30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Výzva k podání vysvětlení za parkování na stezce pro chodce  (Přečteno 18183 krát)

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení za parkování na stezce pro chodce
« Odpověď #15 kdy: 30 Května 2016, 19:52:38 »

Hmm, a nechcete ještě třeba třetí a čtvrtý nápad?

Počkejte si, co se stane. Pořádkové pokuty bych se nebál, tedy bych ani nikam nechodil a nic jim neříkal, proč taky. Škoda času a energie. Ani potenciál k získání zkušeností takové podání vysvětlení nemá (narozdíl od ústního jednání v rámci řízení), prostě vás jen chtějí vytěžit.

Kdyby náhodou opravdu rozhodli o pořádkové pokutě, tak se lze odvolat a v tomto případě i jistě a bez námahy vyhrát, jde-li vám o sběr zkušeností, tak toto je určitě zajímavější než jít podávat vysvětlení. Nechcete-li tutu neškodnou epizodu (možná pokuta a její následné zrušení) riskovat, tak viz výše, stručné vyjádření, že jste nic neprovedl a nic víc jim neřeknete, protože k tomu s ohledem na vaše ústavně garantovaná práva nejste povinen.

Stát se ještě může lecos. MP může odněkud vylovit nějakou lepší fotku. Může se najít hromada svědků, kteří potvrdí, nejen že jste tam parkoval, ale ještě jste navíc hrubě urážel úřední osoby, utopil 3 koťátka a chystal teroristický útok.
IP zaznamenána

steven-segal-zabijak

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení za parkování na stezce pro chodce
« Odpověď #16 kdy: 31 Května 2016, 01:13:37 »

A budte rad, ze nebyly pouzity donucovaci prostredky.
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení za parkování na stezce pro chodce
« Odpověď #17 kdy: 02 Června 2016, 17:20:38 »

Lol. A co tak uradu napisat - vazeni, k nicomu takemu nedoslo, zednik si vymysla blbosti. Toto tvrdenie je podlozene fotografiami, kde niesom ja ani moje auto. Zdar.
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

Gixxer

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení za parkování na stezce pro chodce
« Odpověď #18 kdy: 06 Června 2016, 07:20:39 »

Dobrý den,
Tam tedy dnes budu odesílat tento dopis doporučeně na podatelnu magistrátu:

Citace
Podání vysvětlení k přestupku
 
Vážená pání,
 
Č. j.:
Sp. Zn.:

V Ostravě dne 06. 6. 2016
 
Obdržel jsem od Vás „Výzvu k podání vysvětlení“. V dopise žádáte, abych se dostavil dne ------ v době ---- hodin do budovy Magistrátu města Ostravy, odbor dopravně správních činností se sídlem na ulici 30. dubna č. 635/35c Moravská Ostrava, místnost č. ----.
 
Nicméně věřím, že Vám postačí mé následující písemné vyjádření k dané věci:

S úředním záznamem Pana ---- č. --- v celém rozsahu nesouhlasím a na Vámi uvedeném místě tj. Ulice -------, vozidlo značky ----- s RZ --------- kde mělo vozidlo porušovat dopravní značení "C7a" - Stezka pro chodce rozhodně nestálo ani neparkovalo, což dokazuje i fotodokumentace z daného místa, kde není ani vozidlo, ani já jakožto řidič.

V dalších Vašich otázkách využívám svého práva nevypovídat ve smyslu ust. §11 odst. 4 zákona č. 553/1991 Sb., o obecní policii.
 
Tímto dopisem považuji danou skutečnost za objasněnou.



 
.................................................................. 
(vlastnoruční podpis)
 

Měl bych jej o něco doplnit ? Nebo by to mělo stačit.

Děkuji za odpovědi.
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení za parkování na stezce pro chodce
« Odpověď #19 kdy: 06 Června 2016, 08:49:44 »

Já bych se teda v případě, kdy požaduje vysvětlení magistrát podle zákona o přestupcích, neodvolával na zákon o obecní policii.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

Gixxer

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení za parkování na stezce pro chodce
« Odpověď #20 kdy: 06 Června 2016, 09:01:35 »

Já bych se teda v případě, kdy požaduje vysvětlení magistrát podle zákona o přestupcích, neodvolával na zákon o obecní policii.

Děkuji za zmíňku :) nevšiml jsem si díky
IP zaznamenána

Gixxer

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení za parkování na stezce pro chodce
« Odpověď #21 kdy: 06 Června 2016, 13:33:05 »

Chci de zeptat co mají přesně na mysli ve znění tohoto zákona ? Že musím do 5ti dnů od písemného podání vysvětlení potvrdit, že jim to přišlo ? Nedokážu to nějak přebrat, díky. Jinak dopis jsem dnes poslal.

Foto v příloze
« Poslední změna: 06 Června 2016, 13:42:21 od Gixxer »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení za parkování na stezce pro chodce
« Odpověď #22 kdy: 06 Června 2016, 13:42:49 »

Říká to přesně to, co je tam psáno. Když činíte jakékoliv podání směrem k úřadu, můžete to poslat papírově s vlastnoručním podpisem, nebo datovkou, nebo elektronicky s uznávaným elektronickým podpisem. Navíc máte možnost to poslat i jakkoliv jinak (běžným mailem, faxem atp.), ale v takovém případě musíte to podání následně potvrdit do 5 dnů některým z těch výše uvedených způsobů. Význam to má ten, že účinky to má už ke dni, kdy dojde ta nepotvrzená verze, tj. když honíte na poslední chvíli nějakou lhůtu a na poště už zavřeli, stačí poslat mail na e-podatelnu a druhý den to potvrdit poštou.

Pokud jste dopis poslal běžnou poštou, nemusíte nic do 5 dnů potvrzovat.
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení za parkování na stezce pro chodce
« Odpověď #23 kdy: 07 Června 2016, 08:28:22 »

ale pokud to poslal doporučeně tak jak psal výše tak to není jak potvrzovat ne??
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení za parkování na stezce pro chodce
« Odpověď #24 kdy: 07 Června 2016, 09:12:57 »

Sancta simplicitas!

Ano, když něco úřadu pošlete na fyzickém papíru s vaším vlastnoručním (nikoliv např. vytištěným) podpisem, tak bez ohledu na to, jakým způsobem jim ten papír došel (běžný dopis, doporučený dopis, doporučený dopis s dodejkou, osobně na podatelnu, poštovním holubem ...) není třeba nic následně potvrzovat.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 146
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení za parkování na stezce pro chodce
« Odpověď #25 kdy: 07 Června 2016, 09:43:59 »

hh: analogicky – pokud úřad mi pošle lejstro, kde je jen vytištěný podpis úředníka (popřípadě podpis chybí úplně a místo něj je tam napsané jen jeho jméno), je tento dopis platný? Podle mého laického názoru nikoliv…
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení za parkování na stezce pro chodce
« Odpověď #26 kdy: 07 Června 2016, 11:26:28 »

1. Žádná analogie se zde neuplatní, směr SO->účastník i účastník->SO má každý vlastní úpravu, není důvod, aby to fungovalo stejně.

2. Formální náležitosti (podpis, razítko atp.) jsou správním řádem stanovené jen pro některé písemnosti (např. rozhodnutí - § 67(2), § 69, zahájení řízení - § 46(1) atp.). Pro jiná lejstra od úřadů tam např. vlastnoruční podpis OÚO být ani nemusí, neplyne-li to z nějakého vnitřního předpisu.

3. Pokud úkon od úřadu obsahuje nějaké chyby, tak to obvykle nezpůsobí absolutní neplatnost. Záleží na konkrétní situaci, ale nepočítejte s tím, že by bylo možné celé řízení torpédovat na tom, že na dopisech od úřadu byl vytištěný podpis (chyby v interpunkci, překlep v adrese, který ale pošta korigovala či podobná ptákovina).
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 146
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení za parkování na stezce pro chodce
« Odpověď #27 kdy: 07 Června 2016, 11:40:40 »

je mi jasné, že se jedná o ryze akademickou debatu.
ad 1. důvod je. A ten důvod se nazývá rovnost před zákonem, obě strany mají mít stejná práva a povinnosti.
ad 2. když jedna strana si stanoví vnitřní předpis, může si jej stanovit i strana druhá, nebo? :-) aneb vnitřní předpis by měl platit jen pro vnitřní záležitosti úřadu.
ad 3. jedná se oskutečně o platný úřední úkon, když ten není dostatečně prokazatelný? Obálku s modrým pruhem lze dostat takřka v každém papírnictví. Razítko si lze vyrobit za 10 minut práce. A na poště nezkoumají totožnost odesílatele. A ejhle — mám úřední dopis o zproštění obvinění a závazku zaslání částky 2000 kč jako kompenzaci za obstrukce úřadu. Že bych to pak předal exekutorovi? Podpis ale nelze jen tak zfalšovat…

Bavíme se (samozřejmě čistě akademicky, jak jinak) o úředních písemnostech, jako jsou: výzvy od úřadu (k podání vysvětlení, k seznámení se se spisem, bonzovací/odpustkový dopis provozovateli vozidla a pod.), kde já osobně absenci vlastnoručního podpisu vnímám jako chybu zásadní a nikoliv irelevantní…
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení za parkování na stezce pro chodce
« Odpověď #28 kdy: 07 Června 2016, 12:15:10 »

Není to akademická debata, je to mlácení prázdné slámy.

ad 1. Není. Ve správním řízení není žádné rovné postavení mezi SO a účastníkem. Proces je postaven na tzv. vyšetřovacím, nebo chcete-li, inkvizičním principu. SO je zároveň vyšetřovatelem, porotcem i soudcem, a následně obvykle i katem. SO smí dělat jen a právě to, co mu umožňuje zákon (tzv. princip enumerativnosti veřejnoprávních pretenzí), a je vázán různými zásadami (např. tím katalogem na začátku SprŘ). Účastník je soukromá osoba, která v zásadě smí dělat cokoliv, co jí zákon nezakazuje, má ale také nějaké povinnosti, které musí plnit nebo nést následky jejich porušení. Rovnost v procesním smyslu je třeba zajistit jen mezi účastníky navzájem, nikoliv mezi účastníkem a SO, to jsou zcela nesouměřitelné kategorie.

ad 2. Jistěže může, pokud na ni zákon takovou pravomoc deleguje. Např. právnická osoba si může (možná dokonce musí) do značné míry autonomně stanovit účetní směrnice a SO (např. finančák) to musí a bude respektovat. Pokud vím, tak ale možnost, aby si účastník stanovil, za jakých podmínek bude přijímat poštu od úřadů, žádný právní předpis neobsahuje.

ad 3. Když vám přijde něco, o čem lze věrohodně pochybovat, zda to vůbec je od úřadu (třeba proto, že tam zcela absentují ochranné znaky, např. výzva odpustková výzva poslaná službou typu Dopis Online), tak je zcela legitimní zareagovat dotazem na úřad, zda to je skutečně od nich, a lze předpokládat, že než dorazí odpověď, měly by být i zachovány případné lhůty.
IP zaznamenána

Gixxer

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení za parkování na stezce pro chodce
« Odpověď #29 kdy: 07 Června 2016, 16:06:29 »

Matadoři chci se zeptat, když jsem odeslal dopis s podáním vysvětlení 6.6. A předvolaný jsem byl na 7.6. Může úřad něco namítat když jim to přijde až 8.6. ?

Pokud jsem úřadu sdělil, že tam vozidlo nestálo tudíž došlo k tvrzení proti tvrzení, pro mě výhoda kterou jsem využil je fotodokumentace, kde mé vozidlo není jak bude nejspíše upřad postupovat ? Ať přibližně vím na co se připravit.
Díky za info
IP zaznamenána