30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Odebírání ŘP POZOR!  (Přečteno 26277 krát)

dmitrijsadlo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Odebírání ŘP POZOR!
« Odpověď #15 kdy: 05 Listopadu 2015, 12:50:31 »

není vhodné to poslat na všechny s Kudelou v kopii?
IP zaznamenána

Tohares

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Odebírání ŘP POZOR!
« Odpověď #16 kdy: 05 Listopadu 2015, 13:29:26 »

Tak jsem to trochu zkoumal

http://www.psp.cz/eknih/2013ps/stenprot/033schuz/s033183.htm
Tady se dočteme "argumentaci" pana poslance, na základě přejezdů, především ve Studénce. To že by nikoho nenapadlo dávat závory na dálnice, kde se smí jet pomaleji, asi nikoho nezajímá.

http://www.psp.cz/sqw/text/tiskt.sqw?O=7&CT=471&CT1=3
samotný pozměňovací návrh
A zde začíná zábava. Nejsem úplně zkušený čítač zákonů, ale pan poslanec v návrhu udělal úplně něco jiného. Protože podle tohoto zákona je řidičák možné odebrat na místě za spoustu věcí (alkohol, rychlost, závady na RZ, nehoda s ublížením, předjíždění...), ale nelze jej na místě odebrat za vjezd na přejezd (je tam sazba 1-6 měsíců, na místě za více než 6 měsíců).

znění původního návrhu zde
http://www.psp.cz/sqw/text/tiskt.sqw?O=7&CT=471&CT1=0

Aktuální znění 316/2000 Sb. zde
http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-361

IP zaznamenána

vava

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Odebírání ŘP POZOR!
« Odpověď #17 kdy: 05 Listopadu 2015, 13:57:31 »

Virální verze:
Citace
„Pane řidiči, naměřili jsme vám 120 v obci.“
„To není možné, můj moped jede jen 40!“
„Diskuse si nechte do správního řízení, to nás nezajímá. A řidičský průkaz vám tímto zadržuji, protože jste podezřelý ze závažného přestupku. Pokračujte pěšky.“

Zní to nemožně? Opravdu? Dnes ve 14 hodin začíná sněmovna projednávat právě takový návrh zákona (tisk 471)! Chcete, aby prošel? Pokud ne, sdílejte!
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Odebírání ŘP POZOR!
« Odpověď #18 kdy: 05 Listopadu 2015, 14:01:45 »

Tady jsou emailové adresy na všechny posrance.

Čert ví, jestli to čte aspoň asistent. Já to posílám i na jejich stranické adresy.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Odebírání ŘP POZOR!
« Odpověď #19 kdy: 05 Listopadu 2015, 14:40:25 »

Panu kunderovi speciální oslovení "vážený posranče"
IP zaznamenána

feardes

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Odebírání ŘP POZOR!
« Odpověď #20 kdy: 05 Listopadu 2015, 15:26:54 »

ten Kudela je fakt dobytek, ještě tam má pozměňovací návrh 2821 kde chce změnit i §118a Zabránění v jízdě, odstavec 1) písměno i) kde má nově být:
i) je podezřelý ze spáchání přestupku proti bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních
komunikacích, za který se ukládá trest nebo sankce zákazu činnosti řízení motorových vozidel.


Teď je v zákoně
Citace
i) je podezřelý ze spáchání přestupku proti bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích a je důvodné podezření, že se bude vyhýbat přestupkovému řízení a nesložil kauci jako záruku, že se dostaví ke správnímu orgánu k projednání přestupku.

Ale co je nejhorší, ten bod i) umožňoval "jenom" zabránění v jízdě ale teď má podle návrhu č.2821 být důvodem pro zadržení ŘP.
Takže bude možné zadržet ŘP pro podezření z jakéhokoli přestupku kde hrozí zákaz činnosti. A zadržení ŘP bude platné i když ho fyzicky opicajtovi neodevzáme.
Rozumíte tomu taky tak?
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil
Re:Odebírání ŘP POZOR!
« Odpověď #21 kdy: 05 Listopadu 2015, 16:02:43 »

na to pána na "K" by měl někdo počkat za rohem, až půjde ze sněmovny
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 206
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Odebírání ŘP POZOR!
« Odpověď #22 kdy: 05 Listopadu 2015, 20:09:02 »

na to pána na "K" by měl někdo počkat za rohem, až půjde ze sněmovny

Myslim, ze je na zase poslanecke kurvy zacit kadrovat, volby se blizi a neni nad to si ukazat, ktere kurvy nam kazi dilo.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Ripper

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Odebírání ŘP POZOR!
« Odpověď #23 kdy: 05 Listopadu 2015, 22:11:15 »

Takže, jsem jeden ze zde umístěných dopisů poslal na pár mailů. Ten první, delší od signoflife a dokonce jsem se dočkal i odpovědi:

Citace
Dobrý den, pane ....... – i milí kolegové.

 

U tohoto zákona jsem coby zpravodaj v centru dění. Pokud vím, tak na uvedený návrh pana poslance Kudely (zahrnuji ho do adresátů emailu) nemá zcela definovanou podporu.  Hospodářský výbor nakonec souhlasil, MD se nevyjádřilo přesně. Přiznávám upřímně, že já osobně s návrhem příliš nesouzním a opravdu se obávám citované „presumpce viny“. A omezení šance na spravedlivý proces……. 

Připomínám důležitá fakta:

-          Podobný návrh byl do PSP zaslán v lednu tohoto roku (návrh Moravskoslezského kraje) a byl odmítnut

-          Ministerstvo dopravy již nyní pracuje na velké aktualizaci bodového systému. Na příští rok. A tam  by měla být řešena i zde uvedená problematika.

 

 

Doporučuji tedy obezřetnost.

Ing. Martin Kolovratník

Dle všeho to poslal na adresy kam jsem to posílal i já. Ale navíc mi přišla odpověď

Citace
Dobrý den,
dovolím si upozornit, že pan pisatel, možná omylem, možná záměrně motá dohromady 2 věci.

V prvním bodě svého PN navrhuji umožnit policii zadržení ŘP v případech, kdy je řidič podezřelý ze spáchání přestupku, za který lze uložit zákaz činnosti na dobu delší než 6 měsíců.
Přečtěte si v zákoně, za co lze udělit zákaz činnosti na dobu delší než 6 měsíců.

Zadržení ŘP na jeden měsíc navrhuji za vjíždění na železniční přejezd v době, kdy se to nesmí.
Zdá se Vám, že jen v poslední době bylo málo případů vjíždění na železniční přejezd v době, kdy svítila výstražná červená světla? Domníváte se, že trest zákazu řízení na jeden měsíc je příliš přísný?
http://chrudimsky.denik.cz/nehody/nehoda_trebechovice_20100412-052f.html

Petr Kudela


IP zaznamenána

dmitrijsadlo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Odebírání ŘP POZOR!
« Odpověď #24 kdy: 05 Listopadu 2015, 23:56:50 »

Kamarad nakonec poslal email na vsechny poslance s panem K v kopii. Ten odpovedel vsem touto slataninou vyse. Nejenze argumentuje absolutne mimo logickou linkuvvzoroveho dopisu, tak navic jeste nepokryte presumpci viny schvaluje. Myslim ze si zadelava na primer k panu Tokovi.
IP zaznamenána

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil
Re:Odebírání ŘP POZOR!
« Odpověď #25 kdy: 06 Listopadu 2015, 07:25:23 »

Tito lidé by měli okusit svou vlastní meducínu.

Policie: Dobrý den, pane řidiči. Víte čeho jste se dopustil?
Kudela Vohrnutej: Támhle na stopce jsem zastavil, jedu 48, ... o ničem nevím.
P: No tak my Vám to povíme, pane Kudela. Vy jste nejel 48, ale 98. Takže to bude pokutička za 500,-
KV:Ale páni policisté, vždyť tu jste na kolech a nemáte žádný měřící přístroj.
P:Otáčí se a povídá nováčkovi z akademie Teď koukej, jak se to dělá. To vás na tý vaši akademii neučili.
Takže pane Kudela, buď nám tady a teď dáte 1000 vočí, nebo jste na měsíc bez řidičáku. My to tu měříme mozkovým myšlením.
Vykulený KV:  :o Cože? Jste říkal 500, teď 1000 ?
P: Takže 1500,-
KV: Rezignovaně platí a doufá, že již další chrániče cestou domů nepotká Tohle půjde na GIBS pánové!
P: Jen si pindej, my na to sme zvyklí. Nezapomeň bobře, koho jste si tam dosadili za ředitele.
Otačí se na kolegu Už ho odtud vylifruj, není tu sám, musíme brát další zákazníky.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Odebírání ŘP POZOR!
« Odpověď #26 kdy: 06 Listopadu 2015, 09:04:05 »

Možná by se tento myšlenkový pokus měl tomu Kudelovi posílat jako příloha. Aby dostal šanci to domyslet.
IP zaznamenána

dmitrijsadlo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Odebírání ŘP POZOR!
« Odpověď #27 kdy: 06 Listopadu 2015, 09:15:52 »

Problem je ze tuhle meducinu budou okouset jenom bezni ridici. Kundela Vohrnuty a jim podobny budou z daleka mavat prukazkama poslancu.
IP zaznamenána

Natean

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 58
    • Zobrazit profil
Re:Odebírání ŘP POZOR!
« Odpověď #28 kdy: 06 Listopadu 2015, 10:36:11 »

Poslána kratší verze na všechny poslance v mém kraji, s kopiíí Kudelovi. Ještě jsem tam připsal poznámku ohledně absurdnosti stavu, kdy bych se při obvinění z vraždy odvolat mohl, ale při obvinění z překročení rychlosti ne. A že osoba Kudely jako taková pro mne příslušnou stranu činí zcela nevolitelnou.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Odebírání ŘP POZOR!
« Odpověď #29 kdy: 07 Listopadu 2015, 02:03:23 »

Poslal sem to všem vorhndírům vod nás do skryté kopie, dokonce ta vepřová hlava Nedělka nebo Pátečka nebo jak se menuje je za moravu, se normálně stydím za tu prdel. Reakce 0.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky