30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] VÝZVA k uhrazení částky - Překročení nejvyšší povolené rychlosti do 20km/h  (Přečteno 38846 krát)

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil

Jestli máte vyhráno nevíme. Turbomodel se zatím k soudu nedostal. Je to samozřejmě bod do odvolání, ale chtělo by to přidat ještě nějaké další.

Nebo tedy vsadit čistě na turbomodel a být připraven dotlačit to až k soudu (ono to stejně raději cestou nechají vyšumět, ale co kdyby)...
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil

Je tedy můj postup správný?

1) Poslat odpor a čekat na předvolání nebo ústní jednání
2) Přijít na jednání, nic neříkat, nechat si ofotit spis a požádat o dobu na prostudování a že se vyjádřím písemně
- Začít s nima hrát jejich hru
3) co teď? Pokud bude ve spisu chybět pár věcí (požádat o doplnění spisu o smlouvy k radaru atd...)
4) Počkat na rozhodnutí a následně se odvolat na nezakonny sprdel + ze se nevynalozili dost usili na zjisteni pachatele, ze kdyby poslali prikaz abych napraskal ridice, tak bych tak udelal, a přidat dalsi veci, + podjatost uradnika, kdyz udelal turbomodel. Dale doplnit dalsi duvody ktere nezakonne se stanou pri ustnim jednani atd...

Jedná se o můj první případ ve správním řízení, proto budu rád, když mě usměrníte a poradíte co upravit/přidat.
Jaká je pravděpodobnost, že se spor vrátí na začátek a já dostanu prikaz abych mohl udat opravdoveho ridice Helmuta, který v tu dobu ridil?
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil

Jj, máte to nastudováno dobře.

ad 2) hlavně jim nic neříkejte a nahrávejte si je. Samozřejmě tam jdete s tím že řídil helmut, ale stejně jim to neříkejte, protože už jdou stejně po vás (provozovateli).
ad 4) to odvolání kde budete argumentovat turbomodelem pak proberte s někým zkušnemým odtud z fora, ať je to napsáno správně. Někde jsem tu dokonce takové odvolání s argumentací turba + nemožné povinnosti provozovatele zajistit aby se nestal přestupek viděl, ale nemůžu to najít... Ta námitka podjatosti je spíš jen zdržovačka (a dá se dát kdykoli), mají 4 roky na to aby to pořešili, tak když budou chtít, vypořádají se s ní.

Helmuta už udávat nebudete, jakmile se rozjela SprDel, tak už to nejde "vrátit" na začátek a řešit to jako přestupek helmuta (nebo kohokoli jiného). Tudíž se váš případ buď někde zastaví (hodí to na dno šuplíku), nebo po odvolání to zastaví nadřízený SO (protože turbo), v krajním případě to nadřízený SO podrží a pak už jedině přes soud, ale to byste byl první pokud vím :D

K té námitce turba aspoň viz hh zde:
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=3072.msg29814#msg29814
« Poslední změna: 09 Června 2016, 00:06:18 od PJ »
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil

Děkuji za potvrzení mého postupu, velice si toho vážím. Budu postupně informovat, jak to probíhá  :)
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil

Zdravím, po podání odporu se blíží chvíle ústního jednání. Chci se zeptat,

mám v plánu jít na ústní jednání a:
vyslechnout si co mají
požádat o ofocení spisu a dobu na prozkoumání spisu s tím, že se vyjádřím písemně do nějaké lhůty

a teď nastává problém, co když mi žádnou dobu na seznámení se spisem nedají?

Podat námitku podjatosti na to, že je úřadník a jeho kolegové podjatí, proto mi nechtějí dát dobu na prostudování spisu a zároveň proto, že už předpokládají, že se případ uzavře hned po ustním jednání? je taková podjatost možná? Napadá vás něco lepšího? :)
(tu si vezmu už připravenou sebou na všechny úředníky v budově a podám jí na místě podle toho jak se bude ústní jednání vyvíjet) a ukončit ústní jednání a odejít se spisem?

Mám podepisovat protokol o ústním jednání, kde bude uvedeno, že jednání bylo ukončeno kvůli podjatosti? Řekl bych, že ano.

Co pak? Budu mít v ruce spis a až se úřad vypořádá s podjatostí tak se udělá nové ústní jednání? Kdy mohu navrhnout, aby do spisu byly přidány smlouvy o provozování radaru, certifikaci radaru atd...?
« Poslední změna: 15 Června 2016, 23:58:13 od NeviemCo »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

Lhůtu na seznámení se spisem dostanete. Pokud ne, je to jasný bod do odvolání (a oni to vědí taky).

Podjatost nemá smysl, jen ukazuje že zoufale kopete kolem sebe a u případného správního soudu by nevypada moc dobře.
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil

Dobře tedy, děkuji za rychlou odpověď :-)

Na podjatost se tedy vykašlu.

Až se v dané lhůtě vyjádřím a budu požadovat doplnění spisu, tak bude určeno nové ústní jednání, na tom bych měl dostat spis už doplněný o dané věci, které jsem požadoval ve vyjádření. Pokud předvídám správně, tak potom mám nárok na další lhůtu na prostudování nových materiálů a zase vyjádření písemně? Děkuji  :)
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil

Při ústním jednání stačí jen na konci říci, že bych rád požádal o kompletní kopii spisu a lhůtu na prostudování a vyjádření se písemně, nebo musím uvádět i podle jakého paragrafu chci spis, lhůtu atd..? DĚKUJI  :)
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

Při ústním jednání stačí jen na konci říci, že bych rád požádal o kompletní kopii spisu a lhůtu na prostudování a vyjádření se písemně, nebo musím uvádět i podle jakého paragrafu chci spis, lhůtu atd..? DĚKUJI  :)

Nemusíte, oni to vědí.
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil

Nezapomínejte na to že při jednání s úřady se typicky nepředpokládá že máte nestudované paragrafy... Akorát byste měl být schopný sdělit jim co vlastně chcete a oni by vám s tím měli pomoct aby to sedělo paragrafově.

Je úplně v poho pokud jim sdělíte že to nechápete, že si to chcete vzít domů a poradit se se strýčkem - že se nechcete vyhýbat spravedlnosti, jen na tohle prostě nemáte buňky abyste jim k tomu teď něco řekl... Každý alespoň trochu soudný úřad vám po takovéhle větě poradí co dál, protože to jsou ústavní práva přes které vlak nejede.

Alespoň si přečtěte ústavu, to je jediné co na jednání s úřadem potřebujete...
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil

Alespoň si přečtěte ústavu, to je jediné co na jednání s úřadem potřebujete...
Opravdu, Ústavu? Máte dojem, že např. bez informace, že nikdo nemůže být současně členem obou komor Parlamentu (náhodně vybraná věta z Ústavy) se neobejdete při jednání na úřadu?

Jestli něco číst, tak selektivně Listinu, pro fajnšmekry EÚLP (zejm. článek 6), ale hlavně první a druhou část správního řádu.
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil

Sorry, hh má samozřejmě pravdu (díky), měl jsem na mysli Listinu základních práv a svobod...
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil

Děkuji, kouknu na to, abych byl alespoň trochu připraven.


Ch ci se zeptat, hledal jsem zde na foru, ale nenašel jsem nikde žádnou předlohu, nebo alespoň kontrolu toho, jak má vypadat písemné vyjádření k ústnímu jednání, tedy jak by měl alespoň v základu vypadat dopis, ve kterým se potom vyjádřím ke spisu a navrhnu jeho doplnění o další dokumenty. Respektive nalezl jsme zde na foru mnoho vyjádření, ale žádné, na které jsem narazil neobsahovalo, že by žadatel žádal o doplnění věcí do spisů, proto bych byl rád, kdyby jste mě nasměrovali nebo alespoň někdo z Vás zkušených přidal alespoň kostru.


Nemáte někdo z Vás prosím něco takového, nějakou takovou předlohu/kostru? Děkuji  :)
« Poslední změna: 17 Června 2016, 04:34:19 od NeviemCo »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

Těžko udělat univerzální šablonu na dopis kterým se reaguje na konkrétní věci zjištěné úřadem v konkrétním řízení..
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil

To samozřejmě ano, myslel jsem tím jen hlavičku dopisu, kde bude uvedeno, že podle zakona ...... se vyjadřuji k ustnimu jednani ze dne ..... nevím jak přesně to zformulovat  :) další věci jako požadavky atd. už si doplním sám, jde mi jen o hlavičku toho dopisu.
IP zaznamenána