30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 94

Autor Téma: Rousky na hubu vsude  (Přečteno 237864 krát)

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #360 kdy: 02 Března 2021, 18:46:58 »

Vidím tam výjimku pro sportovce ne mimo zastavěné území obce, ale ve venkovních prostorech.

3. Zákaz podle bodu 1 nebo 2 se nevztahuje na:
.
x) sportovce nebo cvičící osoby:
    v době tréninku, cvičení, zápasu, soutěže apod. ve venkovních prostorech,



Je průchozí tahle osnova?
v nařízení není napsáno, že musí být ochrana nasazena:
1. Všem osobám se s účinností ode 1. března 2021 od 00:00 hod. do odvolání tohoto mimořádného opatření zakazuje zakazuje pohyb a pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest

Jdu po ulici s ochranou v kapse, zastaví mě policajt a začne na mě lhát (viz okřídlené, jak poznáte že policajt lže).
Sáhnu do kapsy a nasadím si ochranu.

Na obranu budu tvrdit, že z nařízení neplyne povinnost mít nasazeno. Dle nařízení jsem se pohyboval s ochranou a byl jsem tak připraven chránit případného kontaktního spoluobčana. Neprodleně jsem tak i učinil hned, jak ke kontaktu s protiobčanem došlo.

Třeba v obchodě by to nejspíš neprošlo ani u soudu, s tím že každýmu musí bejt jasný, že má bejt nasazeno. Venku už mi to ale tak jasný nepřijde. Co si o tom myslíte?
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #361 kdy: 02 Března 2021, 18:52:47 »

Proč by člověk nemohl běžet nebo jet na kole (tj. sportovat) cestou do obchodu v jiném katastru?
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #362 kdy: 02 Března 2021, 19:57:05 »

....Jdu po ulici s ochranou v kapse, zastaví mě policajt a začne na mě lhát (viz okřídlené, jak poznáte že policajt lže).
Sáhnu do kapsy a nasadím si ochranu.
Na obranu budu tvrdit, že z nařízení neplyne povinnost mít nasazeno. Dle nařízení jsem se pohyboval s ochranou a byl jsem tak připraven chránit případného kontaktního spoluobčana. Neprodleně jsem tak i učinil hned, jak ke kontaktu s protiobčanem došlo...
Kdysi v historických dobách obdoba aktuálního § 6 odst. 1 písm. h) ZPPK neobsahovala povinnost mít ochrannou přilbu na hlavě nasazenou a řádně připevněnou a pyráti úspěšně bez postihů jezdili s přilbou, nasazenou kdekoli na motocykl. Takže by tento konstrukt snad mohl procházet.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #363 kdy: 02 Března 2021, 20:03:21 »

@j0hn:
Citace
Všem osobám se s účinností ode 1. března 2021 od 00:00 hod. do odvolání tohoto mimořádného opatření zakazuje zakazuje pohyb a pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest [...]:
    a) ve všech vnitřních prostorech staveb, mimo bydliště nebo místo ubytování (např. hotelový pokoj),
    b) na všech ostatních veřejně přístupných místech v zastavěném území obce,
    c) na všech ostatních veřejně přístupných místech mimo zastavěné území obce, kde dochází na stejném místě a ve stejný čas k přítomnosti alespoň 2 osob vzdálených od sebe méně než 2 metry, nejedná-li se výlučně o členy domácnosti.

Z tohoto pak existují ty výjimky jako již zmiňovaný sportovec atd. Ale jinak máte pravdu, přemýšlel jsem nad pobytem obecně, sportovec samozřejmě nemusí mít "respík" ani ve městě.

@vvvvvv: To samozřejmě může, nikdo netvrdí, že ne, ale nemůže si jít jen zaběhat, už je potřeba ty důvody spojovat. Podstatou bylo, že volný pohyb je dovolený v rámci katastru obce, bez respirátoru ale jen mimo její zastavěné území. Fízl z toho udělal podle toho co napsal sakhal "bez respirátoru jen mimo katastr obce"...
« Poslední změna: 02 Března 2021, 20:16:48 od IZS »
IP zaznamenána

Halford

  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #364 kdy: 03 Března 2021, 19:04:05 »

Rád bych se tu ze zvědavosti zeptal, zda li jste nekdo pochopil, jak je mysleno tohle(FAQ od vlády ) :
Žiji s přítelkyní již několik let, ale každý máme pobyt v jiném okrese. Mohu za ní jet nebo ona za mnou, co případně musím doložit?

To nelze, pokud nepůjde o zajištění nezbytné péče o přítelkyni (např. úraz). Nebo se musíte na dobu 3 týdnu sestěhovat na jedno místo.


Řekněme příklad, ze se ke mne do okresu č. 1 dle doporučení pristehovala na tri tydny přítelkyně z okresu 2.,který ma v obcance a navic pracuje v okrese č. 3.
Jak prokáže, ze se ,, sestehovala" do okresu 1.?

Napadá mě, ze ve vzoru čestného prohlášení je kolonka: adresa, nikoliv trvale bydliste. Takže by tam napsala ten okres 1 a mohla by legálně do tří okresu...je ta úvaha ok?
I kdyby jo, obávám se, ze slabeji obdareny opicajt by to neuznal,kdyby se na obcanku podival. Zajímá mě primárně ten okres 1,od kterého žádný papír, krome prohlášení, samozřejmě nemá a obecně jsem nenašel oporu v zákoně pro tento případ.


 
« Poslední změna: 03 Března 2021, 19:09:25 od Halford »
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 420
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #365 kdy: 03 Března 2021, 19:28:05 »

I kdyby jo, obávám se, ze slabeji obdareny opicajt by to neuznal,kdyby se na obcanku podival.
Predpokladate ze umi nebo chteji cist, z me zkusenosti a nocnich prejezdu sviti baterkou na lejstro uplne nekam jinam nez se vyskytuji jakekoliv udaje, spise se to odehrava ve smyslu ze posviti aby to vypadalo ze umi cist a nasleduje "v poradku, jedte". Nebude lepsi uzit neco gumovejsiho, napr. vytisknout si prohlaseni ze v danem okrese pracujete (treba na dpc) a uvest cislo na pritelkyni ktera to pripadne potvrdi?
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Halford

  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #366 kdy: 03 Března 2021, 19:34:20 »

Diky za reakci, ale v tomto případě mi jde pouze o rozbor a o přímé řešení toho, co sami pisou. Nikoliv o praktické řešení,které bych použil, kdyby se me to tykalo :)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #367 kdy: 03 Března 2021, 19:43:17 »

Ze dneška:

O: Pane řidiči, vystupte si z vozidla.
Č: Jasně.
O: Roušku!
Č: Co prosím?
O: Nasaďte si roušku!
Č: Ale já nemám roušku.
O: Nasaďte si roušku!
Č: Ale já fakt nemám roušku, započal jsem jízdu mimo zastavěné území a měl jsem v plánu jízdu mimo zastavěné území i ukončit.
O: Ale teď jste mimo vozidlo!
Č: No ale na Váš pokyn. Tak já si zase nastoupím, ne?
O: Nojo...
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 420
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #368 kdy: 03 Března 2021, 20:05:31 »

 ;D ;D
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

smg465

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #369 kdy: 03 Března 2021, 20:38:03 »

Nedalo by se teď použít toto: Bydlím u své přítelkyně, která má bydliště v jiném okrese než já. Občas na trvalé bydliště jezdím zkontrolovat poštu. Dle výše uvedeného nařízení ale teď nemohu jet do svého trvalého bydliště zkontrolovat poštu, co se stane, pokud mi tam správní orgán něco doručí? Proběhne fikce doručení a následně budu muset žádat SO o prominutí zmeškání lhůty. Uzná mi to? Pokud ano, tak to nabízí zajímavé taktické možnosti.
IP zaznamenána

max

  • Příspěvků: 211
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #370 kdy: 03 Března 2021, 20:55:25 »

Mimochodem, to focení občanky tabletem...

Platí pořád, že domluva je taky sankce? Páč tyhle covidové rádobypřestupky se ukládají do té Hamáčkovy recidivní databáze...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #371 kdy: 03 Března 2021, 20:57:55 »

max> No když chtěl ten dnešní fízl řešit mé nepředložení ŘP domluvou, tak jsem s tím nesouhlasil, že domluva je také sankce a že nesouhlasím s řešením na místě a ať to pošle do správního řízení.
IP zaznamenána

max

  • Příspěvků: 211
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #372 kdy: 03 Března 2021, 21:07:37 »

Jde mi spíš o procesní záležitost. To, že se covidové přestupky evidují, to je zkrátka fakt. Zřejmě z důvodu katalogizace notorických kverulantů, odpíračů...

A jestliže domluva = sankce, musím s ní souhlasit. V takovém případě by ale měl existovat úřední záznam, který obviněný podepíše. Víme-li, že si fízl skenuje doklad tabletem stran základní lustrace a posléze domlouvá, je pak takový údaj vč. "sankce" někam zanášen?
« Poslední změna: 03 Března 2021, 21:09:26 od max »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #373 kdy: 03 Března 2021, 21:11:11 »

Čekpointy konečně blíž lidem - nasazení armády ČR ke kontrolám pohybu obyvatelstva - kovidstapo https://www.youtube.com/watch?v=hLcG37S2jCM
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #374 kdy: 03 Března 2021, 21:12:53 »

fu> Jo, přesně tam mi bylo pomoženo a ochráněno.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 94