30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: S dieselem s vykuchaným filtrem se do Rakouska neodvažujte  (Přečteno 14673 krát)

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 216
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
S dieselem s vykuchaným filtrem se do Rakouska neodvažujte
« kdy: 22 Listopadu 2016, 08:32:48 »

Rakouští policisté jdou po autech s odstraněnými filtry pevných částic. Hrozí vysoká pokuta a odebrání značek.

Zdroj: https://auto.idnes.cz/rakousko-filtr-pevnych-castic-upraveny-vyfuk-f42-/autoservis.aspx?c=A161111_230246_auto_ojetiny_fdv
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 147
    • Zobrazit profil
Re:S dieselem s vykuchaným filtrem se do Rakouska neodvažujte
« Odpověď #1 kdy: 22 Listopadu 2016, 09:58:45 »

Opět jen bílá rukavice a mozkové myšlení rakouského polucisty, jenž je ale nadán pravomocemi…
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:S dieselem s vykuchaným filtrem se do Rakouska neodvažujte
« Odpověď #2 kdy: 22 Listopadu 2016, 10:41:24 »

Rukavice je dobra k podezreni ale k prokazani je treba se dostavit na technickou, takze je potreba to odmitnout, otazkou jaky jsou sankce za neuposlechnuti to uz se ale od pisalka od Burese nedozvime
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:S dieselem s vykuchaným filtrem se do Rakouska neodvažujte
« Odpověď #3 kdy: 22 Listopadu 2016, 11:59:37 »

Tak do Rakouska by se hodila věta: ich verstehe nicht.
Německy neumím, nerozumím, vůbec nevím co po mě chtějí.
Jak by se zachoval rakouský PaCh? Co myslíte ?
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:S dieselem s vykuchaným filtrem se do Rakouska neodvažujte
« Odpověď #4 kdy: 22 Listopadu 2016, 12:14:21 »

Tak do Rakouska by se hodila věta: ich verstehe nicht.

Já v takových případech zásadně používám větu "Ich stehe nicht ver."
IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Re:S dieselem s vykuchaným filtrem se do Rakouska neodvažujte
« Odpověď #5 kdy: 22 Listopadu 2016, 12:51:53 »

To je něco jako nemtudom?
IP zaznamenána

Enene

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:S dieselem s vykuchaným filtrem se do Rakouska neodvažujte
« Odpověď #6 kdy: 22 Listopadu 2016, 13:35:21 »

Mně to přijde skoro jako krávovina, takové "bububu, po ucpání si kupujte naše origo dpf, jinak vás Rakušáci (dříve se to tvrdilo o Němcích) svlíknou z kůže"

Takže bych za tím možná hledal snahu některých výrobců o větší odbyt svých náhradních dílů. Jako třeba zde:

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/auto/filtr-pevnych-castic-nelze-legalne-vymontovat-varuje-ford/r~c6940812bd0f11e49e4b0025900fea04/?redirected=1479817370

Takovéto snahy je třeba po zásluze ocenit a proto při výběru auta zvažujte, zda nedáváte peníze zmrdům.

Mimochodem, pod tím idnes článkem je podepsaný jakýsi Vladimír Javor, ale žádný jiný článek jsem od něj nenašel. Takže PR článek? Opravte mne, pokud se pletu.

Nyní technicky - podle čeho fízl na ulici pozná, zda auto má nebo nemá mít DPF? Předpokládám, že adepti na vykuchání jsou spíš starší auta, a např. před nějakými 8-10 roky se DPF do jinak identických aut v Německu už dávaly povinně, ale v Čechách ještě ne (myslím, že např. Opel Vectra 1.9) Dále jsou auta, kde se dával filtr podle motorizace (myslím např. Mondeo IV 1.8 bez filtru, ale 2.0 a 2.2 s filtrem...) atd... Dle mých zkušeností to pořádně neví ani na STK, v techničáku to zapsané není (nebo je?), tam je snad jen kouřivost a Euro norma - ale jsou auta Euro IV bez filtru i auta Euro IV s filtrem.  To aby měl fízl nějakou databázi, kde by to zjišťoval podle VIN. Imho nepravděpodobné. Pokud máte někdo důvěryhodné info, že se to někomu fakt stalo, tak sem s tím.
« Poslední změna: 22 Listopadu 2016, 17:19:24 od Enene »
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:S dieselem s vykuchaným filtrem se do Rakouska neodvažujte
« Odpověď #7 kdy: 22 Listopadu 2016, 17:52:40 »

Nejvíc mne tam serou ti kreténi v diskusi. Ne každý, kdo si koupil auto věděl (i moje chyba), že je v něm schovaně takové kurvítko: Honda 150 000,- Mazda 50 000,- Největší problém mají ti, co jezdí krátké trasy, tam je výměna jen na chvíli. Nejhorší je, že i pitomé dodávky co rozváží pečivo jsou v prdeli a to neřeším techniku se kterou jezdím já, kde jsou pouze krátké trasy a hodiny běhu na volnoběh. Je otázkou času, než takhle dopadnou benzíny, protože testy potvrdily ještě větší množství mikrosazí než současné nafťáky bez dpf. Kdyby těm kokotkům v diskusi vysvětlili, že jsou možná ještě větší traviči. To by teprve byla prdel. Mám obavu, že s čím dál přesnější a citlivější technikou nám zakážou utírat prdel papírem, protože se uvolňují papírová mikrovlákna která.......... :x
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:S dieselem s vykuchaným filtrem se do Rakouska neodvažujte
« Odpověď #8 kdy: 22 Listopadu 2016, 19:44:29 »

Ja viem, ze budem na tomto ultraliberalnom fore za kokota, ale moje pluca hovoria jasnou recou - dobre tak kazdemu, co si kupil auto s predpotopnym rakovinotvornym pamotorom z vlecneho remorkera. Cim viac takychto pripadov, tym vacsia sanca, ze ludia dostanu rozum a nebudu sa snazit za pol litra usetreneho paliva otravit vsetkych v sirokom okoli...
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:S dieselem s vykuchaným filtrem se do Rakouska neodvažujte
« Odpověď #9 kdy: 22 Listopadu 2016, 19:54:59 »

Ja viem, ze budem na tomto ultraliberalnom fore za kokota, ale moje pluca hovoria jasnou recou - dobre tak kazdemu, co si kupil auto s predpotopnym rakovinotvornym pamotorom z vlecneho remorkera. Cim viac takychto pripadov, tym vacsia sanca, ze ludia dostanu rozum a nebudu sa snazit za pol litra usetreneho paliva otravit vsetkych v sirokom okoli...
Přečti si ještě jednou a nahlas můj příspěvek. Benzinová auta s přímým vstřikem paliva produkují v některých případech 10 000 krát VÍC RAKOVINOTVORNÝCH MIKROČÁSTIC NEŽ NAFTOVÁ!
Vytáhni mrkev, osla a hybaj do práce. :P
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 216
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:S dieselem s vykuchaným filtrem se do Rakouska neodvažujte
« Odpověď #10 kdy: 22 Listopadu 2016, 22:07:06 »

Přečti si ještě jednou a nahlas můj příspěvek. Benzinová auta s přímým vstřikem paliva produkují v některých případech 10 000 krát VÍC RAKOVINOTVORNÝCH MIKROČÁSTIC NEŽ NAFTOVÁ!
Vytáhni mrkev, osla a hybaj do práce. :P

Muzete to prosim nejak dolozit? Vyzkum, studie a nebo alespon clanek? dekuji.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Enene

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:S dieselem s vykuchaným filtrem se do Rakouska neodvažujte
« Odpověď #11 kdy: 23 Listopadu 2016, 09:56:09 »

Pokud vím, tak ani ta strašná škodlivost "naftových mikrosazí" není bůhvíjak skvěle doložená.
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:S dieselem s vykuchaným filtrem se do Rakouska neodvažujte
« Odpověď #12 kdy: 23 Listopadu 2016, 20:54:28 »

Přečti si ještě jednou a nahlas můj příspěvek. Benzinová auta s přímým vstřikem paliva produkují v některých případech 10 000 krát VÍC RAKOVINOTVORNÝCH MIKROČÁSTIC NEŽ NAFTOVÁ!
Vytáhni mrkev, osla a hybaj do práce. :P

Muzete to prosim nejak dolozit? Vyzkum, studie a nebo alespon clanek? dekuji.

https://www.transportenvironment.org/press/new-petrol-engines-cause-more-air-pollution-dirty-diesels
https://www.transportenvironment.org/publications/particle-emissions-petrol-cars
http://auto.idnes.cz/filtry-pevnych-castic-060-/automoto.aspx?c=A160624_150830_automoto_fdv

    Ve srovnání s nejlepšími diesely jsou emise z benzinového motoru s přímým vstřikováním za jistých okolností až desetitisíckrát vyšší,“ říkal už před třemi lety vedoucí technického centra ADAC v Landsbergu Reinhard Kolke, když německý ekologický spolek Deutsche Umwelthilfe (DUH) volal po urychleném zavedení filtru také pro zážehové motory.

    Zdroj: http://auto.idnes.cz/filtry-pevnych-castic-060-/automoto.aspx?c=A160624_150830_automoto_fdv
Víc se mi hledat nechce. Bude sranda sledovat ty, kteří dnes nadávají na nafťáky jak se budou tvářit, až se do nich začne strefovat kdejaký trotl s lahváčem v prackách  :)
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 655
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:S dieselem s vykuchaným filtrem se do Rakouska neodvažujte
« Odpověď #13 kdy: 23 Listopadu 2016, 21:13:57 »

Šak kdo normální si pořídí přímovstřikovej benzín? Dneska na silnicích to je jak Cimrman…blb, kretén, blb, kretén, jenom tam jsou dva kreténi vedle sebe…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:S dieselem s vykuchaným filtrem se do Rakouska neodvažujte
« Odpověď #14 kdy: 23 Listopadu 2016, 21:25:48 »

....    Ve srovnání s nejlepšími diesely jsou emise z benzinového motoru s přímým vstřikováním za jistých okolností až desetitisíckrát vyšší,“ říkal už před třemi lety vedoucí technického centra ADAC v Landsbergu Reinhard Kolke, když německý ekologický spolek Deutsche Umwelthilfe (DUH) volal po urychleném zavedení filtru také pro zážehové motory.
Hlavně, aby se to nedomákl Bureš. Jinak nám napaří zdravotní daň i na paliva.
IP zaznamenána