30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkování na údajném zákazu  (Přečteno 3710 krát)

ALFONSXIII

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na údajném zákazu
« Odpověď #15 kdy: 19 Dubna 2023, 22:47:27 »

Ještě mě napadlo, že pokud je v zóně jenom zákaz stání, dá se to brát tak, že jsem pouze zastavil (šel jsem pro oběd), když lísteček k parkování jsem si vzal v 12:09 a 12:18 už jsem měl za stěračem pokutu? Předpokládám, že pokud budu argumentovat tímto, tak začnou řešit, že jsem nenechal průjezd 3m.
IP zaznamenána

ALFONSXIII

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na údajném zákazu
« Odpověď #16 kdy: 19 Dubna 2023, 23:03:46 »

Zatím se přikláním k variantě, jak jsem psal v posledním příspěvku, nicméně jsem se ještě díval na mapy, viz.přiložený obrázek a pokud bych ve správním řízení sdělil, že jsem vyjížděli z modře vyznačeného místa, na které vozidlo zaparkoval někdo jiný a já jsem přejel jsem na žlutě vyznačené místo, tak jsem nemohl vidět značku zóna - zákaz stání, zóna placeného stání, parkování pouze na vyznačených místech, viz.červeně vyznačená místa, na kterých jsou umístěny značky.

Prosím o případné posouzení mnou navrhované obhajoby.

Děkuji.
IP zaznamenána

ALFONSXIII

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na údajném zákazu
« Odpověď #17 kdy: 21 Dubna 2023, 09:04:53 »

Tak jsem včera na poště převzal dopis. Nakonec se nejedná o správní řízení, ale rovnou příkaz k úhradě za to, že jsem nerespektoval zónu s dopravním omezením. Otázkou zůstává, zda se do toho pouštět a podat odpor s tím, že jsem vyjížděl z místa, kde jsem tuto značku neměl možnost vidět.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na údajném zákazu
« Odpověď #18 kdy: 21 Dubna 2023, 09:09:57 »

Nějak jsem to tu nenašel.
Vy jste někde přiznal, že jste ten vůz zaparkoval vy? Nebo to jen orgán samovolně vydedukoval z toho, že jste řešil lísteček od MP?

Čtu ten příkaz. Proč se proboha vybavujete se strážníkama a něco jim vysvětlujete? Pokud už tam chcete chodit, tak jen za účelem zjištění co na vás mají. Pak odmítnout vypovídat, nesouhlasit s přestupkem a tečka.
Když už jste tak začal prudit, tak teď tam mají přiložený komplet záznam z kamer, který by se tam asi jinak vůbec nedostal. Mají ztotožněno, na kameře kdo přijel, kdo odjel a tak dále.
« Poslední změna: 21 Dubna 2023, 09:17:42 od cocomoon »
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na údajném zákazu
« Odpověď #19 kdy: 21 Dubna 2023, 09:23:48 »

Kamerove zaznamy se po case mazou. Vy jste cestou na MP docilil akorat toho, ze jste je vyprovokoval, aby udelali vic, nez jsou zvykli a trochu vic se posnazili. Zaznamy se tak neprepisou jinymi, ale uz jsou nejspis soucasti spisu. Veskere veci (napr. tvrdit, ze slo jen o zastaveni, nikoli stani) se budou delat mnohem hur. Ztotozneni je hotovo. 3 roky jste clenem na tomto foru a udelal jste uplne zakladni chyby...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na údajném zákazu
« Odpověď #20 kdy: 21 Dubna 2023, 09:57:02 »

Provozovatelem vozidla je firma? Bude firma spolupracovat?

Já si naopak myslím, že návštěva na MP byla výhodná. Pokud to správně chápu, na videozáznamu není, kdo s vozidlem na místo přijel. Během návštěvy MP také nedošlo k přiznání. Řidič tedy podá odpor, s úředními parazity se trochu pokočkuje a až do případného odvolání uvede, že neexistuje důkaz, že by řidičem měl být právě on. Až se úřední parazit pokusí hojit na provozovateli, ten znovu udá stejného řidiče, ale bude zde překážka již rozhodnuté věci.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na údajném zákazu
« Odpověď #21 kdy: 21 Dubna 2023, 11:05:25 »

No každopádně bych podal odpor a zašel pro spis, jestli jsou ty záznamy skutečně součástí spisu, nebo si je úředník pouštěl jen tak bokem.
A pokud jsou součástí spisu, tak co na nich je vlastně vidět.

A nebo tam skočit ještě před podáním odporu. Protože odpor znamená +1000 Kč, nebo se pletu?
« Poslední změna: 21 Dubna 2023, 11:12:42 od cocomoon »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na údajném zákazu
« Odpověď #22 kdy: 21 Dubna 2023, 11:27:18 »

Mám za to, že nahlížení je (minimálně v tuto chvíli) zbytečné. Pro řidiče je to předem vyhrané.
IP zaznamenána

ALFONSXIII

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na údajném zákazu
« Odpověď #23 kdy: 21 Dubna 2023, 13:48:32 »

Nikde jsem se nepřiznal, že jsem tam to vozidlo zaparkoval já. To si pouze odvodili. Musím nastudovat, jak odpor vůbec podat a co do něj napsat. Předpokládám, že 8 dnů se počítá pracovních. Jsem v tom nezkušený, tak snad to kvůli tomu nedopadne ještě hůř.
IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 236
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na údajném zákazu
« Odpověď #24 kdy: 21 Dubna 2023, 15:14:53 »

Do odporu napište ideálně pouze následující:

Vážení,

proti příkazu ve věci č.j. XXXX podávám odpor.

ALFONSXIII

Adresujte doporučeně správnímu orgánu, který poslal příkaz. Toť vše.

Pro správné určení nejzaššího termínu odeslání odporu zde máte kalkulačku lhůt.
https://www.30kmh.cz/calc.html
« Poslední změna: 21 Dubna 2023, 15:16:25 od mungo »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na údajném zákazu
« Odpověď #25 kdy: 21 Dubna 2023, 15:46:21 »

ALFONSXIII> Je to 8 kalendářních dní a pro jistotu si ověřte, zda před vyzvednutím dopisu na poště náhodou nenastala fikce doručení.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na údajném zákazu
« Odpověď #26 kdy: 20 Dubna 2024, 17:25:06 »

Jak to dopadlo?
IP zaznamenána