30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - zorro-ms

Stran: [1]
1
Na většinu otázek máte už výše ve vláknu odpovědi (a na zbytek stačí prohledat fórum). Tu tajnou vadu příkazu jsme se nedozvěděli.
Příkaz jsem nenašel  :-\

Volal jsem na městský úřad a poslali mi e-mailem doručenku, na které není můj podpis.
Číslo OP doručovatelka na doručenku nezapsala.
Na doručence je v řádku Jméno a příjmení příjemce (není-li adresátem) doručovatelkou napsáno hůlkovým písmem moje jméno a příjmení, které je protaženo až do Vztah přijemce k adresátovi.
Doručenka je s červenou samolepkou Do vlastních rukou, zmocněnci, zákonnému zástupci.

Podpis není můj, plnou moc jsem nikomu nedával a zákonného zástupce nemám.
Mohu na úřad poslat odpor v tomto znění?

Věc: Odpor proti příkazu o uložení pokuty

Tímto v souladu s ust. § 150 odst. 3 zákona č. 500/2004 Sb., správního řádu, podávám
odpor
proti příkazu o uložení pokuty pod výše uvedeným č.j. AB 123/4567, vydaného výše uvedeným správním orgánem, z důvodu neshodujícího se podpisu na doručence.

Mám v odporu rovnou požadovat o navrácení v předešlý stav podle § 41 Správního řádu?

Děkuji za rady, MS

2
Děkuji za přesunutí do Kuchyně. Zkusím příkaz z roku 2017 najít.

Na celním úřadu mi sdělili číslo jednací a osobu, které mohu zavolat.
Zavolám na městský úřad. Sdělím jim, že mi přišel dopis z celního úřadu a že o žádné pokutě nevím, Zkusím telefonicky zjistit, jak probíhalo doručovaní příkazu.

Nehledně na to, jak proběhne telefonní jednaní.
Jak mohu pozdržet předáni nezaplacené pokuty exekutorům? Tomu bych se chtěl vyhnout. Takže bych měl spíše komunikovat s celním úřadem.
Mam celníkům poslat odpor + žádost o zaslaní kopie spisu? Nemám DS, takže bych vše řešil přes doporučený dopis s dodejkou.
Žádost o kopii spisu bych poslal i na MÚ.

Na MÚ ani na celní úřad se v následujících týdnech nedokáži osobně dostavit.
Jak shodná je varianta zaplatit a pak řešit osobní zajištění spisu, rozporovat doručení a vymáhat zaplacenou částku zpět?
Prosím o potvrzení nebo úpravu postupu, jak bych měl pokračovat.

Děkuji, MS

3
Rozhodnutí o přestupku se doručuje do vlastních rukou, případné předání jiné osobě by šlo napadnout. Mohlo ale dojít k doručení fikcí, tedy do schránky by bylo vloženo jen oznámení a poučení a po nějaké době pak jen samotný dopis, tam už nemá význam, co se s ním pak fyzicky stalo, považuje se za doručený uplynutím lhůty pro jeho vyzvednutí na poště.

Bylo doručeno jiné osobě, žijící na stejné adrese.
Omlouvám se, před založením tématu jsem si neuvědomil, že jsem tento případ zde již probíral.
Mohl by poprosit o pokračování v https://www.30kmh.cz/index.php?topic=3050.0?

Děkuji, MS

4
Ani jeden z dopisů nebyl doručován do vlastních rukou, pouze u druhého byla dodejka.
První dopis 05/2016 doporučeně – pošťák předal jiné osobě pouze na základě podpisu.
Druhý dopis 05/2017 doporučený s dodejkou – pošťák si opsal pouze OP jiné osoby a osoba podepsala.
Netuším, zda mu nedošlo, že se jedná o jinou osobu. Také si však mohl jméno osoby dopsat dodatečně, jelikož jméno zná.

Zdravím,
 přišel mi obyčejný dopis od celního úřadu s vyrozuměním o nedoplatku.
Na celní úřad jsem zavolal a dozvěděl jsem se, že jedná o přestupek z dubna 2016.
Chtějí po mě zaplatit částku a pokud nezaplatím, tak exekuce.

Prosím o radu, jak postupovat. Ani jeden z dopisů 05/2016 a 05/2017 jsem nepřebíral.
Ten druhý z 05/2017 převzala osoba žijící na stejné adrese oproti číslu OP přebírající osoby a podpisu.
Lze se bránit?

Děkuji, MS

5
přišel mi obyčejný dopis s vyrozuměním o nedoplatku od celního úřadu.
Jak to víte, že přišel?
Jednalo se o obyčejný dopis vhozený do schránky.

Děkuji vám za reakci, dohledal jsem zde vlákno, kde jsem se již na případ před 5 lety ptal.
Budu pokračovat na https://www.30kmh.cz/index.php?topic=3050.msg48780

MS

6
Zdravím,
 přišel mi obyčejný dopis s vyrozuměním o nedoplatku od celního úřadu.
Na celní úřad jsem zavolal a dozvěděl jsem se, že jsem spáchal před 4 lety dopravní přestupek.
Pravděpodobně se jednalo o stacionární radar, jelikož se nevybavuji, že by mě stavili.
Chtějí po mě zaplatit částku a pokud nezaplatím, tak exekuce.

Od městského úřadu, pod který radar spadá mi však nic nepřišlo. Tedy já osobně jsem nic nepřevzal.
Zda dopis převzal někdo z osob na stejné adrese, říct nedokáži.

Jaké jsou možné obrany?
Co když dopis převzala osoba žijící na stejné adrese a již mi ho zapomněla předat? Dá se to považovat za doručení?

Děkuji za rady, MS

7
Ani jeden z dopisů nebyl doručován do vlastních rukou, pouze u druhého byla dodejka.
První dopis 05/2016 doporučeně – pošťák předal jiné osobě pouze na základě podpisu.
Druhý dopis 05/2017 doporučený s dodejkou – pošťák si opsal pouze OP jiné osoby a osoba podepsala.
Netuším, zda mu nedošlo, že se jedná o jinou osobu. Také si však mohl jméno osoby dopsat dodatečně, jelikož jméno zná.

Kromě špatného doručování bych měl možná jednu menší chybu, kterou jsem objevil v příkazu. Zatím ji nechci zveřejňovat. Mohl bych se na někoho obrátit soukromou zprávou? Možná se jedná o banalitu, kterou bych potřeboval vyvrátit/potvrdit.

8
Děkuji za rady. Měl bych dotaz k poslednímu doručení (doporučeně s dodejkou, předáno jiné osobě na základě OP).
Má úřad podle správního řádu 500/2004 Sb § 20 odst. 3 doručeno?
Citace
Písemnost, která se nedoručuje do vlastních rukou a jejíž převzetí má být potvrzeno příjemcem, lze doručit adresátovi přímo nebo předáním jiné vhodné fyzické osobě bydlící, působící nebo zaměstnané v tomtéž místě nebo jeho okolí, která souhlasí s tím, že písemnost adresáto

9
Omlouvám se, zapomněl jsem zmínit, že se jedná o příkaz.
Dřívější příspěvek jsem upravil.

10
Zdravím,
 po roce si na mě úřad vzpomněl. Poslali mi příkaz jako doručené psaní s dodejkou, které jsem nepřevzal. Převzala ji jiná osoba žijící na stejné adrese, oproti čísla OP a podpisu. Ve stručnosti, překlápí na SPRDEL.

Bere se psaní za doručené, když ho převzala jiná osoba? První dopis s odpustkem jsem též nepřevzal. Jaký byste mi navrhli další postup? Prekludovat bude za rok.
Můžu příkaz ignorovat? Nebo rozporovat překlopení na sprdel, jelikož mi výzvu nedoručili? Požadovat navrácení do stavu před sprdelí a udat Helmuta?
 
Děkuji za rady.
 


11
Přišla mi "výzva" - co mám dělat? / Re:Převzetí dopisu
« kdy: 25 Května 2016, 14:33:49 »
Vždy se vyplatí počkat a dopis převzít poslední den, kdy je na poště uložen.

12
Dobrý den všem,
v dubnu 2016 jsem byl změřen stacionárním radarem.
Po cca měsíci (malé město) jsem dostal doporučený dopis (bez pruhu) s výzvou k zaplacení nebo udání jiného řidiče. Dopis doručovatelka dala jiné osobě na adrese trvalého pobytu, kam mi byl dopis doručen. Na doručenku chtěla jen klikihák.
Mám v plánu použít variantu Helmut. Jde mi však o to,

1)   zda mohu výzvu ignorovat – ve skutečnosti nic nevím, nic jsem nepřevzal. Můžou po výzvě zahájit sprdel, resp. po 60 dnech. Pokud ano, dá se pak vrátit případ do stavu před sprdelí, jelikož mi nebylo nic doručeno? Nebo mě budou ještě jednou kontaktovat?
2)   Mám jim rovnou napráskat Helmuta s doručovací adresu v ČR? A potom co jsem pročetl aktuální stav varianty Helmut a nevkládání ústřižků do schránek, Helmuta rovnou kontaktovat aby se přiznal?

Děkuji za rady, zorro-ms




Stran: [1]