30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nezakonny postup policie - alkohol  (Přečteno 2817 krát)

eldorado

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Nezakonny postup policie - alkohol
« kdy: 10 Července 2016, 17:13:04 »

Zdravim,
muzete me presunout s timto tematem do kuchyne?

Heslovite:
1. kontrola pachem c.1
2. vyzva dokladu c.1
3. druhy pach prichazi a chce  foukani do trubicky -> odmitnuti se slovy: "...jedine krevni  zkouska..." (vse ostatni se odehrava nasledne s pachem c.2)
4. podival se mi na oci, rekl:... nezdate se pod vlivem, dechova zkouska neni nutna  .. naschledanou
5. naschle, zadost podle §109 - nemam formular, musime na sluzebnu cas 00h:00m
... dal bych to rozvedl az v kuchyni
6. cekam nez se pach rozjde, dojde mi trpelivost, vystoupim z auta a ptem se ho, co se deje, proc nejede, kdyz mi rikal, ze jedem na sluzebnu a zaznam o tom co udelal mi vypise tam 0:05
Remca neco o tom, ze ceka na kolegu, ze mu formular doveze... blabla kecy, argumetuji tim, ze zakon jasne rika, bez zbytecneho odkladu, ze papir mel mit u sebe a zadneho lupice nehoni, takze jedem
7. cesta cca 2 km, jeho kolega se dospusti min, jednoho prestupku  pres zeleznicni prejezd (rychlost)
8. stojime u sluzebny cas ~0:15, pusti me dovnitr, pry at chvilku pockam
9: v case ~0:45 se ukazuje a mava nejakym rukou psanym papirem - obsah neukazal, s tim, ze 109 musi podepsat jeho nadrizeny - ma jen formular, kde musi byt jeho podpis, na to mu odpovidam, ze bez podpisu jeho nadrizeneho se obejdu, at to proskrkne  a ja jedu. Nene ne to ja udela nemuzu, musim pockat na nadrizeneho, ktery ted neni ve sluzbe a na sluzebne neni nikdo, kdo ma podpisove pravo.
Na chvili mizi, pak prijde s tim, ze jdem na krev. Ptam se na jakou krev, pri ukonceni kontroly, jasne rekl, ze na krev neni nutno jit, nevypadam opily a  muzu tedy jet. Jsem upozornen, ze pokud nepujdu na krev, bude na me pohlizeno jako na ricice pod vlivem.
10. Upozornuji ho na tento "omyl", ze zrovna se dopousti protipravniho jednani sikanoznim zkusobem, protoze sam rekl, at ho nasleduji na sluzebnu svym autem, pokud chci 109. Tedy uznal, ze jsem zpusobily jizdy, protoze jeho povinnost byla, kdybych zpusobily nebyl, mi jizdu znemoznit, coz neucinil.
Chci nadrizeneho, ktery muze jeho protipravnimu  jednani a jeho pokracovani zabranit. zadny neni.

11.  cca 0:50 sdeluji mu mu, ze voalm GIBS, tam me poslou do prdele, ze tohle neresi, at si zavolam na 158, sdelim to tam a necham si zavolat z kraje nekoho z vnitrniho...
12. 0:57 volam 158, sdeluji co mi rekli na GIBS s popisem situace, ti rikaji, ze se pokusi nekoho sehnat
13. Cca 2h:30 nekdo prijizdi, popisuji mu situaci, chlapek(neni z vnitriniho) uz nema totalne vymytou hlavu, poustim mu prehrany cast znaznamu, reka, ze tomu nerozumi, jde kamsi do zadu s tim, ze si to probere s hochama.
14. Cca 10 min se vraci hlavnejsi Pach(neni z vnitriniho), porad pindy, jak na fetku, vytahuji prvni mobil a rikam mu ,at si poslechne cely znaznam, ze to bude lepsi kvalita.  Ze zaznamu, jde jasne slyset, ze PACH me propousti k jizde a pote ho az po rozlouceni vyzyvanm na 109.
15. Jde pryc, po chvilce se vrati a sdeli mi, jak to chlapci posral..i. Ptam, se jsem  mohu jit, nikdo nyni nezpochybnuje moji zpusobilost jizdy? Neurcita odpoved je ano.
16. Opet zadam zminenou 109, kterou naslene prinasi, neni tam nic o bodech 4. a vice. Potvrzeni neobsahuje text nic o tom, ze jsem odmitl zkousku , jen, ze jsem byl vyzvan na Drager. Nic o tom, ze Pach me uznal zpusobilym jizdy.

Tak a ted perla, unikla mi navsteva, na kterou jsem jel, takze cca 30 + 30 km zbytecne, 3h v prdeli, zadna nahrada na spatny uredni postup, sikanu a pod.
Mistnich znalcu se ptam co s tim, vetsinu konverzace mam nahranu, 2h jsem cekal na sluzebne na papir, ktery by zak prvni tridy sesmolil za 20 min + cekani na bose, ktery tem kretenum vysvetli, ze takto ne. JInak jsem se snazil ostatnich Pacha domoci ukonceni protipravniho jednani jejiho kolegy, ten to odmitli, ze to je jejich kolega a ze jsou podjati.

Nejaka sance nahrady finacni? Nejaka sance napravy Pachu pravnimi prostredky? Zaloba?, trestni oznameni? Celou dobu jsem si mohl jit kam chtel, tedy od 0:50, kdy me vyzval na tu krev(nebyla to vyzva jmenem zakona, ale to svetky nikdy nedekaji, pak to napisi do protokolu, ze to bylo podle prava).
« Poslední změna: 13 Července 2016, 21:25:38 od eldorado »
IP zaznamenána

eldorado

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Nezakonny postup policie - alkohol
« Odpověď #1 kdy: 13 Července 2016, 21:39:17 »

Updatnuto.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Nezakonny postup policie - alkohol
« Odpověď #2 kdy: 14 Července 2016, 01:25:31 »

Technicky:

1. Stížnost na OVK - povede k nahromadění materiálu (zejm. vyjádření jednotlivých aktérů), ze kterého lze případně dále vycházet.

2. Vyčíslení a uplatnění škody po příslušném krajském ředitelství - třeba se leknou a zaplatí.

3. Pokud na to neskočí, uplatnění škody postupem podle zákona 82/1998 Sb.

4. Pokud bude mít příslušné ministerstvo dojem, že žádný nárok nemáte, a vy budete mít dojem opačný, žaloba k soudu.

Prakticky - fízli toho zas tak moc špatně neudělali. Že výroba potvrzení podle § 109(2) PolČR (či jakéhokoliv jiného lejstra) trvala desítky minut až jednotky hodit je běžný standard. Lejstro jste chtěl vy, nakonec jste ho dostal. Posílat vás na krev poté, co už jednou konstatovali, že takovou kontrolu dělat nebudou a nechali vás řídit, byl pokus o šikanu. Nicméně jste se nenechal, žádná újma vám nevznikla. Reálně je v tom potenciál tak leda na tu stížnost, jejímž výsledkem bude, že ty dotyčné někdo sprdne, a vám se někdo omluví.
IP zaznamenána

eldorado

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Nezakonny postup policie - alkohol
« Odpověď #3 kdy: 14 Července 2016, 06:36:16 »

Prakticky - fízli toho zas tak moc špatně neudělali. Že výroba potvrzení podle § 109(2) PolČR (či jakéhokoliv jiného lejstra) trvala desítky minut až jednotky hodit je běžný standard. Lejstro jste chtěl vy, nakonec jste ho dostal. Posílat vás na krev poté, co už jednou konstatovali, že takovou kontrolu dělat nebudou a nechali vás řídit, byl pokus o šikanu. Nicméně jste se nenechal, žádná újma vám nevznikla. Reálně je v tom potenciál tak leda na tu stížnost, jejímž výsledkem bude, že ty dotyčné někdo sprdne, a vám se někdo omluví.

Prakticky: znicene odpoledne/navsteva se nekonala, ztracene 4h casu, otocka o 180 a jel jsem nazpet, zbytecne najety kilometry, jakakoliv ztrata iluzi o fungovani PaCh, takze styl TV Zh@vna/Cerne ovce je asi nejlepsi reseni, jak se zahojit.
K 109 jsem mel duvod, uz jednou se pokouseli o sikanu(nekolikrat mi zalhali do protokolu) a proste svestka neverim uz naprosto nic. Patrne si vyrobim svoje lestro, ktere necham svestku podepsat a vypsat do kolonky: x zadne podezreni na alkohol, kontrola bez zavad.

Takze, kdyz me prepadne zlodej, a nepodari se mu to, ja se ubranim, nic se nestalo, ubranil jsem se.

hh: diky za odpoved a absolutni ztratu iluzi v tento system, patrne se pridam k dzihadistum, protoze tento system je zcela nemocny...
« Poslední změna: 14 Července 2016, 06:54:03 od eldorado »
IP zaznamenána

frantisek

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
    • OSBID o.s.
Re:Nezakonny postup policie - alkohol
« Odpověď #4 kdy: 14 Července 2016, 07:18:10 »

Ja bych tu stiznost nepodcenoval ;) Kraj to nejspis prikryje, ale na prezidiu by se mohla nějaká sranda užít.
http://www.policie.cz/clanek/urad-vnitrni-kontroly-jak-a-kde-si-muze-obcan-stezovat.aspx

Jinak gratuluji k výsledku, já byl za velmi podobný scénář 14 dní bez řidičáku :D
IP zaznamenána
www.osbid.cz - s autem svobodně a bezpečně
frantisek@osbid.cz
t: 602392900 - ale jen když je to fakt nutné ;)

frantisek

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
    • OSBID o.s.
Re:Nezakonny postup policie - alkohol
« Odpověď #5 kdy: 19 Července 2016, 08:15:51 »

Vyhazel bych vse, co se tyka zadosti o nahradu. Nechejte suchy popis prubehu kontroly a vypichnete body, ve kterych popisujete to, na co si stezujete.
IP zaznamenána
www.osbid.cz - s autem svobodně a bezpečně
frantisek@osbid.cz
t: 602392900 - ale jen když je to fakt nutné ;)

eldorado

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Nezakonny postup policie - alkohol
« Odpověď #6 kdy: 01 Září 2016, 17:54:32 »

Mame tu pokracovani, 109 - pach nemusi nic, asi i v aute mit papir a tuzku je hodne. Dalsimi nezakonymi aspekty se vubec nezabyvali - nezakonna vyzva/nespravy uredni postup na alkohol.
IP zaznamenána

džeryna

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 213
    • Zobrazit profil
Re:Nezakonny postup policie - alkohol
« Odpověď #7 kdy: 01 Září 2016, 19:15:49 »

zák. 273/2008 Sb., ust. § 109 odst. 2: "Policista na žádost osoby vystaví bez zbytečného odkladu písemné potvrzení o provedeném úkonu. Tuto povinnost nemá, dokud její splnění neumožňují okolnosti úkonu."

vs.

"zákon policistovi nikterak nestanoví mít písemné potvrzení o provedeném úkonu při sobě a z termínu "bez zbytečného odkladu uvedeného" v ust. § 109 odst. 2 z. č. 273/2008 Sb., o Policii ČR, ve znění pozdějších předpisů tuto skutečnost taktéž nelze dovozovat"

Koho zajímá, že nemusí mít formulář u sebe. Má povinnost písemné potvrzení vystavit, nikoliv mít u sebe nějaký cár papíru... Do prdele práce fix, to je mazec, oni si prostě vždycky všecko ukecaj...  :x
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 898
    • Zobrazit profil
Re:Nezakonny postup policie - alkohol
« Odpověď #8 kdy: 01 Září 2016, 21:58:35 »

Evidentně se hoši naučili obstruovat a pokaždé vyzývat k dostavení se na služebnu.....zeptám se zdejších matadorů - bylo by možné po provedeném úkonu vyzvat policistu aby vydal potvrzení
dle § 109 a pokud bude navrhovat návštěvu služebny, tak ho vyzvat aby Vám zaslal uvedené potvrzení poštou případně do datové schránky ? - Tedy rozumím tomu že vyzvat ho mohu k ledasčemu :) , ale zda by tato výzva (samozřejmě řádně zadokumentovaná na záznamovém zařízení) byla nějakým způsobem vymahatelná ?
Byla by to totiž velmi příjemná a silná zbraň proti kontrolnímkontrolám - kdyby je o to požádal jen každý desátý řidič, měli by po směně docela fofr frajeři.....   
IP zaznamenána

eldorado

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Nezakonny postup policie - alkohol
« Odpověď #9 kdy: 01 Září 2016, 22:41:35 »

Zaslani postou mi zednik  nabizel - tedy az na sluzebne a cca hodine cekani, kde nebyl v tu dobu mistr, co by na to hodil svuj skrabanec.
Takze to asi pujde.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 755
    • Zobrazit profil
Re:Nezakonny postup policie - alkohol
« Odpověď #10 kdy: 02 Září 2016, 00:11:33 »

...

"zákon policistovi nikterak nestanoví mít písemné potvrzení o provedeném úkonu při sobě ...
vzpomeňte na Izera
1 hvězdička - umí číst
2 hvězdičky - umí psát
3 hvězdičky - zná někoho, kdo umí telefonovat

já bych oponoval, že nežádám, aby jej měl policista při sobě, ale aby jej ve smyslu zákona vystavit, například tím, že jej napíše
IP zaznamenána