30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [GIVEN UP] Praha: Příkaz kde se lže > CHCI VRÁTIT ÚDER  (Přečteno 11447 krát)

Orwell

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil

Zdravím vespolek -

popíšu případ, asi nijak netypický, ale velmi mi hnulo žlučí co je napsáno v odůvodnění příkazu. Ale popořadě:

1) Vozidlem bych spáchán společensky nebezpečný přestupek - rychlost 49 kmh na 40 kmh. Praha 6, o vhodnosti umístění radaru škoda mluvit, ale pro výběr daně z průjezdu ideální. Před skoro rokem (výročí za 14 dnů)
2) Výzva k uhrazení určené částky následovala po 14 dnech. REAKCE: žádná
3) Výzva k podání vysvětlení podle 200/1990 po 10,5 měsících. REAKCE: odpírám výpověď
4) Příkaz o uložení pokuty podle 500/2004 následoval okamžitě po bodu 3)

Chtěl bych se poradit jak postupovat, zejména bych rád rozmáznul fakt, že v odůvodnění příkazu se normálně prachsprostě a úředně lže. Mám velkou chuť jim na odboru dopravněfašistických, pardon dopravněsprávních činností přitopit už do tak dost teplých kanceláří. A chci aby to někoho z těch zaprodanců co tento systém administrují, přestože za něj nemůžou, zabolelo. V záloze mám 9x19mm pádných argumentů, ale chtěl bych začít trošku civilizovaněji.

Dokumentaci a další co mě k tomu napadlo nahraju jakmile bude toto vlákno neveřejné.

Předem díky!

"In a time of universal deceit - telling the truth is a revolutionary act"
« Poslední změna: 05 Února 2016, 12:32:18 od Orwell »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Praha: Příkaz kde se lže > CHCI VRÁTIT ÚDER (neveřejně)
« Odpověď #1 kdy: 05 Února 2016, 12:48:13 »

A co konkrétně v tom příkazu vás tak rozlítilo? Věc skončí v prekluzi a to vzhledem ke lhůtám i v případě, že byste o to nestál a usiloval o meritorní vyřešení (dáte odpor, nařídí ústní, vydají rozhodnutí, podáte odvolání ...).

EDIT: aha, sprdel, tak to je prekluze za 4 roky
« Poslední změna: 05 Února 2016, 15:02:51 od hh »
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Praha: Příkaz kde se lže > CHCI VRÁTIT ÚDER (neveřejně)
« Odpověď #2 kdy: 05 Února 2016, 13:18:07 »

Ale on dostal příkaz na sprdel, ne? Takže tam ta prekluze jaksi úplně neplatí.
IP zaznamenána

Orwell

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Praha: Příkaz kde se lže > CHCI VRÁTIT ÚDER (neveřejně)
« Odpověď #3 kdy: 05 Února 2016, 14:02:45 »

Doposavad byl veškerý styk s úřadem písemný - úřad mě 3x obeslal a já jsem podal 1 vysvětlení 1 větou: "V souladu s článkem 37 Listiny základních práv a svobod odpírám výpověď v této věci."

V odůvodnění příkazu se ovšem píše "... odpověděl správnímu orgánu ve smyslu, že její vozidlo řídila osoba jí blízká, proti které odpírá výpověď" a dále "... správní orgán usoudil, že provozovatel osobu řidiče zná, ale odmítá proti ní vypovídat."

Zdá se, že soudruh SNB Huml, BabiDnes.cz a další s kladivy na pyráty silnic odvedli opravdu dobrou práci a uředníci vidí i co není. Zpět k věci, prostě lžou a to nechci jen tak přejít. Má smysl/účel to nějak napadnout? Požadovat vysvětlení, kde přišli k tomu co tam napsali.

Jinak předpokládám a prosím potvrďte, že teď mám 8 PRACOVNÍCH dní na podání odporu proti SprDel (tj. pro dnes 5.2. doručený příkaz je to 17.2.) a v odporu neuvedu nic jiného než holou větu "Podávám odpor proti příkazu číslo XY /spis.značka Z ze dne A.B." oni pak nařídí ústní jednání (na které asi ani nedojde) a celé to prekluduje ...

Dokumenty se mi nedaří nahrát. Díky!
« Poslední změna: 05 Února 2016, 14:08:31 od Orwell »
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Praha: Příkaz kde se lže > CHCI VRÁTIT ÚDER (neveřejně)
« Odpověď #4 kdy: 05 Února 2016, 14:17:05 »

Poněkud nešťastně jsi sám na sebe upletl SPRDEL, kde zdaleka není roční prekluze... tím, žes odmítl prásknout řidiče, jsi jim nabil a jsi v SPRDELI. To, co tam píšou v zásadě jen opisuje jinými slovy část předmětného paragrafu, ale je to úplně jedno, protože SPRDEL. Nějak v tom nevidím nic, co by bylo lze označit za lež a nějak proti tomu brojit, jedná se maximálně o nepřesnost, nebo neúplnou interpretaci. Sice jsi využil své právo nevypovídat, což je tvé právo, ale to je právě SPRDELí zpoplatněno
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 654
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Praha: Příkaz kde se lže > CHCI VRÁTIT ÚDER (neveřejně)
« Odpověď #5 kdy: 05 Února 2016, 14:20:15 »

Veškeré lhůty počítají s kalendářními dny, maximálně jestli je víkend nebo svátek (na poště ani jiným úřadě nikdo není), tak se to posouvá na nejbližší pracovní den.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Praha: Příkaz kde se lže > CHCI VRÁTIT ÚDER (neveřejně)
« Odpověď #6 kdy: 05 Února 2016, 14:44:09 »

Kdybys místo odepření výpovědi napráskal, že jsi řídil ty, mohl si to bez problémů dotáhnout do prekluze, takhle máš docela problém. Odepřít výpověď při zjištění přestupku automatizovaným prostředkem nebo při nedovoleném zastavení a stání je to nejhorší, co můžeš udělat.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 654
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Praha: Příkaz kde se lže > CHCI VRÁTIT ÚDER (neveřejně)
« Odpověď #7 kdy: 05 Února 2016, 14:58:09 »

No faktem je, že odepřít výpověď je právo, nikomu nepřísluší za využití tohoto práva někoho trestat a na základě toho faktu vytvářet nesmyslné konstrukty, proč tak učinil. Čili tím blábolem
Citace
"... odpověděl správnímu orgánu ve smyslu, že její vozidlo řídila osoba jí blízká, proti které odpírá výpověď" a dále "... správní orgán usoudil, že provozovatel osobu řidiče zná, ale odmítá proti ní vypovídat."
si nabíhají na vidle víc, než si myslí, IMHO. Nebude to sice jednoduchý, ale když to přímo formulovali takhle, tak tu vidím možná jeden z nejlepších potenciálů k tomu to dotáhnout k ÚS ze všech případů, který se zkoušely. Tak snad aby to zkouk nějakej právník?

Jde mi o to, že kdyby napsali že jo viník nebyl zjištět a zahajujeme SPRDEL s provozovatelem, tak OK, přesně dle litery zákona. Ale tady udělali přesně to, co je sice ten zprasek fakticky, ale technicky obchází ústavní práva tak, že to opticky v rozporu není: jednoznačně napsali, že „využíváš ústavního práva? tak plať hajzle“ a na tom je šance je uvařit. Zákon byl napsanej právě tak, aby ústavní práva obcházel, ale jednoznačně nikde neřekl, že to je pokuta za využití práva nevypovídat (pomíjím novinářský píče, který to tak předkládají), to by prostě bylo protiústavní. No ale tady to za Humla dotáhl úřad. Pokud se to podaří umně předhodit k soudu, tak bude překážkou jedině to, že to sami nechají vyhnít poté, co jim dojde, do jakýho průseru by přišli.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Orwell

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Praha: Příkaz kde se lže > CHCI VRÁTIT ÚDER (neveřejně)
« Odpověď #8 kdy: 05 Února 2016, 15:05:20 »

Koukám, že přestože jsem se to tady snažil asi týden studovat a pročetl jsem si 2x všechny FSM, nepochopil jsem to dobře ... zřejmě je to záměrně taková vyšší dívčí tady. Takže může mě někdo prosím nalinkovat na správný postup jak teď dál. Děkuji.

Jinak tou lží bylo myšleno jak můžou z prohlášení že "nebudu vypovídat" vyvodit, že se vymlouvám na osobu blízkou.

Stále se mi nedaří nahrát přílohu v pdf necelých 6MB ...
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Praha: Příkaz kde se lže > CHCI VRÁTIT ÚDER (neveřejně)
« Odpověď #9 kdy: 05 Února 2016, 15:10:15 »

teď budeš muset zabojovat proti SPRDELi, prekluze se nekoná (čili odpor - odvolání - přezkum / správní žaloba - dovolání NSS - ÚS, whatever comes) :) ale je pravda, že nabitý to máš celkem slušně a když ukážeš vůli to dotáhnout k ÚS (nejen kvůli tomu cancu o osobě blízké), třeba to zazděj. otázkou je, jak daleko a jak draho jsi ochotný jít

BTW, článkem 37 LZPS ses skutečně odvolal na osobu blízkou ;)
« Poslední změna: 05 Února 2016, 15:12:58 od burtonbell »
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 654
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Praha: Příkaz kde se lže > CHCI VRÁTIT ÚDER (neveřejně)
« Odpověď #10 kdy: 05 Února 2016, 15:12:34 »

Teď se kromě zdržování, materiálního znaku, rozporování měření atd. točit leda právě na tom, jak si to dementně interpretují a pokusit se rozhodnutí zrušit s tím, že nevyčerpali všechny možnosti projednání přestupku. A pak už by nemohli ani zahájit SPRDEL, ani znovu otevřít jednou uzavřený přestupek.

Ale k podání vysvětlení pozvali, čili bude dost těžký vymyslet, co ještě ke zjištění totožnosti pachatele mohli udělat a neudělali…toliko k běžnýmu postupu.

Teď podat odpor 8. kalendářní den, resp. následující ponděli esli je to víkend.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Praha: Příkaz kde se lže > CHCI VRÁTIT ÚDER (neveřejně)
« Odpověď #11 kdy: 05 Února 2016, 15:14:21 »

Pokud se vyloženě držíš LZPS, tak to vypadá, že by to mělo být dobře nabité. Zasloužilo by si to ale hrát opravdu vysokou hru, tedy držet se striktně tutoho jednoho argumentu … což si možná už od začátku zaslouží právníka. Já bych na to asi kule neměl.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 092
    • Zobrazit profil
Re:Praha: Příkaz kde se lže > CHCI VRÁTIT ÚDER (neveřejně)
« Odpověď #12 kdy: 05 Února 2016, 15:52:22 »

Veškeré lhůty počítají s kalendářními dny, maximálně jestli je víkend nebo svátek (na poště ani jiným úřadě nikdo není), tak se to posouvá na nejbližší pracovní den.
Platí to i v případě, že má zločinec DS?
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

chom

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Praha: Příkaz kde se lže > CHCI VRÁTIT ÚDER (neveřejně)
« Odpověď #13 kdy: 05 Února 2016, 15:56:23 »

Veškeré lhůty počítají s kalendářními dny, maximálně jestli je víkend nebo svátek (na poště ani jiným úřadě nikdo není), tak se to posouvá na nejbližší pracovní den.
Platí to i v případě, že má zločinec DS?

Myslím si, že by mělo. Zločince s DS a bez ní správní řád při počítání lhůt nerozlišuje.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 898
    • Zobrazit profil
Re:Praha: Příkaz kde se lže > CHCI VRÁTIT ÚDER (neveřejně)
« Odpověď #14 kdy: 05 Února 2016, 17:42:10 »

Veškeré lhůty počítají s kalendářními dny, maximálně jestli je víkend nebo svátek (na poště ani jiným úřadě nikdo není), tak se to posouvá na nejbližší pracovní den.
Platí to i v případě, že má zločinec DS?
Myslím že na zločince s DS neplatí ty svátky a soboty a neděle. Ale nejsem si úplně jistý.
IP zaznamenána