30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Vtípky, vztek i slzy. Policie při zátahu načapala desítky opilých dětí  (Přečteno 7286 krát)

Aka_ker

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil

http://zpravy.idnes.cz/policejni-kontroly-alkoholu-a-nezletilych-f2t-/domaci.aspx?c=A151009_200844_domaci_zt

Dovolim si citovat z clanku:

„Na tohohle kluka už jsem narazila dvakrát. Už se známe,“ komentuje Jelínková kontrolu sedmnáctiletého chlapce. „Fakt jsem se poučil. Od toho posledně jsem nic nepil, až dneska,“ vysvětluje mladík. Není mu to však nic platné, na služebně kvůli 0,07 promile skončí i potřetí.

Tak hlavne, ze to platime.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil

Hihi, těch 0,07 promile z článku náhle zmizelo. Stačilo pár kritiků v diskuzi.Asi nějaká autocenzura.  :) :) :)
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 755
    • Zobrazit profil

mě by na tom zajímalo - a řešil jsem to už u piva mnohokrát - jaký mají zákoný důvod k dechové zkoušce, resp. co hrozí tomu, kdo je s dýchátkem pošle doprdele
já tvrdím, že sice můžou chtít nechat dýchnout, ale když to odmítnu, tak mají prostě smůlu

moje smůla je, že nejsem nezletilý a to už jaksi na první pohled
takže to neotestuji
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil

mě by na tom zajímalo - a řešil jsem to už u piva mnohokrát
Existují internetové vyhledávače, já třeba používám www.google.com a tam když do okénka napíšeš třeba nezletilý odmítnutí zkoušky na alkohol, tak se přibližně za 0,7s dozvíš vše, co Tě tak dlouho zajímá.  :)
IP zaznamenána

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil

tyvole, děti! Máňo, rozumíš, sedumnáctiletý fousatý DĚTI, co si daly dvě piva nebo, se drž, dvě deci vína!

Co se to tu sakra dějě? Že to těm fízlům neni trapný.
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil

Existují internetové vyhledávače, já třeba používám www.google.com a tam když do okénka napíšeš třeba nezletilý odmítnutí zkoušky na alkohol, tak se přibližně za 0,7s dozvíš vše, co Tě tak dlouho zajímá.  :)
No já to zkusil a stejně jsem se prdlajz dozvěděl :-) Tak jak je to tedy? Můžou moje děcko, potažmo já s díky odmítnout dechovou zkoušku někde na ulici nebo v baru? Podle mého výkladu je s nějakou zkouškou můžeme v klidu poslat do patřičných míst. Ale opravte mě, jestli se pletu.
« Poslední změna: 12 Října 2015, 14:20:03 od plikous »
IP zaznamenána

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil

Pokud se nepletu, tak jakakoliv zkouska na alkohol (mimo kontrolni kontroly na silnici) by se mela ridit cisle podle zakona 379/2005, ktery rika:

Citace
§ 16
Vyšetření přítomnosti alkoholu nebo jiné návykové látky
(1) Osoba, která vykonává činnost, při níž by mohla ohrozit život nebo zdraví svoje nebo dalších osob nebo poškodit majetek, nesmí požívat alkoholické nápoje nebo užívat jiné návykové látky při výkonu této činnosti nebo před jejím vykonáváním.
(2) Orientačnímu vyšetření a odbornému lékařskému vyšetření zjišťujícímu obsah alkoholu je povinna se podrobit osoba, u níž se lze důvodně domnívat, že vykonává činnosti podle odstavce 1 pod vlivem alkoholu, a dále osoba, u které je důvodné podezření, že přivodila jinému újmu na zdraví v souvislosti s požitím alkoholického nápoje. Spočívá-li orientační vyšetření zjišťující obsah alkoholu v dechové zkoušce provedené analyzátorem alkoholu v dechu, splňujícím podmínky stanovené zvláštním právním předpisem, odborné lékařské vyšetření se neprovede. V případě, že osoba tento způsob orientačního vyšetření odmítne, provede se odborné lékařské vyšetření.

Teoreticky by se tohle mohla snazit upravovat jeste nejaka mistni vyhlaska. Nechce se mi ale verit, ze by bylo mozne vyhlaskou rozsirit pravomoci policie.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 204
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

Pokud se nepletu, tak jakakoliv zkouska na alkohol (mimo kontrolni kontroly na silnici) by se mela ridit cisle podle zakona 379/2005, ktery rika:

Citace
§ 16
Vyšetření přítomnosti alkoholu nebo jiné návykové látky
(1) Osoba, která vykonává činnost, při níž by mohla ohrozit život nebo zdraví svoje nebo dalších osob nebo poškodit majetek, nesmí požívat alkoholické nápoje nebo užívat jiné návykové látky při výkonu této činnosti nebo před jejím vykonáváním.
(2) Orientačnímu vyšetření a odbornému lékařskému vyšetření zjišťujícímu obsah alkoholu je povinna se podrobit osoba, u níž se lze důvodně domnívat, že vykonává činnosti podle odstavce 1 pod vlivem alkoholu, a dále osoba, u které je důvodné podezření, že přivodila jinému újmu na zdraví v souvislosti s požitím alkoholického nápoje. Spočívá-li orientační vyšetření zjišťující obsah alkoholu v dechové zkoušce provedené analyzátorem alkoholu v dechu, splňujícím podmínky stanovené zvláštním právním předpisem, odborné lékařské vyšetření se neprovede. V případě, že osoba tento způsob orientačního vyšetření odmítne, provede se odborné lékařské vyšetření.

Teoreticky by se tohle mohla snazit upravovat jeste nejaka mistni vyhlaska. Nechce se mi ale verit, ze by bylo mozne vyhlaskou rozsirit pravomoci policie.

Ti si potomka vyzvednou, zaplatí pokutu a policie případ nahlásí orgánům sociální ochrany dětí.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/policejni-kontroly-alkoholu-a-nezletilych-f2t-/domaci.aspx?c=A151009_200844_domaci_zt

Pokud plati pokutu, znamena to, ze dite ma pravo odmitnout, nehlede na to, ze policie nema co potomka vysetrovat, pokud neni ohrozeno na zivote bez vedomi rodicu.

Bohuzel se tu zavadi fasisticky model z USA/Norska, dite patri statu a budeme si s nim delat co chceme. Vy jste rodice a mate jen povinnosti, jako je:  platit jeho potreby.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil

Odpověď Policie na tento dotaz :
Dobrý den,
problematikou alkoholu u mladistvých se zabývá zákon č. 379/2005 Sb., o opatřeních k ochraně před škodami působenými tabákovými výrobky, alkoholem a jinými návykovými látkami a o změně souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů. Konkrétně je oprávnění kontrolovat mladistvé ze strany Policie ČR obsaženo v § 24:
§ 24
(1) Kontrolu dodržování povinností stanovených tímto zákonem vykonává
a) obecní policie,
b) Policie České republiky,
c) obec v přenesené působnosti,
d) Česká obchodní inspekce, jde-li o alkohol,
e) Státní zemědělská a potravinářská inspekce, jde-li o tabákové výrobky,
Zdroj: https://www.poradte.cz/spolecnost/10769-pravo-policie-razie-v-restauracich.html

To znamená, že Policie je oprávněna kontrolovat, ale není tu řešena situace, kdy mladistvý odmítne. U jasně nacucaného to může řešit odvozem na záchytku, aby se vyspinkal, ale i zde se může odběr odmítnout. Dokonce bych myslel, že když je někdo schopen jasně zformulovat odmítnutí, tak zde není zákonný důvod si toto vynucovat.

A navíc je tu :
§ 16 zák. č. 379/2005 Sb.

Vyšetření přítomnosti alkoholu nebo jiné návykové látky

(1) Osoba, která vykonává činnost, při níž by mohla ohrozit život nebo
zdraví svoje nebo dalších osob nebo poškodit cizí majetek, nesmí
požívat alkoholické nápoje nebo užívat jiné návykové látky při výkonu
této činnosti nebo před jejím vykonáváním.

(2) Odbornému vyšetření zjišťujícímu obsah alkoholu nebo jiných
návykových látek včetně odběru biologického materiálu k jeho stanovení
je povinna podrobit se osoba, která se požitím těchto látek uvedla do
stavu, v němž bezprostředně ohrožuje sebe nebo jiné osoby, veřejný
pořádek nebo majetek, dále osoba, u které je důvodné podezření, že
přivodila jinému újmu na zdraví v souvislosti s požitím alkoholického
nápoje nebo užitím jiné návykové látky.

(3) Osoba uvedená v odstavcích 1 a 2 je povinna podrobit se na výzvu
příslušníků Policie České republiky, obecní policie, Vojenské policie,
Vězeňské služby České republiky, osoby pověřené kontrolou osob, které
vykonávají činnost, při níž by mohly ohrozit život nebo zdraví svoje
nebo dalších osob nebo poškodit cizí majetek, zaměstnavatele nebo
jejího ošetřujícího lékaře vyšetření, zda není ovlivněna alkoholem nebo
jinou návykovou látkou.

(4) Orientační vyšetření provádí útvar Policie České republiky, obecní
policie, Vojenské policie, Vězeňská služba České republiky, osoba
pověřená kontrolou osob, které vykonávají činnost, při níž by mohly
ohrozit život nebo zdraví svoje nebo dalších osob nebo poškodit cizí
majetek, a zaměstnavatel pomocí dechové zkoušky, popřípadě odběru slin.
Lékařské vyšetření provádí zdravotnické zařízení k tomu odborně a
provozně způsobilé dechovou zkouškou a odběry vzorků biologického
materiálu.

(5) Odmítne-li se osoba uvedená v odstavcích 1 a 2 vyšetření podle
odstavce 4 podrobit, hledí se na ni, jako by byla pod vlivem alkoholu
nebo jiné návykové látky.


Takže mému mladistvému doporučím, aby s Policií nespolupracoval, a že potom na něj budou hledět.

(samozřejmě jsem si vědom, že bude další nátlak, odvoz, informace na školu.... ale člověk má jen tolik práv, kolik jeschopen si uhájit)
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 755
    • Zobrazit profil

takže jsem si to i bez sběrače dat myslel dobře  8)

problém bude, že v tom kolektivu se jistě najde aktivní jedinec....
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil

....
A navíc je tu :
§ 16 zák. č. 379/2005 Sb.

Vyšetření přítomnosti alkoholu nebo jiné návykové látky

(1) Osoba, která vykonává činnost, při níž by mohla ohrozit život nebo
zdraví svoje nebo dalších osob nebo poškodit cizí majetek
, nesmí
požívat alkoholické nápoje nebo užívat jiné návykové látky při výkonu
této činnosti nebo před jejím vykonáváním.

(2) Odbornému vyšetření zjišťujícímu obsah alkoholu nebo jiných
návykových látek včetně odběru biologického materiálu k jeho stanovení
je povinna podrobit se osoba, která se požitím těchto látek uvedla do
stavu, v němž bezprostředně ohrožuje sebe nebo jiné osoby, veřejný
pořádek nebo majetek, dále osoba, u které je důvodné podezření, že
přivodila jinému újmu na zdraví v souvislosti s požitím alkoholického
nápoje nebo užitím jiné návykové látky.


(3) Osoba uvedená v odstavcích 1 a 2 je povinna podrobit se na výzvu
příslušníků Policie České republiky, obecní policie, Vojenské policie,
Vězeňské služby České republiky, osoby pověřené kontrolou osob, které
vykonávají činnost, při níž by mohly ohrozit život nebo zdraví svoje
nebo dalších osob nebo poškodit cizí majetek, zaměstnavatele nebo
jejího ošetřujícího lékaře vyšetření, zda není ovlivněna alkoholem nebo
jinou návykovou látkou.

(4) Orientační vyšetření provádí útvar Policie České republiky, obecní
policie, Vojenské policie, Vězeňská služba České republiky, osoba
pověřená kontrolou osob, které vykonávají činnost, při níž by mohly
ohrozit život nebo zdraví svoje nebo dalších osob nebo poškodit cizí
majetek, a zaměstnavatel pomocí dechové zkoušky, popřípadě odběru slin.
Lékařské vyšetření provádí zdravotnické zařízení k tomu odborně a
provozně způsobilé dechovou zkouškou a odběry vzorků biologického
materiálu.

(5) Odmítne-li se osoba uvedená v odstavcích 1 a 2 vyšetření podle
odstavce 4 podrobit, hledí se na ni, jako by byla pod vlivem alkoholu
nebo jiné návykové látky.


Takže mému mladistvému doporučím, aby s Policií nespolupracoval, a že potom na něj budou hledět.

(samozřejmě jsem si vědom, že bude další nátlak, odvoz, informace na školu.... ale člověk má jen tolik práv, kolik jeschopen si uhájit)
Chápu to správně, že když nebude provádět činnost ohrožující ostatní (řízení strojů apod.), nebude se rvát, dělat bordel, rozbíjet výlohy.... není osobou z odstavců 1, 2 a 4, tudíž si může s odstavcem 5 vytřít?

Nejlepší bude mladistvému doporučit ať držím tlamu, přijdet pro něj. Poslat PČR do patřičných míst s tím, že na to nemají nárok. Naložit synátora a s celou bandou převést do další knajpy a nechat si koupit flašku :D
« Poslední změna: 12 Října 2015, 23:08:42 od paty »
IP zaznamenána

Cecil

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil

Chápu to správně, že když nebude provádět činnost ohrožující ostatní (řízení strojů apod.), nebude se rvát, dělat bordel, rozbíjet výlohy.... není osobou z odstavců 1, 2 a 4, tudíž si může s odstavcem 5 vytřít?

Oni si s tím celým vytřou, tak jak je tomu s kontrolní kontrolou a foukaním...
IP zaznamenána