30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 94

Autor Téma: Rousky na hubu vsude  (Přečteno 241036 krát)

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 141
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #210 kdy: 18 Listopadu 2020, 17:20:17 »

e-m: a znalost/neznalost nařízení něco na věci mění?
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #211 kdy: 18 Listopadu 2020, 17:34:06 »

Mohl mit pod bundou stenatko, skoda toho druheho bodu. :)
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #212 kdy: 18 Listopadu 2020, 17:53:38 »

e-m: a znalost/neznalost nařízení něco na věci mění?

Samozřejmě nemění, proto jsem na tuto otázku odpověděl.

Navíc se má obhajoba bude ubírat směrem "o nařízení jsem věděl, venku jsem byl s jeho souladem."
IP zaznamenána

reseth

  • Příspěvků: 65
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #213 kdy: 18 Listopadu 2020, 18:19:32 »

Kdyžtak mě vyveďte z omylu, ale já nechápu, proč se zrovna z tohohle "souběhu" časů dělá takový haló. (Prosím nevykládat tak, že s libovolným omezením souhlasím, právě naopak). Hned v první výjimce je, "...a zpět do místa bydliště". Větný rozbory mi na ZŠ nikdy nešly, ale chápu to tak, že domů se prostě vrátit můžu vždycky, protože pak by s sebou člověk musel mít bivak, kdyby se někde zdržel a musel přenocovat. Moje úvahy se nesly tedy směrem, že orgánovi bych řek, že "jedu domů" a nic víc, pokud by měl rozum tak bychom se rozloučili, pokud ne, tak bych mu už nic dalšího neřekl.
Jezdil jsem před cca týdnem skoro 14 dní pravidelně 6km přes centrum mezi 1.-2. ráno autem, policajty jsem potkal tak 2krát, ani jednou jsem je naštěstí neviděl někoho prudit. Mě nikdo nestavěl...což pokud je moje úvaha lichá je docela klika.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #214 kdy: 18 Listopadu 2020, 19:25:18 »

Myslím, že je zde poměrně decentní šance na to, že vůbec nic už nepřijde a nebo že rovnou přijde správní trest napomenutí (tak to dělají hygieny). Ale výsledek mě fakt zajímá :D
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #215 kdy: 20 Listopadu 2020, 15:44:45 »

Mohl mit pod bundou stenatko, skoda toho druheho bodu. :)

Tak tohle mě nenapadlo  :). Příště tedy. Pokud ve velmi krátkém čase nezruší zákaz vycházení, rozhodně ještě další příště bude :).
IP zaznamenána

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #216 kdy: 20 Listopadu 2020, 20:59:19 »

Jedno se musi Blatnikovi nechat, ma fakt koule. Jinak si nedokazu vysvetlit, ze dnesni nove narizeni noseni rousek ma zase identicky zkopirovane oduvodneni, jako to soudem zrusene, a to i vcetne tech stale nefunkcnich odkazu.
IP zaznamenána

pokutobijec

  • Příspěvků: 228
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #217 kdy: 20 Listopadu 2020, 22:17:16 »

V tom případě o důvod víc, proč roušky nenosit.

Ještě jsem tady neviděl značku toho rozsudku, tak ji zde uvádím: č. j. 18 A 59/2020-226.
IP zaznamenána

arwi

  • Příspěvků: 101
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #218 kdy: 21 Listopadu 2020, 10:11:33 »

Dokáže někdo poznat, jak to s rouškami tedy vlastně je?

https://www.vlada.cz/cz/epidemie-koronaviru/dulezite-informace/nouzovy-stav-a-mimoradna-opatreni-_-co-aktualne-plati-180234/

Lze v textu najít, jak to, že se aktuálně prodlužují všechna platná opatření - Druhé prodloužení nouzového stavu.... prodlužuje do 12. prosince 2020 nouzový stav....II. stanoví, že veškerá opatření přijatá z důvodu nouzového stavu, která jsou platná ke dni přijetí tohoto usnesení, zůstávají nadále v platnosti v rozsahu, v jakém byla přijata;

, tak odstavec o Nošení ochranných prostředků dýchacích cest kde mají uvedeno Všem osobám se s účinností ode dne 18. listopadu 2020 od 00:00 hod. do dne 20. listopadu 2020 do 23:59...

Neposrali to dostatečně na to, aby se každý z nás na roušky mohl vykašlat? :)
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #219 kdy: 21 Listopadu 2020, 10:27:45 »

Jedno se musi Blatnikovi nechat, ma fakt koule. Jinak si nedokazu vysvetlit, ze dnesni nove narizeni noseni rousek ma zase identicky zkopirovane oduvodneni, jako to soudem zrusene, a to i vcetne tech stale nefunkcnich odkazu.

A zábavná je poslední část toho ”opraveného” opatření, která zavádí povinnost mít roušku v autě či venku retroaktivně: “S účinností od 20. října 2020 se povinnost nošení ochranných prostředků dýchacích cest vztahuje i na pobyt v motorových vozidlech a na všech ostatních veřejně přístupných místech v zastavěném území obce,...

Alespoň je vidět, jak je to úředníkům vč. ministra úplně jedno. Viz mj. i včerejší vyjádření ministra Blatného, který odůvodnění považuje za formalitu.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #220 kdy: 21 Listopadu 2020, 14:47:12 »

Jenže tohle není to "opravené" nařízení MZ, tohle je nějaký paskvil, kterým MZ zrušilo to nařízení, které zrušil i soud, a který platil do 20. 11. 2020 23:59. Čuměl jsem na to jako puk, rozdíl byl pouze v jednom písmenku, ale nestálo mi to za to zkoumat tu změnu. V té původní revizi to ust. s účinností od 20. října bylo ještě OK.
Včera MZ vydalo nové nařízení s platností od 21. 11. 00:00 a, světe div se, je tam úplně stejné odůvodnění, jako v tom zrušeném nařízení. A kromě toho tam už je to ustanovení s účinností od 20. října retroaktivní.

Je mi z toho špatně.
« Poslední změna: 21 Listopadu 2020, 15:01:39 od IZS »
IP zaznamenána

arwi

  • Příspěvků: 101
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #221 kdy: 21 Listopadu 2020, 15:25:44 »

Už zbývá jen dobrovolně povinná vakcína od ledna....

„Pokud se bude jezdit do zahraničí na průkaz, který řekne: já jsem byl očkován a mohu jet kamkoliv a nemusím prokazovat, že jsem byl testovaný, nebo že budu smět chodit bez roušky, to je podle mne velká motivace. A myslím si, že, řekněme v červnu, si to najednou lidé rozmyslí a budou po očkování volat. Pak možná nebude dostatek vakcíny,“ řekl Prymula.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ockovani-koronavirus-prukaz-cestovani-hranice-pas.A201119_124306_domaci_vank

A jak ještě hajzl otevřeně přiznává, že v červnu tu bude stále ještě nouzák se vším okolo...
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #222 kdy: 21 Listopadu 2020, 15:55:12 »

šak to má zaháčkovaný a bude mít bakšiš z každý dodaný vakcíny.
IP zaznamenána

pokutobijec

  • Příspěvků: 228
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #224 kdy: 23 Listopadu 2020, 12:26:14 »

Vládní nařízení jsou děs běs, ale ještě horší mi přijde ten jejich PES.

Spíchli si to sami potají a i když PES jako takový není pro nikoho závazný, tak jim bude stačit se na něj odkazovat. Samotný PES napadnout nejde, protože závazná budou nařízení vydávaná podle něj. A co si dělá vláda z rozhodnutí soudů už tu je napsáno.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 94