teď jenom řeším, jestli s touhle demencí a zvůlí bojovat:
 • fakticky nikdo omezován není, 95 % lidí chodí jinudy
 • "oficialita" chodníku je dost sporná - v katastru velká parcela "ost.kom." společně se silnicí atp.
 • "chodník" z červené zámkovky a se sníženým obrubníkem - ilustrační foto níže
 • tady i ve vedlejší ulici se na něčem, co je chodník daleko jasněji, parkuje denně v počtu i deseti aut, lístečky samozřejmě nikdy - mám i fotodokumentaci
 • tady i v okolí (i v inkriminovaný čas a den) probíhá(la) i další trestná činnost ohrožující místní obyvatele aneb další stání podle rozumu, ale ne podle vyhlášky - takže mě výrazně sere ta selektivní práce městapa na objednávku
 • zaplacením dalšího odpustku (pár jsem jich umořil v době kdy jsem neměl patřičné znalosti a chuť a čas) si nalepím na čelo další jitrnici, že jsem podojitelnej

Proti: strávený čas a nejistý? výsledek, případná gradace pokuty ANEB mít za 300Kč klid i když je to proti přesvědčení.

Bojovat s tím? A případně jak - morálně bych největší radost měl z aktivního odporu, tj. žádný přestupek se nestal  (s.r.o. napráší do 15+60 dnů mě, případně zkusit bojovat zmocněně pod praporem Helmuta, kdyby se to nepovedlo).
Selský rozum velí se vydat spíše cestou menšího odporu - doufat ve vyhnití, protože Praha a nebo zaplatit ty tři stovky.
Fakt je bohužel ten, že i když to vyhraju a to parkování do určité míry zlegalizuju, tak kvůli aktivně dementním spoluobčanům to tam stejně nechávat nebudeme...


4
Zajímavé články z internetu / Fikce doručení - ČT
« kdy: 18 Ledna 2016, 13:24:58 »
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/1661497-zasilka-sla-na-spatnou-adresu-ridic-presto-prisel-o-opravneni

Citace: Perex
Fikce doručení, tedy považování nepřebrané pošty za doručenou, používají správní úřady, aby zabránily promlčení přestupku.
Ukazuje se však, že úřady neváhají fikci uplatnit i v době, kdy k nepřevzetí pošty samy přispějí svojí chybou.
Kvůli takovým chybám potom mohou být lidé potrestáni za přestupek, aniž by se mohli bránit.

5
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/1626534-litomysl-trapi-neukazneni-ridici-chysta-usekove-mereni-na-prutahu-mestem

Aneb jak už je protipirátské PR protknuté perlami typu

Citace
Vybrané pokuty mají zaplatit nájem kamerového měřicího systému i platy nových úředníků na odboru dopravy.

nebo

Citace
Pro vyřizování agendy přijme město osm nových úředníků na odbor dopravy. Na pokutách ale zřejmě vybere miliony korun ročně.
 „Projekt je stavěný tak, že by měl být samofinancovatelný, v ostatních městech to opravdu tak funguje, že se to samo zaplatí,“ dodává Kašpar.


Třeba to někomu výhledově pomůže jako munice pro podjatost, až to tam spustěj...

6
Potřebuji poradit - rychlost / Muze MP merit z jedouciho auta?
« kdy: 10 Června 2015, 09:08:41 »
Zdravicko vespolek.

Dneska jsem si jednom klidnem useku v Praze nevsiml, ze mam za sebou olezlou oktavku mestaku a ty me nasledne zastavili s obligatnim bububu, ze prej 78km/h.

Zakladni a rychly dotaz, protoze hodinove googleni nedalo jasne roz(h)reseni.
Jak je to s merenim MP v aktualni uprave?
Muzou merit z jedoucicho auta?
Co ta (bejvala?) uprava o tom, ze muzou merit jenom na mistech schvalenych PCR (byt uz bez ceduli)?

Po tom co se mnou zpapirovali negativni dechovou zkousku (u PCR si s tim hlavu nelamou) mi ani nevnucovali k procteni zaznam o prestupku a jenom ze to poslou do spravniho, protoze to bylo prekroceno o dvacet a vic.

7
Zdravim vespolek.

Resim aktualne dve rychlosti v Praze, kazda trochu jina, tak to zkusim popsat strucne.

1. rychlost 13.10.2014, mereno trojnozkou, nestaveli snad nikoho.
 • 22.10. do DS s.r.o. (provozovatel - jeden jednatel=ja) dorazila vyzva.
 • 05.11 provozovatel podal na postu "bonz", ze jsem ridil ja jako FO (dodejka rika doruceno 06.11.)
 • 10.11. (datum na dokumentu) prisla postou vyzva pro FO k dostaveni se 03.12. (posta mi chodi na adresu trvalky, postu prebira rodina)
 • 26.11. provozovatel (FO) podal na postu dopis, ze Tímto oznamuji, že v souladu s § 60 odst. 1 zákona o přestupcích, s přihlédnutím k nálezu Ústavního soudu I. ÚS 1849/08 se odmítám k ústnímu jednání dostavit a podávám k věci následující písemné vyjádření:
  V souladu s článkem 37 Listiny základních práv a svobod odpírám výpověď v této věci.
  - (dodejka rika doruceno 27.11.)
 • 27.11. si FO zasla na urad a podala si zadost o zrizeni DS (prvni ["aktivacni"?] zalogovani probehlo 01.12.)
 • 02.12. (datum na dokumentu) dorazilo FO do papirove posty (opet prevzato rodinnym prislusnikem od postacky) OPAKOVANA VYZVA na datum dostaveni 05.11.2015 (od prvni vyzvy pro FO se lisi snad jen nadpis, zbytek textu nejakou "eskalaci vyzvy" neprozrazuje, text se prakticky nezmenil)

Aktualni postup u tohoto pripadu vidim na ignoraci.
Spise me zaskocila ta "opakovana vyzva", tedy ze jim nestacil prvni fuck-off, ale ze zaroven ten dopis neni vice originalni a individualizovany nejakejma vyhruzkama.
Druha vec, ve ktere bych chtel mit jasneji, jestli mi vlastne ta "opakovana vyzva" vubec dorazila, kdyz na dodejce neni muj podpis a kdyz uz jsem v den vytvoreni toho pamfletu mel DS.

Hlavni ma obava je samozrejme ze SPRDELizovani tohoto, ale i druheho (popisu nize) pripadu. Tedy ze z laserovy trojnozky udelaj "automat", coz se libi hlavne ve spojeni s PO - z vlastni zkusenosti vim, ze auto na firmu odrazuje blatoslapy u parkovani (vypisou listecek, ale na sluzebne/urade zjistej, ze by s tim bylo moc prace a nic se nedeje), ale ze MHMP ma provozovatele-firmy rado, protoze predpoklada, ze spis projde varianta "drzhubne", pripadne delani tlaku.


2. rychlost 29.11.2014, mereno trojnozkou v protismeru (ctyrprouda komunikace - Vrsovicka smerem do Nusli, pred mostem), vedel jsem o nich, ale nepredpokladal jsem ze mi budou fotit zadel, tak jsem tomu nalozil (nevim presne kolik, ale 90-100 mozna jo - sice dodavka, ale v benzinu) a zamaval jim.
 • 08.12. do DS s.r.o. (provozovatel) dorazila vyzva. Jine mistni oddeleni, takze i jina forma - tabulka na vyplneni bonzu, pod tim vyhruzka spravnim deliktem a az uplne pod tim, ze jestli je provozovatel i ridic v dobe prestupku, tak se ma dostavit 07.01.2015

Pres vanoce jsem to dal k ledu a myslel, ze mam cas na bonz/fuck-off az do toho data v lednu, prehledl jsem tech patnact dni  :o
Co tedy ta 15denni lhuta na bonz, jinak SPRDEL?
Mejlim se, ze to kdyztak jisti to, ze se jednatel PO (provozovatele) dostavi toho 7. ledna k podani vysvetleni, kde udela bonz na FO (i kdyz sebe sama)?

Hezky zbytek roku a diky za reakce a potravu k premysleni ;)

PS: s*rou me s tim, ze vyzvy neobsahuji ani zbla o prestupku, i kdyz tusim, ze je to zamer a jejich lenost. Mam si minimalne u toho druheho jeste vyzadat spis? Ze bych si pri vysoke rychlosti mohl byt jist tim, ze to nepujde znasilnit na SPRDEL.
I kdyz skrz dnesni datum uz se s tim asi neseznamim.
Takze priste preventivne (pri vysoky rychlosti) zadat spis hned po prvni vyzve?

Stran: [1]