30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 94

Autor Téma: Rousky na hubu vsude  (Přečteno 237779 krát)

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #180 kdy: 31 Října 2020, 19:11:43 »

Včera mně zaměstnavatel sdělil, že půjdu ve čtvrtek po 21:00 provádět nějaké práce ve venkovních rozvaděčích menšího obchodního centra. Mám očekávat:
a: pokutu za to že nebudu mít roušku. Při téhle práci na roušku seru
b: nemám jak prokázat co dělám v době zákazu vycházení venku
c: dostanu kulku do palice (pokud je místní opicajt schopen něco trefit), protože to bude vypadat jako krádež
Beztak jenom kradete kabely a chcete je prodet do sběrny. Pokud nezanecháte svého jednání budou proti vám použity hmaty a chvaty.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #181 kdy: 31 Října 2020, 20:25:04 »

Včera mně zaměstnavatel sdělil, že půjdu ve čtvrtek po 21:00 provádět nějaké práce ve venkovních rozvaděčích menšího obchodního centra. Mám očekávat:
a: pokutu za to že nebudu mít roušku. Při téhle práci na roušku seru
b: nemám jak prokázat co dělám v době zákazu vycházení venku
c: dostanu kulku do palice (pokud je místní opicajt schopen něco trefit), protože to bude vypadat jako krádež
Beztak jenom kradete kabely a chcete je prodet do sběrny. Pokud nezanecháte svého jednání budou proti vám použity hmaty a chvaty.

Cajti se už hmaty a chvaty nezdržujou. Rovnou plebs fackujou : https://www.idnes.cz/praha/zpravy/policie-rouska-zasah-napadeni-muz-facka-zastavka-praha-vysocany.A201031_150832_praha-zpravy_pmk
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #182 kdy: 01 Listopadu 2020, 01:28:17 »

Říkám hmaty chvaty  :D
IP zaznamenána

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #183 kdy: 03 Listopadu 2020, 17:04:15 »

Na mne v pátek vystartoval v Lidlu nějaký dement, kterému se nelíbilo, že přednostně chráním sebe a mám respirátor, což nařízení neodporuje. Tak jsem tam udělal trochu rozruch, zapnul kameru, které si ani pseudomanažerka nevšimla a ta mne nařkla, resp. se dopustila veřejné pomluvy §184, že jsem neměl roušku. tak te´d trošku dusím vedení Lidlu, jestli to chtějí vyřídit mimosoudně nebo přes státní zastupitelství a mediálně.

Lidi jsou už fakt dementní, a je to asi tou masírkou. Pro zlepění nálady si dovolím vtip z diskuze na idnes.cz:
Ptaji se bezdomovce na ulici bez rousky: jak je mozne, ze pri vasem zpusobu zivota jste se tim covidem jeste nenakazil?? On: vite, to je jednoduche, ja nemam televizi ani internet...
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #184 kdy: 03 Listopadu 2020, 20:32:18 »

Na mě startují u každé návštěvy obchodu. Je zvláštní, že 99% lidí není schopných člověka, po kterém něco chce, oslovit slušně. Kdyby za mnou někdo přišel "Dobrý den, prosím vás, obáváme se nákazy, mohl byste si prosím vzít roušku?" tak nad tím budu třeba i uvažovat. Ale proč bych měl vyhovět někomu kdo ani nepozdraví a řve "roušku, pane roušku, roušku!". A nejhorší jsou ty odpovědi na dotaz proč .. "Je to nařízené" a moje oblíbená odpověď "Až vám nařídí si useknout ruku taky to uděláte?".
Ale co je absolutně nejhorší a neomluvitelné a dělá to opravdu 90% z nich je, že po odpovědi "Já jí mít nemusím, mám výjimku" na to říkají "to by mohl říct každý, my chceme potvrzení". Opravdu asi 2x ze sta případů jsem se setkal s přístupem "Aha, dobře, děkuji, hezký den.". Jinak je typické "TADY UŽ NAKUPOVAT NEBUDETE, musíte mít papír, ...". Na což mám oblíbenou odpověď "A to mají lidi se zdravotním problémem zdechnout hladem...?".
Máme vypozorované (z toho s kým jsme o tom třeba diskutovali déle, ..), že nejde o to, že by se ti lidi báli nemoci (tak 1%), nebo že by jim šlo o ochranu ostatních (0%), ale spíš typicky gestapácké (je to nařízené), což ale na argumenty opouštějí a přecházejí do "My to taky musíme mít celou směnu". Z našeho pozorování 99% z nich nadává čistě ze závisti "Já musím tak ty taky!". Nic víc, nic míň...
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #185 kdy: 06 Listopadu 2020, 10:05:09 »

k těm drakonickým pokutám :-)

snad toto nejsou nějaké tajné informace teda, doufám.. :D
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #186 kdy: 10 Listopadu 2020, 00:17:34 »

Helmut je právně nevzdělaný a tak byl poučen.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #187 kdy: 10 Listopadu 2020, 00:27:41 »

johncreek> Ad bod 4: To by mne zajímal materiální aspekt přestupku při nedodržení tohoto nařízení.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #188 kdy: 10 Listopadu 2020, 03:44:38 »

IMHO stejná domácnost <> stejné trvalé bydliště
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #189 kdy: 10 Listopadu 2020, 10:28:45 »

Pokud se nemýlím, tak osoby mimo společnou domácnost (jak bylo výše řešeno, nemusí to rovnou implikovat stejné bydliště) by měly nosit roušky nejen v autě, ale i při vykonávání pohlavního styku.  ;D  ;D  ;D
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #190 kdy: 10 Listopadu 2020, 11:02:08 »

Helmut je právně nevzdělaný a tak byl poučen.
johncreek: Když už trénujete infožádosti, je dobré si uvědomit, že podobnou žádost by hygiena klidně mohla odmítnout. Podle InfZ se nelze ptát na (právní) názor ani na hypotetické otázky (co by povinný subjekt udělal v budoucnu, kdyby se něco stalo). U konkrétní žádosti je v režimu infozákona projednatelná (s odřenýma ušima) jen otázka č. 1, pokud ji povinný subjekt pochopí tak, že se ptáte na existující správní praxi, nikoliv na právní názor - odpověď by zněla, že žádnou, protože porušení zákazu vycházení KHS neprojednává. U otázky č. 2 by byla na místě výzva k upřesnění nesrozumitelné žádosti - zda tazateli jde o právní názor (pak by reakcí mělo být odmítnutí) nebo podobně jako u otázky č. 1 o dotaz na existující praxi, tj. v jakém rozmezí PS v roli správního orgánu pokuty uložil (pak by odpovědí též bylo, že to neprojednává). Otázka 3 a 4 je pak čistě dotazem na názor a budoucí rozhodnutí (srov. § 2 odst. 4 InfZ).

Korektně by se dalo ptát např. na to, zda se při určité činnosti (např. projednávání konkrétních přestupků) povinný subjekt řídí kromě právních předpisů i nějakými dalšími podklady, např. metodickými pokyny, stanovisky atp. (vlastní tvorby, či z pera jiných úřadů), a pokud ano, o poskytnutí těchto materiálů. To je existující informace ve smyslu InfZ.

Tím nechci říct, že by byla vyloženě chyba infožádosti mířící na výklad právních předpisů podávat, ostatně občan si může napsat do žádosti (skoro) cokoliv a je úkolem orgánu reagovat v souladu se zákonem. Někdy takové žádosti dokonce vedou k cíli, tedy že z úřadu vypadne užitečný výstup, např. nějaké odůvodněné stanovisko. Může to být tím, že úředník, který žádost vyřizuje, o možnosti odmítnutí neví, nebo třeba i ví, ale z nějakého důvodu se rozhodne i tak žádosti vyhovět (buď proto, že je to jednodušší, než sepisovat odůvodněné odmítnutí, nebo v malém procentu případů snad i proto, že se snaží být vstřícný).
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #191 kdy: 10 Listopadu 2020, 11:32:28 »

Já vím. Tohle byla "ta" troll infz a kdyby mi to odmítli, ani bych se nevztekal. Že zákaz vycházení řeší MěÚ jsem skutečně netušil.

Jinak ano, vím, že se nesmím ptát na názor, či něco, co bude v budoucnu, či postup. Tohle jsem si nastudoval. Prostě to Helmut zkusil. Normálně nevytěžuje úřady zbytečnými InfZ, jen zákaz vycházení nás tak nasral, že jsme si 2 žádosti na hygienu a 1 na MZDR dopřáli.

Teď už připravuji (pro své potěšení a kratocvhíle) úplně jinej projektík, ze kterého snad vzejde i něco pozitivního =)
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

arwi

  • Příspěvků: 98
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #192 kdy: 13 Listopadu 2020, 10:54:07 »

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus-opatreni-rousky.A201113_104110_domaci_rapc

prý: Soud zrušil nařízení o nošení roušek venku, Blatný to má napravit do soboty
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #193 kdy: 13 Listopadu 2020, 14:05:00 »

Mohl by mi prosím někdo kovanější vysvětlit jak může soud zrušit nařízení s tím, že je neplatné, ale zároveň ho nechat ještě týden v platnosti...? Nějak mi to hlava nebere...
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #194 kdy: 13 Listopadu 2020, 15:18:04 »

Citace
„Považujeme za podstatné, že soud nijak nezpochybnil pravomoc ministerstva vydat mimořádné opatření o povinnosti nosit ochranný prostředek dýchacích cest. Stejně tak soud netvrdí, že takové opatření není potřebné či přiměřené aktuální situaci,“ uvedl mluvčí resortu Kryštof Berka.

Ono tem debilum nedochazi, ze ukolem sudu neni urcovani primerenosti, ale pouze zhodnoceni oduvodneni ministerstva a to bylo nulove.

Kazdopadne pekne to soud prokryl...
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 94