30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] SprDel - rychlost Trutnov  (Přečteno 11209 krát)

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 146
    • Zobrazit profil
Re:SprDel - rychlost Trutnov
« Odpověď #15 kdy: 12 Ledna 2016, 23:33:26 »

No, všechno má své meze. Nelze poslat úřadu dokument, jenž by byl v podstatě nečitelný.
Obstrukce se dají udělat, ale nesmí se to přehánět, bylo by to využito — jak jinak — proti nám.
Takže písmo: ano, volba volně psaného (ale čitelného) písma, lehkého švabachu, psaní velkými písmeny (verzálkami, pro fajnšmejkry kapitálkami), volba menší velikosti (8–9 bodů) a pod., v pořádku.
Zakomponovat do dokumentu (respektive v něm zapomenout) pod textem několik vrstev se složitými vektorovými objekty s mnoha vektorovými transformacemi a pod (vše bílou barvou) tak, aby dokument nabobtnal a drasticky se zpomalilo (ale nezablokovalo!) jeho vykreslení (popřípadě vytištění) a pod., též v pořádku.
Zakázat v PDF (v nastavení jeho zabezpečení heslem) jeho jakoukoliv změnu, možnosti kopírování textu/objektů a pod. — to by mělo být samozřejmé.
Nabízí se i možnost zakázat tisk (to už je ale na pováženou!!!), případě jen povolit tisk v nízkém rozlišení (zcela bezkonfliktní a zároveň poněkud zlomyslné).

Nezapomeňte, že v případě, že by se daná věc dotáhla až k soudu, jak by asi působilo, kdyby úřednictvo předložilo výše navrhovanou černou/zelenou verzi v podstatě nečitelného dokumentu? Soudce by se nasssštval (protože ani on by si spis nemohl přečíst) a okamžitě by se mohl postavit na stranu úřednictva.
Takže prosím vás — komplikujte jim to co se dá, ale uvážlivě a nepřežeňte to!
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:SprDel - rychlost Trutnov
« Odpověď #16 kdy: 13 Ledna 2016, 09:27:35 »

Citace
Na malých městech jsem začal testovat metodu pracovně nazvanou PDF-XXL

Já být úředník, tak aplikuji § 37 odst. 3 SprR, dám Vám 5 dní na doplnění a opravu, v případě opakování jsou to zjevné obstrukce a pokud to nedotáhnete do prekluze, tak Vám to zasolí, kdyby měli ohnout celý zákoník. A každý odvolací orgán a soud to podrží už jen z principu. Ale třeba to některého úředníka odradí ...
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:SprDel - rychlost Trutnov
« Odpověď #17 kdy: 13 Ledna 2016, 12:03:39 »

Citace
No, všechno má své meze. Nelze poslat úřadu dokument, jenž by byl v podstatě nečitelný.

Moje meze jsou jasně stanoveny legální licencí, já totiž na rozdíl od úřadu mohu konat praeter legem. Úřadu lze poslat dokument, jenž je v podstatě čitelný. Každý může činit, co není zákonem zakázáno, a nikdo nesmí být nucen činit, co zákon neukládá. Autocensuru jsem si při jednání s úřady zakázal už dávno, Vám doporučuji totéž.

Citace
Já být úředník, tak aplikuji § 37 odst. 3 SprR, dám Vám 5 dní na doplnění a opravu, v případě opakování jsou to zjevné obstrukce a pokud to nedotáhnete do prekluze, tak Vám to zasolí, kdyby měli ohnout celý zákoník.

Dokumenty, které zasílám úřadům, vždy splňují všechny náležitosti dle § 37 odst. 2 správního řádu (Z podání musí být patrno, kdo je činí, které věci se týká a co se navrhuje. Fyzická osoba uvede v podání jméno, příjmení, datum narození a místo trvalého pobytu, popřípadě jinou adresu pro doručování podle § 19 odst. 3. V podání souvisejícím s její podnikatelskou činností uvede fyzická osoba jméno a příjmení, popřípadě dodatek odlišující osobu podnikatele nebo druh podnikání vztahující se k této osobě nebo jí provozovanému druhu podnikání, identifikační číslo osob a adresu zapsanou v obchodním rejstříku nebo jiné zákonem upravené evidenci jako místo podnikání, popřípadě jinou adresu pro doručování. Právnická osoba uvede v podání svůj název nebo obchodní firmu, identifikační číslo osob nebo obdobný údaj a adresu sídla, popřípadě jinou adresu pro doručování. Podání musí obsahovat označení správního orgánu, jemuž je určeno, další náležitosti, které stanoví zákon, a podpis osoby, která je činí.). Není tedy, co by mi bylo lze vytknout dle § 37 odst. 3 do té doby, než bude zákonem zakázáno používat růžový Segoe Script na zeleném pozadí.

Citace
Soudce by se nasssštval (protože ani on by si spis nemohl přečíst) a okamžitě by se mohl postavit na stranu úřednictva.

Citace
A každý odvolací orgán a soud to podrží už jen z principu.

Toto jsou ničím nepodložené názory - snad jen osobní zkušeností, kterou máme každý odlišnou. Moje zkušenost je taková, že soudy jsou jediným pilířem státní moci, který v této zemi ještě funguje, byť na nižších instancích poněkud méně kvalitně. Od krajských soudů nahoru mám ty nejlepší zkušenosti, protože tam ještě skutečně platí, že soud právo zná. Ano, i u NS se občas objeví nějaký exces, na rozdíl od chování policie a většiny úřadů (nejen v oblasti výběru rychlostní daně) se však ani zdaleka nejedná o pravidlo.

-------------------------------------

Nicméně jsme teď trochu zaplevelili toto téma, ke kterému jsem chtěl pouze dát ke zvážení možnost vyzkoušet na malém úřadu podání učiněné typograficky neotřelou formou. Domnívám se totiž, že takovéto podání:
a) působí na úředníka buď jako zdvižený prst - a potom se může stát, že spis poputuje na dno šuplíku;
b) nebo jako červený hadr na býka - a potom se může stát, že úředník naseká spoustu chyb.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 146
    • Zobrazit profil
Re:SprDel - rychlost Trutnov
« Odpověď #18 kdy: 13 Ledna 2016, 12:39:36 »

A co tak učinit podání na ceduli 1×1,5 m? Nemělo by to větší eleganci?  ;)
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:SprDel - rychlost Trutnov
« Odpověď #19 kdy: 13 Ledna 2016, 12:47:21 »

Když už chceš krát tvrdě, tak si objednej obelisk, kameníka a přidej fixou svůj podpis :-D
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:SprDel - rychlost Trutnov
« Odpověď #20 kdy: 13 Ledna 2016, 13:31:04 »

Citace
Není tedy, co by mi bylo lze vytknout dle § 37 odst. 3 do té doby, než bude zákonem zakázáno používat růžový Segoe Script na zeleném pozadí.

Jiné vady - faktická nečitelnost.

Citace
Od krajských soudů nahoru mám ty nejlepší zkušenosti, protože tam ještě skutečně platí, že soud právo zná.

Hodně štěstí!
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:SprDel - rychlost Trutnov
« Odpověď #21 kdy: 13 Ledna 2016, 13:58:10 »

Hele  a když už jsme u podrazů na úředníka, co takhle podepsat protokol z jednání mizícím inkoustem?
Pak nebude mít žádný důkaz o tom že si to nesepsal celé sám.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:SprDel - rychlost Trutnov
« Odpověď #22 kdy: 13 Ledna 2016, 14:26:05 »

A co tak učinit podání na ceduli 1×1,5 m? Nemělo by to větší eleganci?  ;)

Byl tu vyfocený odpor napsaný fixou na velké polystyrenové desce  ;D

edit:
Vlastně ne odpor.. plná moc sepsaná fixou na polystyrenové desce
« Poslední změna: 13 Ledna 2016, 15:58:11 od 2M »
IP zaznamenána

cestmir

  • Příspěvků: 57
    • Zobrazit profil
Re:SprDel - rychlost Trutnov
« Odpověď #23 kdy: 13 Ledna 2016, 15:05:33 »

Trutnov, prenajaty radar od sukromnej firmy, videl som uz rozsudok NSS ze to nie je mozne takto okradat. ...
To už je několik let stará záležitost a Trutnov už to má ošetřené lépe.

To byl Turnov (a Czech radar), v Trutnove to funguje teprve od leta 2014 :)
IP zaznamenána

BoarD

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:SprDel - rychlost Trutnov
« Odpověď #24 kdy: 28 Dubna 2016, 21:10:57 »

Tak abych trochu zde oživil tohle téma, odvolání proti SprDeli jsem podal a k mému překvapení uspěl. Teď úřad znovu poslal výzvu k podání vysvětlení s formulářem k nabonzování řidiče.
Jak ideálně dále postupovat? Budu rád za každou radu, nerad bych to po....  ;)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:SprDel - rychlost Trutnov
« Odpověď #25 kdy: 28 Dubna 2016, 21:33:21 »

Někoho napráskejte a současně jim sdělte, že ať už přestupek spáchal kdokoliv, odpovědnost za něj zanikla ve stejném okamžiku, ve kterém zahájili první sprdelní řízení - § 125g(1) ZPPK.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:SprDel - rychlost Trutnov
« Odpověď #26 kdy: 28 Dubna 2016, 21:34:55 »

Tak abych trochu zde oživil tohle téma, odvolání proti SprDeli jsem podal a k mému překvapení uspěl. Teď úřad znovu poslal výzvu k podání vysvětlení s formulářem k nabonzování řidiče.
Jak ideálně dále postupovat? Budu rád za každou radu, nerad bych to po....  ;)

Já bych nabonzoval sebe.
§ 125g
(1) Je-li zahájeno řízení o uložení pokuty za správní delikt podle § 125f, nelze již zahájit řízení o přestupku pro stejné porušení povinností řidiče nebo pravidel provozu na pozemních komunikacích. Řízení o přestupku lze zahájit, pokud se provozovatel vozidla zprostí odpovědnosti za správní delikt podle § 125f odst. 5.

Řízení o uložení pokuty za správní delikt už zahájili a vy nemůžete za to, že to udělali blbě.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:SprDel - rychlost Trutnov
« Odpověď #27 kdy: 28 Dubna 2016, 21:44:58 »

Opas: jenže ze sebe-bonzu se bude blbě couvat, a jestli je to něco za body ... Ten výklad, že zahájení sprdele jednou pro vždy vylučuje odpovědnost za přestupek (s výjimkou toho ukradeného a přepsaného auta), je sice podle mě jediný možný (a má i jistou logiku, je to skoro jediná pojistka proti tomu, aby se SO při honbě za snadnými prachy úplně neutrhly ze řetězu), ale to neznamená, že to SO, zejména tak vyhlášený jako Trautenau, vzdá bez boje.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:SprDel - rychlost Trutnov
« Odpověď #28 kdy: 28 Dubna 2016, 21:47:46 »

Jenže tohle se dá nechat klidně až do odvolání. A prekluze už bude celkem brzo, vzhledem k tomu, že už byla i odvolačka na sprdel.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:SprDel - rychlost Trutnov
« Odpověď #29 kdy: 29 Dubna 2016, 15:57:06 »

Stačí napráskat někoho jako řidiče.
Podle prvního příspěvku odpustek přišel 11/14.. a přestupek musel být ještě předtím.. a tak je dávno promlčený..
IP zaznamenána