30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Za agresivní jízdu a ohrožení rodiny na dálnici dostal řidič šest let  (Přečteno 11675 krát)

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil

základním argumentem - který je ovšem v kocourkově nereálný - mělo být, že dokázal-li jej předjet vpravo ( a něco po něm hodit ), pak se řidič vozidla jedoucího v levém pruhu dopustil nezákonného jednání a to bránění předjíždění, ev. bylo-li to mimo obec, tak ještě jízda v pruzích.
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil

Argumentem k čemu? I pokud by ta premisa byla platná (jako že není) to, že se jeden řidič dopouští přestupku neopravňuje druhého řidiče k páchání jiného přestupku. Např. to, že vidíte, že do křižovatky přijíždí z hlavní silnice řidič co (dle vašeho pohledu) telefonuje neznamená, že mu vy v pozici auta na vedlejší kvůli tomu nedáte přednost, respektive vás něco vyviní z toho, když mu tu přednost nedáte.

To, že někdo někoho dokáže předjet zprava přece nic neznamená - jestli člověk nejezdí nadoraz a předjíždí z nějaké rozumné vzdálenosti může se mu tam takto vycpat kdokoliv - představa, že bych měl povinnost při zahájení manévru (nebo vyhýbání překážce) uhnout komukoliv kdo se ke mně přiřítí ihned a nechat se natlačit pod hrozbou pokuty do nebezpečné situace (dupnout na brzdu a strhnout to vpravo za kamion) a hrdě bych se v takových případech před jakoukoliv snahou Kocourkova takové jednání pokutovat bránil.

Já osobně nevidím v případu problém s výší trestu (ve spojení zmíněného činu a té recidivy ničení cizího majetku a cíleného ohrožování lidí na zdraví, potažmo skoro na životech), ale v tom, že mu už minulé instanci byla připisována k tíži zvolená taktika obhajoby a toho, že se ze zpráv uniklých do médií ukazuje, že to prokázání asi nebylo nade vší rozumnou pochybnost.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil

Ačkoliv se nepovažuju za liberálního extrémistu (zato za liberální extrémisty považuji některé členy tohoto fóra ;D) tak musím říct, že 6 let je šílený :D

Ano. Způsobil trauma a nejspíš lehká zranění. Já osobně bych ho v takovém případě strčil do vězení tak na 1-3 měsíce. Pokud to je psychicky zdravej člověk, bude to pro něj dost velká facka na to, aby si uvědomil, že to posral a že by fakt měl přehodnotit svoje jednání. Na druhou stranu, nevidím důvod, proč někomu ničit život 6 letým trestem OS.. Celý soudní spor pro něj (za předpokladu nějakého normálního psychického profilu) musel být obrovsky stresující. Určitě si prožil mnoho bezesných nocí.. To + trest 1-3 měsíců odnětí svobody by (za mě) byl ideální trest.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil

Žádnou změnu výpovědi v tom internetovém článku nevidím ale.
Pravda, ty změny jenom tvrdí poškozená, ale nejsou prokázány.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil

I poškozené řekl při telefonickém hovoru jen to, že to musel být asi jeho zaměstnanec, i když připustil, že v autě mohla být kulička od syna s kterou se uklidňuje, neřekl jí, že v autě byl on. Chtěl bych vidět ten rozsudek. Jak mohl soud mít za prokázané, že v autě byl on?
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 999
    • Zobrazit profil

Já to teď nemůžu dohledat.
Ale pamatuji si případ, kdy týpek (nějakej synáček nějakého nedotknutelného) bral prášky na hlavu a po požití těchto prášků neměl vůbec co dělat za volantem.
Pohádal se s přítelkyní a ve městě ve vysoké rychlosti trefil odbočující auto, které začal jako blázen předjíždět. V tom autě někdo zemřel.
Soudce se s tím vypořádal tak, že prášky bral dlouho, takže si na ně vlastně už zvykl (argument asi jako když budu chlastat pravidleně, tak to nevadí, protože jsem si už vlastně zvykl) a další perly.
Týpek někoho zabil v případě, kdy neměl za volantem co dělat a zcela vědomě nebezpečnou jízdou ohrožoval ostatní. No a pan soudce mu za to dal podmínku.

V tomto světle se 6 let krimu za nějaké hození kuličky zdá přímo absurdní. Tolik se nedává ani za neúmyslné zabití. Tento člověk (pokud řídil a podle jeho historie chování za volantem) evidentně nezvládá své emoce a neměl už by za volant nikdy usednout. Provedl toho tolik, ale náprava se evidentně nekoná. Ale vězení je i za mě docela moc.

Jo a pokud předjíždím kamiony na dálnici a držím si bezpečnou vzdálenost, tak je pro nějaké podjetí místa dost. Ale rozhodně nemám povinnost zpomalovat na 90 a zařadit se mezi kamiony v případě že ně někdo dojede a já kvůli hustotě provozu nemůžu jet rychleji.
« Poslední změna: 20 Prosince 2020, 13:52:33 od cocomoon »
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil

miluju  8)
takže protože bezpečně předjíždíte kamiony třeba 110kmh a nemáte potřebu zpomalovat na 90kmh, tak celá dálnice jede za vámi 110kmh
no, takhle nějak bych si tou kuličkou hodil taky
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil

Můj komentář neměl nijak bránit pomalé levoproudaře a zpomalovače. Člověk má jezdit tak aby ostatní nijak neomezoval ani neohrožoval a priori to neznamená, že ten kdo vám to pošle před auto a ploží se vedle kamionu není blbec, jen rozporuju tu úvahu s tím, že pokud mě někdo dokáže předjet zprava tak se já dopouštím "nezákonného jednání a to bránění předjíždění".
Takhle prostě se dokáže předemne dostat kdokoliv s normálním autem i když dálnice jezdím těch poklidných 160 na tempomatu a opačně, kdybych chtěl tak naprosté většině aut co člověk potká by šel zmíněný manévr udělat.

To, že existují blbečci, kteří se ani do toho zrcátka při přejíždění do levého pruhu nepodívají a pak jedou předjíždět kamion(y) ve 110km/h je fakt - ale ničení cizího majetku a ohrožování takových lidí na životě dle mého věc moc neřeší, ale s tím člověk nic nenadělá - tenhle typ "vychovávačů" mezi náma pořád je...
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil

Jo a pokud předjíždím kamiony na dálnici a držím si bezpečnou vzdálenost, tak je pro nějaké podjetí místa dost. Ale rozhodně nemám povinnost zpomalovat na 90 a zařadit se mezi kamiony v případě že ně někdo dojede a já kvůli hustotě provozu nemůžu jet rychleji.
takže protože bezpečně předjíždíte kamiony třeba 110kmh a nemáte potřebu zpomalovat na 90kmh, tak celá dálnice jede za vámi 110kmh
no, takhle nějak bych si tou kuličkou hodil taky

Mike: vy se teda zastáváte zmrdů, co se vehementně dožadujou předjetí nebo dokonce dělají myšku zprava ve chvíli, kdy já jedu v levém pruhu 110 a nechávám si bezpečnou vzdálenost protože přede mnou jedou v levém takhle rychle jiná auta ??  >:(

Nebo za co tedy po cocomoonovi chcete házet kuličku ? :)
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil

přehlédl jsem to, že před ním je další, co mu to nejede  ;)
jinak stejně jako nikdo nikdovič
tempomatových 160 - gps 153
když je náhodou třeba, zrychluje to víc než je třeba  8)

a ano, občas si umím představit, jak po ohlušujícím rachotu gšk23mm projíždím plynule tou ohnivou koulí, co mě ještě před chvílí brzdila
jojo nesmím na ty filmy koukat  ???
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil

Ani přiznání řidiče soudu nestačí.
To je v pořádku. Když někdo řekne, že někoho zabil, taky musí mít soud nějaké důkazy, že to bylo tak jak pachatel říká. Jenom za přiznání nikoho nezavřou. Snad.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil

Já jsem z toho pochopil, že by mu to soud uvěřil, pokud by to tvrdil už od začátku, ale když nejdřív využil práva nevypovídat, tak už mu to uvěrit nechtějí.
IP zaznamenána