30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Migranti můžou ve Švédsku jezdit i bez řidičáku, rozhodl soud  (Přečteno 3129 krát)

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Migranti můžou ve Švédsku jezdit i bez řidičáku, rozhodl soud
« Odpověď #1 kdy: 25 Ledna 2016, 13:17:31 »

Proc? Ten jste preci ztratil a necht oni dokazou, ze to tak nebylo ...

Stipu se stipu se, ale stale ne a ne se probudit ...
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Migranti můžou ve Švédsku jezdit i bez řidičáku, rozhodl soud
« Odpověď #2 kdy: 25 Ledna 2016, 13:27:53 »

Tak v zásadě tu je otázka, k čemu vlastně mají být řidičáky... Případný zákaz řízení v případě přestupku lze vyhlásit i bez něj.
IP zaznamenána

JakubR1

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil
Re:Migranti můžou ve Švédsku jezdit i bez řidičáku, rozhodl soud
« Odpověď #3 kdy: 25 Ledna 2016, 13:32:53 »

Sakra, předběhli mě :-) Já zase dělal řidičák v Etiopii. Dostal jsem ho vytištěný na voděrozpustném papíře. V Etiopii to není problém.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Migranti můžou ve Švédsku jezdit i bez řidičáku, rozhodl soud
« Odpověď #4 kdy: 25 Ledna 2016, 16:59:33 »

Mě se líbil názor v diskusi (parafrázováno) :
Jsem gynekolog, diplom a papíry jsem ztratil cestou. Zvu ženy do 30 let na preventivní prohlídku zdarma.

To by bylo, aby za takovou cenu neprorazil.  :)
 
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Migranti můžou ve Švédsku jezdit i bez řidičáku, rozhodl soud
« Odpověď #5 kdy: 25 Ledna 2016, 19:26:04 »

Tak v zásadě tu je otázka, k čemu vlastně mají být řidičáky... Případný zákaz řízení v případě přestupku lze vyhlásit i bez něj.

Aby bylo možné na místě prokázat že ho mám. Stejně jako by měla být postačující kopie ŘP s tím že ŘP nemohu najít. Přijde mi to jako kdybych jel do německa na 200km vzdálenost a najednou mě u konce zastavila hlídka a já v tu chvíli zjistil, že mám ŘP doma a oni by nebyli schopni se spojit s operačním a prokázat že ŘP mám. V tu chvíli jsem bez ŘP (i kdybych měl doklad od pčr že jsem ŘP ztratitl a oni by nebyli schopni to dohledat) = stejná situace ... zas tak velké drama mi to nepřijde. Ikdyž nevím jak by na to pohlíželi němci, kolikrát jsem až v německu zjistil že jsem doma zapoměl peněženku.

Citace
Žadatelé o azyl si ve Švédsku vystačí se zahraničním řidičským průkazem. Povinnost zařídit si švédský doklad mají až rok poté, kdy jim země udělí azyl.

Roční lhůta začíná běžet ve chvíli, kdy skandinávská země vydá oficiální rozhodnutí o výsledku azylového řízení.
Podobně jako v Česku platí, že pouhá jízda bez dokladu - třeba pokud si ho řidič zapomene doma - se trestá o poznání mírněji, než když si za volant sedne člověk, který řidičské oprávnění vůbec nemá.

Právě to řešil i okresní soud v provincii Blekinge. Jízda mladého Bosňana bez dokladu je neoddiskutovatelný fakt, policie však podle soudu nezvládla dokázat, že migrant řídit vůbec nesměl.

V tomto případě se mi zdá rozhodnutí soudu nanejvýš korektní.
« Poslední změna: 25 Ledna 2016, 19:36:05 od zceyee »
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.