30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pomáhat a chránit - zaparkovaný šrot před barákem  (Přečteno 7111 krát)

moravastan

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Pomáhat a chránit - zaparkovaný šrot před barákem
« kdy: 30 Října 2016, 09:04:18 »

Dobrý den,

můj dotaz je z jiného soudku, takže pokud se téma hodí do jiného vlákna, tak se předem omlouvám. V Praze 10 před barákem stojí podle místních už přes 5 let staré Volvo (taková ta velká rakev), bez SPZ, pomalu v rozpadu. Stojí přímo naproti dveří (normálně na parkovišti). Docela mě sere, že dostávám lístečky za parkování na žluté (čučí mi tam 20cm) a když bylo blokové čištění aut, tak toto krásné/hnusné Volvo nedostalo nic. Logicky.. nemá SPZ. Majiteli baráku to je jedno, nebydlí tam, ale ví o tom. Prý už volal několikrát policii, ale ti to neřeší.

Tak jsem si říkal, když už jsou tací akčňáci a furt buzerují u žluté čáry, tak bych jim dal pokouřit a klidně každý den žádal městapo o odtažení toho starýho krámu.

Už jsem si i říkal, že ok, jestli se nedává pokuta na auta bez SPZ, tak si ty SPZ budu taky schovávat do auta :D V pondělí zaparkuju čumákem na žlutou, sundám SPZ a budu čekat co se bude dít.

Zrovna to jedno místo, které ten starý krám zabírá by mohlo sloužit mě abych neparkoval tam, kde podle nějakýho vola se žlutým štětcem, stát nesmím.

Co se týče majitele, ten už prý nějaký pátek bručí za mřížema (za co, to nevím).

Co doporučujete? Jaká jsou v tomto pohledu povinnosti policie?

Předem díky :)

Moravstan
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Pomáhat a chránit - zaparkovaný šrot před barákem
« Odpověď #1 kdy: 30 Října 2016, 13:19:40 »

Je to sice ošklivé, ale nalít trochu vyjetého oleje pod olejovou vanu dotyčného vraku a zavolat PČR s podnětem, že z opuštěného vozu unikají provozní kapaliny.
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 146
    • Zobrazit profil
Re:Pomáhat a chránit - zaparkovaný šrot před barákem
« Odpověď #2 kdy: 30 Října 2016, 13:49:26 »

Stačila by i trocha vyjetého fritovacího oleje, aby člověk pak neměl nějaký midrkomplex z poškozování životního tentononc…
IP zaznamenána

moravastan

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:Pomáhat a chránit - zaparkovaný šrot před barákem
« Odpověď #3 kdy: 30 Října 2016, 20:28:05 »

Nemám friťák :D vyjetej olej taky ne, ale asi by se dalo něco sehnat :D Jinak díky za tip! Oni takové auto musí odtáhnout? To je super :)
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Pomáhat a chránit - zaparkovaný šrot před barákem
« Odpověď #4 kdy: 30 Října 2016, 21:38:50 »

Takové auto je nebezpečné pro životní prostředí a zpravidla je PČR zrealizován docela rychlý odtah.

Ale otázkou jest, až majitel vyleze z kriminálu, kolik bude dlužit na parkovném (nevím kam to PČR odtáhnou a jestli tam účtují stejně jako na odtahovém parkovišti MP, tak to bude hafo tisíců :( )
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Pomáhat a chránit - zaparkovaný šrot před barákem
« Odpověď #5 kdy: 30 Října 2016, 22:35:06 »

Nebo vozidlo bylo v polopřevodu - tudíž státem zlikvidováno a není zájem na jeho odtahu protože už jim za to nikdo nezaplatí
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Pomáhat a chránit - zaparkovaný šrot před barákem
« Odpověď #6 kdy: 31 Října 2016, 09:10:59 »

Tak ti tam stojí Volvo nebo vrak? Dle toho co píšeš, tak se za 5 let vrátí majitel, vymění baterku, olej, nastartuje a bude jezdit dokud ho zas nezavřou.  ;D
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

moravastan

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:Pomáhat a chránit - zaparkovaný šrot před barákem
« Odpověď #7 kdy: 31 Října 2016, 09:18:38 »

Volvo, ale fakt vrak.... taková ta rohová popelnice z hororů, co vypadá jak pohřební auto :D
IP zaznamenána

S.M-A-RT

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Pomáhat a chránit - zaparkovaný šrot před barákem
« Odpověď #8 kdy: 31 Října 2016, 12:35:41 »

Ahoj, osobne jsem resil neco podobneho v Praze kdy v ulici kde se o kazde misto pomalu bojuje 8 let stalo stare mondeo. Znacky nikde, praskle sklo, dira v narazniku a vyfoukle gumy. Nikdo s tim nic nedelal ani auto se nepohnulo za tu dobu. Zkusebne jsem napsal na SSHMP, do tydne se objevila vyzva k odstraneni a za pul roku to odvezli.
« Poslední změna: 31 Října 2016, 12:37:48 od S.M-A-RT »
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Pomáhat a chránit - zaparkovaný šrot před barákem
« Odpověď #9 kdy: 31 Října 2016, 13:07:14 »

Volvo, ale fakt vrak.... taková ta rohová popelnice z hororů, co vypadá jak pohřební auto :D

Myslis krasnou hranatou verzi 850? Posli foto, vetsinou staci jen umyt. :)
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 146
    • Zobrazit profil
Re:Pomáhat a chránit - zaparkovaný šrot před barákem
« Odpověď #10 kdy: 31 Října 2016, 14:50:37 »

Na druhou stranu by bylo zajímavé zjistit, co udělá odtahovka až bude blokové čištění. Pokud ostatní odtáhnou a tohle ne…
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 216
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Pomáhat a chránit - zaparkovaný šrot před barákem
« Odpověď #11 kdy: 31 Října 2016, 15:41:27 »

Na druhou stranu by bylo zajímavé zjistit, co udělá odtahovka až bude blokové čištění. Pokud ostatní odtáhnou a tohle ne…

Ze by se v Brne objevilo Volvo ukotvene k vozovce/plne betonu a zednici by si na tom zlomili/prevratili rameno ?  ;D

ViktorN: vsechny zednicke zdvihaci ramena v Brne to maji?
Btw: http://praha.idnes.cz/ridic-odtahovky-se-nevesel-pod-most-ponicil-prevazeny-land-rover-pym-/praha-zpravy.aspx?c=A150206_090515_praha-zpravy_bur  ;D
« Poslední změna: 31 Října 2016, 18:26:51 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 146
    • Zobrazit profil
Re:Pomáhat a chránit - zaparkovaný šrot před barákem
« Odpověď #12 kdy: 31 Října 2016, 15:59:02 »

fu: rameno má v sobě zabudované měření hmotnosti zdvíhaného objektu, to už mám pozjišťované. Tudy cesta nevede…  :P
IP zaznamenána

mch

  • Příspěvků: 184
    • Zobrazit profil
Re:Pomáhat a chránit - zaparkovaný šrot před barákem
« Odpověď #13 kdy: 31 Října 2016, 18:11:24 »

a ma levy predni blatnik bouchly a je vinove cervene ?
IP zaznamenána

moravastan

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:Pomáhat a chránit - zaparkovaný šrot před barákem
« Odpověď #14 kdy: 31 Října 2016, 22:05:25 »

Jj je to presne to volvo a cerveny neni. Jinak blokove cisteni bylo pred 14 dny a muzete hadat. Ostatni auta mely listecky a na tomhle nic...
IP zaznamenána