30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 63 64 [65] 66 67 ... 94

Autor Téma: Rousky na hubu vsude  (Přečteno 237670 krát)

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #960 kdy: 19 Listopadu 2021, 11:48:07 »

Stalo se drive, nez jsem cekal. Firma zablokovala vstupni karty vsem zamestnancum a odblokuje je jen tem, co nahraji (do cloudu...) certifikaty s ockovanim. Podal jsem dotaz, na zaklade ceho tak ucinili. Nez dostanu odpoved - co kdyz jim nahraji certifikat, kde zacernim veskere citlive osobni udaje? Tim splnim jejich povinnost a zaroven neposkytnu nic, co ze zakona nemusim.
IP zaznamenána

vita.nek

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #961 kdy: 19 Listopadu 2021, 11:50:27 »

Stalo se drive, nez jsem cekal. Firma zablokovala vstupni karty vsem zamestnancum a odblokuje je jen tem, co nahraji (do cloudu...) certifikaty s ockovanim. Podal jsem dotaz, na zaklade ceho tak ucinili. Nez dostanu odpoved - co kdyz jim nahraji certifikat, kde zacernim veskere citlive osobni udaje? Tim splnim jejich povinnost a zaroven neposkytnu nic, co ze zakona nemusim.

překážky na straně zaměstnavatele? ale zas kdo na to má "koule"
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 434
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #962 kdy: 19 Listopadu 2021, 11:52:05 »

Citlivé osobní údaje....... začernit i ten QR-kód ....? Drobnou úpravou aby byl nečitelný.....
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #963 kdy: 19 Listopadu 2021, 11:57:57 »

překážky na straně zaměstnavatele? ale zas kdo na to má "koule"

Tak ja mohu pracovat z domu. Akorat mam urcite veci, ktere se samy v budove neudelaji... Sefa mam americana a toho moc drazdit nechci, oni nemaji pro podobne rebelie pochopeni. Posledni na co se zmohli bylo Bostonske piti caje a od te doby vlady poslouchaji jak jen mohou...
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #964 kdy: 19 Listopadu 2021, 12:50:44 »

Smím se zeptat, jaké máte na COVID certifikátu citlivé osobní údaje? Jeden očkovací certifikát jsem si našel, z osobních údajů tam je jméno a datum narození (to už zaměstnavatel předpokládám ví), pak je tam typ vakcíny, datum aplikace a ve kterém státě.

Pokud bychom to vzali doslovně, tak citlivým údajem naše legislativa rozumí i libovolné údaje o zdravotním stavu, srov. § 66(6) zákona č. 110/2019 Sb. (adaptační zákon k GDPR) - ostatní položky ve výčtu nepřipadají v úvahu, pokud tedy nehodláte od faktu, že je někdo očkovaný (a čím) odvozovat jeho politické postoje. Jenže podle GDPR je údajem o zdravotním stavu myšlen údaj týkající se tělesného nebo duševního zdraví fyzické osoby, včetně údajů o poskytnutí zdravotních služeb, které vypovídají o jejím zdravotním stavu (čl. 4(15) GDPR), a neřekl bych, že by samotný fakt vakcinace něco vypovídal o zdravotním stavu.

V každém případě, pokud považujete i informaci o tom, že jste (či nejste) očkovaný za citlivou a nehodláte ji se zaměstnavatelem sdílet, pak je bezpředmětné nějaké začerňování čehokoliv v certifikátu, protože pokud jsem správně pochopil dané interní nařízení, to vyzývá zaměstnance k uploadu "očkovacího" certifikátu, tedy už tím, že tam cokoliv, byť částečně cenzurovaného, nahrajete, tuto informaci zaměstanavateli sdělujete (a pokud ve skutečnosti očkovaný nejste, šlo by o podvodné jednání). Cokoliv, co je v certifikátu nad rámec samotné informace o vakcíně, těžko má jakkoliv citlivou povahu.
« Poslední změna: 19 Listopadu 2021, 12:52:19 od hh »
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #965 kdy: 19 Listopadu 2021, 13:24:10 »

Tak teoreticky, pokud jsem očkován, což je asi služba, kterou jsem odebral, můžu být odolnější covidu a tedy to můj zdravotní stav "předjímá", což, s odřenín uší, by snad citlivý údaj být mohl.

Nic to ale asi nemění na tom, že takový boj je těžký a pokud člověk nechce zajít do krajností, jako soudní cesta, tak ... stát dosáhnul, co chtěl.

Zrovna včera jsem byl svědkem diskuze, kdy se pán chtěl nechat očkovat tou nejslabší 1 dávkovou vakcínou. Bylo mu sděleno, že od nového roku ji snad Rakousko nebude uznávat a že to tak snad bude i jinde. Reakce? Nevadí, já potřebuju za 2 týdny mit certifikát. Ale hlavně, že jde o zdraví...
IP zaznamenána

arwi

  • Příspěvků: 98
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #966 kdy: 19 Listopadu 2021, 13:37:51 »

Stalo se drive, nez jsem cekal. Firma zablokovala vstupni karty vsem zamestnancum a odblokuje je jen tem, co nahraji (do cloudu...) certifikaty s ockovanim. Podal jsem dotaz, na zaklade ceho tak ucinili. Nez dostanu odpoved - co kdyz jim nahraji certifikat, kde zacernim veskere citlive osobni udaje? Tim splnim jejich povinnost a zaroven neposkytnu nic, co ze zakona nemusim.

překážky na straně zaměstnavatele? ale zas kdo na to má "koule"

Já na to mám koule a už v tom jedu. Zatím jsem na překážkách na straně zaměstnance. Bez uvedení podle kterého paragrafu. Můj právní zástupce už brzy bude mít vše potřebné připravené a půjde se klidně před soud.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #967 kdy: 19 Listopadu 2021, 13:40:46 »

Smím se zeptat, jaké máte na COVID certifikátu citlivé osobní údaje?

Ja vychazim z oduvodneni sekretariatu Ustavniho soudu (tusim, ze je na nej odkazovano vyse), kde JUDr. Vlastimil Göttinger, Ph.D. konstatuje, ze jiz samotna existence certifikatu (a tedy provedenem ockovani) je clitlivym osobnim udajem o zdravotnim stavu:

Citace
Informace o očkování fyzické osoby proti nemoci covid-19 je považována za údaj
o zdravotním stavu, neboť vypovídá o tom, že osobě byla poskytnuta určitá zdravotní
služba poskytovatelem zdravotních služeb (že jí byla aplikována vakcína). Tato informace
je svou povahou vysoce důvěrná a je specificky chráněna.
IP zaznamenána

mexiko30

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #968 kdy: 19 Listopadu 2021, 15:42:41 »

Na těchto dvou odkazech se tomuto věnují:
https://stavbeznouze.cz/blog/ustavni-soud-informace-o-ockovani-je-vysoce-duverne-nikomu-nic-nerikejte/
https://www.prolibertate.cz/2021/11/pravomoci-zamestnavatele-v-ramci-protiepidemickych-opatreni/
Tedy nic nehrávat a čekat, zda můžete pracovat z domova. Chytrý zaměstnavatel s více pobočkami Vás však může za jistých okolností poslat pracovat do jiné pobočky, ale to jsou již dost individuální situace, kdy mu to projde a kdy ne a Vás se to zřejmě netýká.
IP zaznamenána

Paulie86

  • Příspěvků: 229
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #969 kdy: 19 Listopadu 2021, 16:59:28 »

Problém vidím v tom, že odpověď na infožádost není judikát a není to pro nikoho právně závazné. Soud se sice cuká poskytnout informaci o očkovaných soudcích a personálu s odůvodněním, že je to informace o zdravotním stavu a citlivý údaj, ale to mu nijak nebrání v budoucnu rozsudkem/usnesením rozhodnout o tom, že to nic takového není.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #970 kdy: 19 Listopadu 2021, 17:02:11 »

lerion: Já v tomto nemám vyhraněný názor. Fakt, že je někdo opíchaný, je jednoznačně informací o poskytnuté zdravotní službě. Poukázal jsem jen na to, že podle GDPR (ani podle normativní definice, ani podle smyslu dovoditelného z preambule) není automaticky rovnítko mezi faktem poskytnutí služby a informací o zdravotním stavu. Např. pokud si nějaká celebrita nechá napíchat do xichtu botox, nebo třeba odstranit tetování, nevidím tam se zdravotním stavem žádnou souvislost.

Pokud má tuzemský ÚS tendence to vykládat rozšiřujícím způsobem, a dokonce tyto tendence byly i nějak zhmotněny, tak budiž. Čerpáte-li jen těch vytáček, kterými odpovídá správa různých soudů na Záhumenských infožádosti o proočkovanosti soudců, tak i když mě to velmi baví (a smekám před nápadem i realizací), byl bych velmi opatrný z toho vyvozovat nějaké predikce ohledně toho, jak by se tyto soudy postavily ke sporu, ve kterém by takovou otázku standardně rozhodovaly (už proto, že správa soudu a samotný výkon rozhodovací činnosti soudu jsou de iure i de facto oddělené světy).

Např. teď čtu čerstvé opatření o testování ve firmách, tam se přímo píše, že povinnost se nevztahuje na očkované, a ti očkovaní mají povinnost to, že jsou očkovaní, zaměstnavateli prokázat - a je to formulované natvrdo if (očkovaný) then (povinnost hlásit a prokazovat), nikoliv jako možnost si vybrat mezi podstoupením testů a prokázáním očkování. Neřeším soulad takového opatření se zákony a ústavním pořádkem, ale čistě z hlediska péče o osobní údaje není co řešit - takové nařízení vytváří titul, na základě kterého zaměstnavatel může a zároveň musí tyto informace zpracovávat.
« Poslední změna: 19 Listopadu 2021, 17:03:44 od hh »
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #971 kdy: 19 Listopadu 2021, 17:47:31 »

Odkud čerpáte text toho Opatření? Na

https://www.mzcr.cz/category/uredni-deska/rozhodnuti-ministerstva-zdravotnictvi/aktualni-mimoradna-a-ochranna-opatreni-ke-covid-19/

s dnešním datem vidím jenom Ochranné opatření – seznam zemí nebo jejich částí s nízkým, středním, vysokým a velmi vysokým rizikem výskytu onemocnění covid-19, s účinností od 22. 11. 2021.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #972 kdy: 19 Listopadu 2021, 20:02:21 »

hh> Pokud to chapu spravne, opatreni na zaklade nejakeho zakona(ZoVZ), otvira moznost vytvorit de facto libovolne narizeni, ktere vytvori pravni titul zakonu, ktere jine zakony zapovidaji, neumoznuji ci chrani(Zak. prace, GDPR etc.).

No to jsme to hezky dopracovali...tim vubec nezpochybnuji Vas vyklad.

PS pro ostatni: Bezinfekcnost - vedecka rada UPOL https://www.prf.upol.cz/nc/zprava/clanek/vedecka-rada-prf-projednala-dve-habilitace-a-vyjadrila-se-take-k-prokazovani-bezinfekcnosti/
« Poslední změna: 19 Listopadu 2021, 20:19:36 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #973 kdy: 19 Listopadu 2021, 20:25:21 »

solaris: Je to příloha k materiálům projednávaným vládou

https://www.vlada.cz/assets/epidemie-koronaviru/dulezite-informace/testovani-zamestnancu--cele-zneni-1036.pdf

(Tohle konkrétně je nějaký link přímo z webu, ale možná by se to vyhrabalo i někde v o/dok.) Od finální verze by se to nemělo lišit, protože by měl být dodržen proces, podle kterého opatření vyhlašuje MV či hygiena po předchozím souhlasu vlády, a bylo by divné, kdyby vláda souhlasila s něčím jiným, než bude následně vyhlášeno.

Máte ale pravdu, že nešťastníci, kteří na MZ mají ex post psát odůvodnění k tomu, co Bureš vymyslel, jsou asi přepracovaní, protože z toho, co má od půlnoci z neděle na pondělí platit, zatím okecali zhruba polovinu ...
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #974 kdy: 19 Listopadu 2021, 21:50:57 »

hh> Pokud to chapu spravne, opatreni na zaklade nejakeho zakona(ZoVZ), otvira moznost vytvorit de facto libovolne narizeni, ktere vytvori pravni titul zakonu, ktere jine zakony zapovidaji, neumoznuji ci chrani(Zak. prace, GDPR etc.).
Reagoval jsem čistě na ty osobní údaje. To je bohužel v současnosti nepříliš pochopené téma - jedni z toho dělají hype, jiní zase nevynechají příležitost kopnout si do GDPR. Možná na tomto fóru půjdu proti proudu, ale ochranu osobních údajů nepovažuju ani za zbytečnost, ale ani za nijak nesnesitelně svazující regulaci. GDPR sice není recept na světový mír, ale to, co má řešit, upravuje docela rozumně - v záplavě bordelu EU legislativy je to rozhodně velmi nadprůměrný počin.

Údaj o očkování konkrétní osoby jednoznačně je osobním údajem. (Nechme otevřené, zda citlivým, na tom zas tak extra nezáleží.) To, že zaměstnavatel zjišťuje a zpracovává některé osobní údaje zaměstnanců, není nic zvláštního, a za určitých podmínek je zcela legitimní i zpracování informace o očkování. Já docela chápu odmítavý postoj k většině toho, co naše pomatená vláda vydává za "řešení koronakrize", ale (částečně) cenzurovat před zaměstnavatelem COVID certifikát s tím, že to jsou osobní údaje, zkrátka nedává smysl. Pokud někdo něco zaměstnavateli z libovolného důvodu sdělovat nechce, tak ať mu to prostě nesděluje - a bude-li to mít nějaké následky, ať řeší ty následky. Má-li být tím řešením třeba stanovisko, že mimořádné opatření, které nařizuje takové věci zaměstnavateli hlásit, je nezákonné, a že i bez opatření ten požadavek v pracovněprávním vztahu neobstojí, tak budiž - pokud z toho i zaměstanavatel bude chtít udělat megakauzu, tak se o to klidně můžete několik následujících let soudit - ale ten soud fakt nebude o ochraně osobních údajů. Howgh.


IP zaznamenána
Stran: 1 ... 63 64 [65] 66 67 ... 94