30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Nesprávně uvedené datum v Oznámení o zahájení řízení  (Přečteno 23729 krát)

Michalos

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil

Zdravím všechny pomahače na správné straně.
Už i na mne došlo a dnes jsem vyzvedl obálku s modrým pruhem. Přišlo mi Oznámení o zahájení řízení o přestupku a předvolání k ústnímu jednání. Klasické správní řízení po nesouhlasu s blokovou pokutou, žádný sprdel. A teď to hlavní, v hlavičce Oznámení, kde je obec, úředník, kontakt, č.j., atd. je zřejmě chybně uvedeno datum 23.2.2016. Samotný nepřestupek se ale stal až 9.4.2016  :) Žádné jiné datum na oznámení není. Mám v podstatě dvě možnosti:

- nereagovat, nechodit na ústní jednání a v odvolání poukázat na to, že řízení bylo zahájeno nesmyslně, tudíž je celé neplatné. V tomto případě bych ale moc klidně nespal.

- zachoval se "normálně", vyžádal si kopii spisu, připravil se na ústní jednání, to absolvoval, navrhl svědky a až v případě nepříznivého rozhodnutí bych v odvolání poukázal na nesmysl u oznámení.

Co mám tedy dělat, co navrhujete? Děkuji ;)
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Nesprávně uvedené datum v Oznámení o zahájení řízení
« Odpověď #1 kdy: 05 Května 2016, 22:49:11 »

V zásadě mají nesprávně zahájeno. Já bych v reakci na předvolání napsal, že jsem se ničeho nedopustil a ať to projednají beze mě. (už to není bezdůvodné nedostavení se).
Následně do odvolání bych napsal, že řeší jiný přestupek, než který zahájili a že takto tedy ne.

A mezitím samozřejmě založit datovku, ať mají více možností blbě doručovat.
IP zaznamenána

Michalos

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Nesprávně uvedené datum v Oznámení o zahájení řízení
« Odpověď #2 kdy: 06 Května 2016, 20:55:07 »

Jak jsem psal v úvodu, je to má premiéra a rád bych si to nanečisto vyzkoušel. Náhled do spisu, ústní jednání, výpověď svědků (policistů), atd. Když by to nevyšlo, tak to tím nesprávným datem shodit.
S tou datovkou je to skvělý nápad  :)
IP zaznamenána

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Nesprávně uvedené datum v Oznámení o zahájení řízení
« Odpověď #3 kdy: 07 Května 2016, 08:46:37 »

Nejsem si jisty, jestli byste se nahlednutim do spisu nepripravil o moznost argumentace tim spatnym datem. Dalo by se pak z jejich strany argumentovat tim, ze sice v zahajeni byla chyba, ale behem rizeni jste se dostatecne seznamil s ostatnimi dokumenty, kde je uz datum spravne.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Nesprávně uvedené datum v Oznámení o zahájení řízení
« Odpověď #4 kdy: 07 Května 2016, 11:54:47 »

Nejsem si jisty, jestli byste se nahlednutim do spisu nepripravil o moznost argumentace tim spatnym datem. Dalo by se pak z jejich strany argumentovat tim, ze sice v zahajeni byla chyba, ale behem rizeni jste se dostatecne seznamil s ostatnimi dokumenty, kde je uz datum spravne.

Přesně tak. V tuto chvíli žijete v domnění, že jste stíhán za přestupek ze dne, kdy jste se ho určitě nedopustil. To mohou klidně projednat bez vás.
IP zaznamenána

Michalos

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Nesprávně uvedené datum v Oznámení o zahájení řízení
« Odpověď #5 kdy: 07 Května 2016, 22:31:58 »

To mě taky napadlo, že bych se o tuto nečekanou "výhodu" připravil.

OK, dám tedy na Vás. Zatím moc děkuji  ;)
IP zaznamenána

Michalos

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Nesprávně uvedené datum v Oznámení o zahájení řízení
« Odpověď #6 kdy: 17 Května 2016, 21:45:02 »

Nejsem si jisty, jestli byste se nahlednutim do spisu nepripravil o moznost argumentace tim spatnym datem. Dalo by se pak z jejich strany argumentovat tim, ze sice v zahajeni byla chyba, ale behem rizeni jste se dostatecne seznamil s ostatnimi dokumenty, kde je uz datum spravne.

Čím víc se blíží termín ústního jednání, tím více ve mně hlodá červík, zda se mnou nevymetou. Zkrátka, aby to nesprávné datum nebrali jako drobnou chybu, na kterou nelze brát zřetel, když oznámení mi bylo doručeno až 3 týdny po nepřestupku. Pročetl jsem Správní řád a datum není mezi povinnými údaji. Ono svým způsobem všechny lhůty počínaji až spácháním nepřestupku, ne?

Ještě prosím, co si o tom myslíte?
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 076
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

Michalos

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Nesprávně uvedené datum v Oznámení o zahájení řízení
« Odpověď #8 kdy: 17 Května 2016, 23:52:22 »

Jen pro pořádek přidám anonymní sken mého Oznámení.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 092
    • Zobrazit profil
Re:Nesprávně uvedené datum v Oznámení o zahájení řízení
« Odpověď #9 kdy: 18 Května 2016, 00:12:33 »

Mno, vidím to jiném světle.
Datum přestupku je správné, pokud Vás předvolali na smysluplný termín (fikce doručení + 5 dnů), tak se nemáte IMHO procesně jak bránit. Že je v hlavičce, která udává, kdy byla výzva sepsána, nějaké divné datum je zjevná písařská chyba ^C + ^V.
Citace
Žádné jiné datum na oznámení není.
Takže jsou tam nejméně další dva datumy. Den přestupku a den, kdy se máte dostavit na ouřad. Když podáváte informace, tak pořádně. Garbage in => garbage out.
« Poslední změna: 18 Května 2016, 00:16:38 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Michalos

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Nesprávně uvedené datum v Oznámení o zahájení řízení
« Odpověď #10 kdy: 18 Května 2016, 22:36:03 »

Takže jsou tam nejméně další dva datumy. Den přestupku a den, kdy se máte dostavit na ouřad. Když podáváte informace, tak pořádně. Garbage in => garbage out.

Myslel jsem tím, že už tam není žádné "V Prdelákově 24.12.2009".
Sypu si popel na hlavu, měl jsem ten sken sem dát hned.
Tak na ústní jednání normálně zajdu a do případného vyjádření / odvolání si samozřejmě rýpnu.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Nesprávně uvedené datum v Oznámení o zahájení řízení
« Odpověď #11 kdy: 18 Května 2016, 22:39:58 »

Takže jsou tam nejméně další dva datumy. Den přestupku a den, kdy se máte dostavit na ouřad. Když podáváte informace, tak pořádně. Garbage in => garbage out.

Myslel jsem tím, že už tam není žádné "V Prdelákově 24.12.2009".
Sypu si popel na hlavu, měl jsem ten sken sem dát hned.
Tak na ústní jednání normálně zajdu a do případného vyjádření / odvolání si samozřejmě rýpnu.

Na jednání zajděte, k ničemu se nevyjadřujte, nechte si okopírovat spis s tím, že se vyjádříte písemně do termínu určeného úřadem.
IP zaznamenána

Michalos

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Nesprávně uvedené datum v Oznámení o zahájení řízení
« Odpověď #12 kdy: 23 Června 2016, 23:07:49 »

Po delší době jsem zde opět s pozdravem.
Případ se dál vyvíjí a je to čím dál lepší. Na ústní jednání jsem se řádně dostavil, trval na své nevině, pokusu "když se přiznáte, dáme to za 100" odolal. S ouřadou jsem si domluvil termín, do kdy se písemně vyjádřím. To jsem stručně na třech stranách učinil a nabídl jsem hned tři důvody, proč se přestupek nestal + jsem si rýpnul do správnosti vedeného řízení, když jim nesedí kalendářní data. Založil jsem datovku a dlouho se nic nedělo. A předevčírem to došlo. Na fintu s datovkou mi neskočili, ale poslali mi do ní Předvolání k ústnímu jednání spojené s výslechem fízlů, sepsané 20.6., odeslané 21.6. a termín ústního jednání 19.6. :D

Co s tím? Předpokládám, že mám být v klidu a nijak na rozpor neupozorňovat. Počkat na rozhodnutí s tím, že mám tutovku do odvolání. Je tak? Ještě bych si dovolil podotázku, jaká je lhůta, do kdy si mám vyzvednout zprávu v datovce, je to standardních 10 dnů?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Nesprávně uvedené datum v Oznámení o zahájení řízení
« Odpověď #13 kdy: 23 Června 2016, 23:20:22 »

Je vidět, že všechny ty řeči o líných úřednících jsou sprosté pomluvy, přitom jak je vidět, dřou jako koně, když musí ÚJ nařizovat na neděli.

Ano, adekvátní reakcí je vyhlášení radiového klidu do doručení rozhodnutí. Písemnosti dodané do DS se považují za doručené buď v okamžiku, kdy se do DS přihlásí oprávněná osoba, nebo 10. dnem od dodání, podle toho, co nastane dříve.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 092
    • Zobrazit profil
Re:Nesprávně uvedené datum v Oznámení o zahájení řízení
« Odpověď #14 kdy: 23 Června 2016, 23:43:07 »

Ano, adekvátní reakcí je vyhlášení radiového klidu do doručení rozhodnutí.
Řekl bych, že do doručení čehokoli. Předvolali fízly, ti nejspíš SO na fakt, že PČR nedisponuje strojem času upozorní, a bude nařízen nový termín. Ledaže by v pozvánce pro fízly uvedl jiný, smysluplný termín.
« Poslední změna: 23 Června 2016, 23:45:12 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.