30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Soused opírá své auto o mé auto  (Přečteno 22464 krát)

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 222
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Soused opírá své auto o mé auto
« Odpověď #45 kdy: 22 Května 2017, 19:12:22 »

Tak Vas bych chtel mit za souseda..
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Soused opírá své auto o mé auto
« Odpověď #46 kdy: 22 Května 2017, 19:15:53 »

Pánové, na fotce je branka, tu vystavěl soused a je na pozemku kraje. Ten plot co vede od ni směrem doleva také vystavěl soused, ale to uz je na našem pozemku. Jsou tam vidět malé oranžové geodetické body, které označují naši hranici pozemku. Tím pádem nemam přístup ani tu moji část pozemku, to co je pred brankou je také kraje.
Snažil jsem se, ale nedávám to. Co je tedy vaše, co sousedovo a co ŘSD? Pomohl by stručný plánek. Jestli ten plot je na vašem pozemku, tak bez ohledu na to, kdo ho postavil, co vám brání si z něj odstranit jedno pole a tudy na ten váš pozemek před brankou chodit?
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Soused opírá své auto o mé auto
« Odpověď #47 kdy: 22 Května 2017, 19:18:07 »

Bráni možná to, ze nevím, zda mohu, aby se pak nemohl ohradit, ze jsem mu ho poničil apod. Na pozemku Kraje UnL je branka, plot pak uz našem pozemku, RSD nereste, to jsem si předtim spletl, patří to kraji.


Sent from my iPhone using Tapatalk
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Soused opírá své auto o mé auto
« Odpověď #48 kdy: 22 Května 2017, 19:27:33 »

hh: musel by stavět lešení, nebo levitovat :-)

IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Soused opírá své auto o mé auto
« Odpověď #49 kdy: 22 Května 2017, 19:38:29 »

Pokud je plot na vašem pozemku, tak je váš. Nevím, co chcete řešit.
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Soused opírá své auto o mé auto
« Odpověď #50 kdy: 22 Května 2017, 19:41:12 »

Jde mi o to, že i geodet a i lidi známý tvrdí, že musím vyzvat stavitele, aby tu stavbu odstranil, pak musím vyzvat Kraj UnL aby odstranil tu překážku, která mě brání v přístupu (myšleno branka).
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Soused opírá své auto o mé auto
« Odpověď #51 kdy: 22 Května 2017, 19:43:25 »

Tak na druhou stranu jak soused prokáže, že to je jeho plot, když je to váš pozemek?
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Soused opírá své auto o mé auto
« Odpověď #52 kdy: 22 Května 2017, 19:45:07 »

Tak to úplně nevím jak by dokázal, ale chci mít opravdu vše právně správně.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Soused opírá své auto o mé auto
« Odpověď #53 kdy: 22 Května 2017, 19:52:15 »

To může být hooodně na dlouho a za dost peněz.
Naopak, když budete mít papír od geodeta a tvrdit "to je můj pozemek a logicky i můj plot" a půjdete s tím za sousedem, tak může maximálně prskat, ale nemá možnost si na něco stěžovat.
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Soused opírá své auto o mé auto
« Odpověď #54 kdy: 22 Května 2017, 19:53:15 »

Tady jednání se sousedem neexistuje, maximálně tak fyzické, takže všichni radíte, neřešit a bourat?
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Soused opírá své auto o mé auto
« Odpověď #55 kdy: 22 Května 2017, 19:59:02 »

Pokud se tady bavíme o těch 50x70 cm, tak Vám dám radu: co si pomůžete, když tam branka a plot nebudou?

a) můžete to nechat být, popřípadě se se sousedem dohodnout, že Vy si nebudete všímat plotu a on auta
b) zajdete za ním a nabídněte pozemek k prodeji

Jedna extchyne razi teorii "utluc lidí svoji dobrotou" a dlouhodobě jí všechno vychází skvěle, mám podobnou zkušenost (vyjma úředníků tedy  :) ).
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Soused opírá své auto o mé auto
« Odpověď #56 kdy: 22 Května 2017, 20:02:13 »

Bráni možná to, ze nevím, zda mohu, aby se pak nemohl ohradit, ze jsem mu ho poničil apod. Na pozemku Kraje UnL je branka, plot pak uz našem pozemku, RSD nereste, to jsem si předtim spletl, patří to kraji.
Co prosím pěkně znamená na našem pozemku, jako že ho máte s tím sousedem napůl? Tyhle spory ohledně hranic pozemku jsou vždy složité. V zásadě od účinnosti OZ/2012 (NOZ) platí zásada superficies solo cedit, tj. že stavba splývá s pozemkem, tj. vlastnické právo k ní svědčí vlastníkovi pozemku (není-li to modifikováno právem stavby či nejde o přestavek, stavbu vzniklou za předchozí právní úpravy atd.). Dále je tu nějaká tolerance k vytyčení hranic pozemku, ustanovení OZ o rozhradě atp. A to vůbec neřeším veřejnoprávní aspekt (z hlediska stavebního zákona, i když to takhle spatra opravdu netuším, jestli se týká i plotu).

Takže jestli chcete relevantní názor, dodejte plánek a podrobný popis (co říká katastr, kdo a kdy ten plot/branku postavil, kdo s čím souhlasil, co lze považovat za poslední pokojný stav, jestli se ta hranice nějak neposouvala např. v souvislosti s digitalizací katastru, resp. jestli tam není nějaký větší rozpor mezi reálným užíváním a katastrem ...). A taky dejte vědět, čeho chcete dosáhnout, jestli chcete ten váš pozemek za vaším plotem užívat, nebo byste radši legalizoval stav, že by se hranice posunula k tomu plotu (za adekvátní náhradu), případně něco úplně jiného.
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Soused opírá své auto o mé auto
« Odpověď #57 kdy: 23 Května 2017, 20:06:13 »

hh - můžeme do soukromé zprávy? poslal bych i plánek a fotografii s výměrou.
IP zaznamenána

HelmMuth

  • Příspěvků: 289
  • You're never wrong to do the right thing
    • Zobrazit profil
Re:Soused opírá své auto o mé auto
« Odpověď #58 kdy: 24 Května 2017, 08:47:27 »

Chápu to dobře, že se nedostanete na pozemek o ploše 70x50 cm?

Já to pochopil tak, že když si uděláš spojnici (přímku) mezi těma 2 oranžovými body (což vlastně rozdělí tu cestu napůl), tak ta půlka nalevo = rovina nalevo od přímky, (kde stojí plot) je od l_oupi, rovina napravo od přímky je sóseda, correct?
Což je tak nejmíň 10x1metr. Hranice pozemku vede středem cesty?
« Poslední změna: 24 Května 2017, 09:01:23 od papros »
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Soused opírá své auto o mé auto
« Odpověď #59 kdy: 24 Května 2017, 08:55:18 »

Skoro přesně, ta napravo je Ústeckého kraje, takže ten plot je na mém pozemku a ta branka je z 1/4 na mém a zbytek na krajském pozemku.
IP zaznamenána