30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 94

Autor Téma: Rousky na hubu vsude  (Přečteno 237817 krát)

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #345 kdy: 01 Března 2021, 11:41:33 »

s tim servisem mam taky dotaz, auta opravuji nekolik let v jinem kraji, ktery je za humny, auta znaji, a clovek ma zajimave ceny, pokud mi vlada znemozji auto opravit v jinem kraji a nezbyte tak nutnost vyuzit lokalni servis treba znackovy, ktery je treba az 4x drazsi, je nejaka sance ci ceho se chytnout zadat stat jako odskodneni ten narust ceny nebo castku za odtah do sveho servisu, protoze lze predpokladat ze on v ramci podnikani pro "rozbite" lec pojizdne  auto hranici kraje prekrocit muze.
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #346 kdy: 01 Března 2021, 11:42:39 »

Jinak pro autoservis asi neni uplne potreba hledat vyjimku, protoze ty jsou podle vseho zakazane.
nejsou, jen zakaznik nesmi dovnitr
IP zaznamenána

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #347 kdy: 01 Března 2021, 11:45:04 »

Jinak teda jeste dalsi vec, co me trochu desi je, ze podle medialnich vystupu si policie ocividne dovodila podminku i v pripade pohybu v ramci okresu dokladat opravnenost vyjimky ze zakazu vychazeni, alespon ustne, kdyz ne pisemne. V tom narizeni samozrejme nic takoveho neni a je tam povinnost prokazat vyjimku pouze pri ceste mezi okresy (respektive pri pohybu v jinem okresu, nez kde mam bydliste).

Co me jeste prijde zvlastni je, ze u te povinnosti tohle prokazovat neni uvedeno komu se to ma prokazovat. Znamena to, ze existuje povinnost tohle prokazat komukoliv, kdo si o to rekne?

S tema autoservisama je obecne docela bordel, ted jsme to resili kvuli svagrovi, ktery ma autoservis. Do nedavna pro ne byla v tom narizeni explicitne vyjimka, ktera se ted zrusila. Nicmene multiministr do medii vypoustel svoji hypotezu o tom, ze ta vyjimka tam ani nikdy byt nemela, protoze autoservis neni maloobchod a tim padem se na nej ten zakaz tak jako tak nikdy nevztahoval. Nicmene ted pry udajne je nejnoveji nejake oficialni vyjadreni MPO o tom, ze ten zakaz plati i pro autoservisy.
IP zaznamenána

re4zon

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #348 kdy: 01 Března 2021, 12:08:20 »

Zákaz autoservisů se vztahuje na přítomnost veřejnosti v provozovně, ne na činnost. Předat klíče a auto na ulici není problém. No, asi to odsunu a budu chvíli bez auta, stejně pracuju z domova. A přítelkyně může jezdit do práce autobusem (do důchoďáku). Opatření tedy rozhodně splní účel  ;)
IP zaznamenána

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #349 kdy: 01 Března 2021, 12:28:35 »

Obavam se, ze to tak neni. V aktualnim narizeni se pritomnost verejnosti zakazuje jen v restauracich, zatimco pro ostatni je to formulovano jako "zakazuje maloobchodní prodej a prodej a poskytování služeb v provozovnách."

Ale je fakt, ze z meho amaterskeho pohledu by predani klicu a zaplaceni na ulici melo projit, protoze se to nedeje v provozovne :)
IP zaznamenána

Halford

  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #350 kdy: 01 Března 2021, 12:52:15 »

Má někdo představu, pod co by se dal napasovat odvoz auta do servisu? Ten je pro mě totiž těsně za hranicí kraje. Ne že bych se bál postihu, poslat někam uniformanta a případně i SO mi problém nedělá, ale nerad bych se někde otáčel a vezl auto zase zpátky. Ať koukám, jak koukám, pod žádnou výjimku mi to nespadá. A tahat s sebou psa a tvrdit, že jedu na veterinu se mi fakt nechce.
II.2: Nezbytná cesta za účelem zajisteni nezbytnych potreb osob příbuzných a blízkých....,odkádání odpadu.

Pro osoby blízké je podlě mě nezbytné zajistit jim funkční auto.
Pokud máš starý vrak,tak pro tebe platí to samy,ale jdes do autoservisu odložit odpad  ;)
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #351 kdy: 01 Března 2021, 21:26:35 »

dnes jsem absolvoval pracovní cesty po blízkém okolí Prahy a dost mě "překvapila" cesta z Č.Brodu do Mochova
cestou projíždíte 3 okresy, tak schválně, kolik tam bylo hlídek  8)
nestavěla mě žádná, asi vypadám, že fakt jedu za prací  ;)
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #352 kdy: 02 Března 2021, 12:30:10 »

Jak koukam na mapu Prahy, tak Praha konci treba kousicek pred Uvalama. Tak nejak by me zajimalo, zdali ty oddily SA maj vubec poneti kde je hranice Prahy, ktera samo nekonci s poslednim panelakem.
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #353 kdy: 02 Března 2021, 13:05:54 »

Jak koukam na mapu Prahy, tak Praha konci treba kousicek pred Uvalama. Tak nejak by me zajimalo, zdali ty oddily SA maj vubec poneti kde je hranice Prahy, ktera samo nekonci s poslednim panelakem.

Třeba tak:
https://mapy.cz/zakladni?x=14.7000230&y=50.0721983&z=16&pano=1&source=muni&id=3468&pid=70012769&yaw=1.975&fov=0.457&pitch=0.018  :)
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #354 kdy: 02 Března 2021, 15:07:15 »

Nemáte na tisk prohlášení tiskárnu? Navštivte souseda/kamaráda! Takto se reguluje kontakt a snaží se bránit přenosu covidu:

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/policie-cr-protiepidemicka-opatreni-vytistene-doklady-cestovani.A210302_131830_domaci_mkop#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zpravodaj&utm_content=main
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #355 kdy: 02 Března 2021, 15:32:18 »

Za me luxusni Hlava XXII.

Potrebujete do prace? Vytisknete si papir o ucelu cesty. Nemate tiskarnu? Nevadi, vytisknete v praci!

Potrebujete nekam jet? Nemate tiskarnu? Nevadi, pozadejte o vytisteni souseda. Ale pozor, je prisny zakaz stykani se s lidmi, kteri s vami neziji ve spolecne domacnosti!
IP zaznamenána

Sakhal

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #356 kdy: 02 Března 2021, 15:39:38 »

Ahoj, tak srážka s blbcem příslušníkem přišla dříve, než jsem čekal. Po cestě domů z nákupu mne na prázdné ulici minul vůz obecní policie, když spatřil, že nemam  respirátor, tak se otočili a šli mi vyčinit. Na otázku proč nemám respirátor, jsem argumentoval, že jdu po prázdný ulici a dva metry ode mne nikdo není, takže se v něm dusit nebudu, na to mi řekli, že tohle už od pondělí neplatí (teď zjišťuji, že v tomhle měli pravdu.) Respirátor jsem si nasadil, poděkoval jim za informace a šel do prdele, to je očividně rozčílilo a začal po mne policajt volat kam jdu a že mi ještě může dát pokutu. Po menší šermovačce, že nerozumím za co by mi chtěl dát pokutu a oponování strážníka, že by určitě něco našel si vyžádali mojí občanku, vyfotili ji jakýmsi tabletem a řekli, že dneska je to řešeno domluvou. Následovala smířlivá řeč, že to taky nechtěj nosit, ale situace se nelepší a je potřeba respirátory nosit, abychom nepřetěžovali nemocnice. Došlo i na otázku sportu, kdy mi strážník tvrdil, že pokud člověk sportuje ve městě, tak roušku musí mít taky, může ji sundat jen pouze pokud půjde běhat mimo katastr obce, někam do lesů...Tohle tvrzení je podle mého chápání vyhlášených restrikci blbost a člověk bez roušky může sportovat defacto kdekoliv.
Zajímalo by mne jakým způsobem budou kontroloři definovat sportování, jak tu již bylo řečeno za mne by to mohla být i kondiční chůze a pokud jdu s batohem, tak vlastně provozuji kondiční chůzi se zátěží...
Podobných kontrol asi bude přibývat, nemůže někdo, zde ze starších matadorů poradit jak se chovat/nechovat, co říkat/neříkat?
IP zaznamenána

klapaucius

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #357 kdy: 02 Března 2021, 16:13:08 »

Celý dokument k přečtení je zde:
https://www.vlada.cz/cz/epidemie-koronaviru/dulezite-informace/nouzovy-stav-a-mimoradna-opatreni-_-co-aktualne-plati-180234/#ochrana_dychacich_cest_nove

Pro vás konkrétně se jedná o bod 3 a písmeno x), kde je opravdu výjimka na cvičící osoby ve všech venkovních prostorách.

S pokutou na místě nesouhlasit a trvat na správním řízení. Je na nich, aby následně prokázali, že jste opatření porušil.

Stačí se tedy s opicajty nebavit a následně ve správním řízení (pokud vůbec začne) být konzistentní a tvrdit, že jste cvičil. Nemají vám jak dokázat opak.

Napadá mě, že jediná možnost, jak vám prokázat opak a to mít vaši fotografii, jak třeba kouříte bez respirátoru a argumentovat, že cvičící osoba přeci nekouří. Věřím ale, že i tohle by možná někdo dokázal obhájit :)
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #358 kdy: 02 Března 2021, 18:01:10 »

@Sakhal: To vám radil pěkně blbě, protože mimo katastr obce, kde bydlíte, si jít zaběhat nesmíte. Kromě toho celá ČR je rozdělená mezi katastry jednotlivých obcí, takže pokud opustíte katastr jedné obce, nacházíte se v katastru obce jiné. Výjimka platí mimo zastavěné území obce.

Co se týče těch výjimek, je jich tam více, stačí jen vědět, co říct... jestli chodíte s telefonem v ruce:
-> pořizoval jsem si selfie (písm. w)
-> streamoval jsem přednášku (písm. q), partnerka může v rámci stejné výjimky tvrdit, že předvádí své autorské dílo (make-up), alternativně natáčím vlog.
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 339
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #359 kdy: 02 Března 2021, 18:44:50 »

Případně také můžete obecního blba poslat do prdele , pokud stejně jako já máte závažnou alterací duševního stavu, no prostě když vás aktuální stav neskutečně sere  (písm. i)
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 94