30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 94

Autor Téma: Rousky na hubu vsude  (Přečteno 237915 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #165 kdy: 26 Října 2020, 14:22:39 »

Mám tam příbuzenstvo. Jsou celkem v pohodě, je to tam spíše o dobrovolné ochraně a dobrovolném izolování těch ohrožených lidí, takže teta neviděla vnoučky v první vlně asi 5 měsíců, hodně se soustřeďují na hygienu, roušky nosí ten kdo chce, školy nezavírali ani na jaře ani nyní. Snad jednu dobu na jaře byly někde zavřený bary, ale oni tam maj stejně takovou poloviční prohibici. Normálně tam sviští diskošky, lidi pracují, děti chodí do školy. O nějakém armagedonu jsem neslyšel.
Ono konec konců u nás taky existuje jedině v mediálních představách.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #166 kdy: 27 Října 2020, 19:49:40 »

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3215308-zacnou-platit-zprisnena-pravidla-v-noci-se-nesmi-z-domu-tam-se-melo-i-pracovat

V Česku je naprostou novinkou zákaz vycházení. Platit bude v nočních hodinách od 21 hodin (první den od půlnoci, kdy opatření vstoupí v účinnost) do 4:59. Zákaz není absolutní, ven mohou lidé, kteří potřebují v nočních hodinách jít do práce nebo z práce domů, kteří v noci venku pracují. Je možné jet například také do nemocnice na pohotovost a venčit psa, ale to jen v půlkilometrové vzdálenosti od domova.

Pro mě největší tragédie, protože právě tou dobou chodívám sportovat :( :( Nevidí v tom někdo nějakou skulinu? :D Napadlo mě, že pokud by někdo známý/příbuzný měl firmu, tak mi možná může napsat nějaké prohlášení, že pro něj dělám zakázku (např. něco fotím) :D Tam by ale mohli možná chtít nějakou smlouvu, nebo tak (předpokládám, vím o tom prd). Pak mě ještě napadlo, že kdybych byl OSVČ (což ještě nejsem), tak bych taky prostě mohl prohlásit, že pracuji na nějaké zakázce..
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #167 kdy: 27 Října 2020, 19:55:34 »

johncreek> Můj pes! Můj pes! Vysmekl se mi! Strážníku, pomožte mi chytit mého psa, utíkal tamtím směrem!
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #168 kdy: 27 Října 2020, 20:09:10 »

Já osobně v těchto hodinách trénuji můj bleší cirkus. Jedna z blech se jmenuje František a je značně problémová, pokud by byl zájem můžeme uzavřít DPP a rád s vámi v oblasti tréningu navážu spolupráci. Ale počítejte s tím, že František je dost náročný a hlavě je to blecha externí a tvor převážně noční, takže vyžaduje dosti specifickou starostlivost.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #169 kdy: 27 Října 2020, 20:13:05 »

johncreek> Můj pes! Můj pes! Vysmekl se mi! Strážníku, pomožte mi chytit mého psa, utíkal tamtím směrem!
;D ;D
Vy jste takovej střelec.. Pokud se vám něco přihodí, prosím, podělte se o to :D

Ví někdo, jaká sankce hrozí za porušení vycházení? Roušky jsou až do 3 mega :D
Ale tady jsou nějaké nápady

Zakazuje se volný pohyb osob v době od 21:00 do 4:59 s výjimkou

cest do zaměstnání a k výkonu povolání (zejména lidí zajišťující bezpečnost, vnitřní pořádek či řešící krizové situace)
 - pro mě nepoužitelné
cest za účelem ochrany zdraví, poskytování zdravotní nebo sociální péče
 - je večer a já musím osobě blízké donést nějaký ibalgin, protože má nesnesitelné bolesti hlavy a přeci si nebude v této nelehké době volat přetížený IZS
 - vezu osobě blízké pleny, právě jí došly
neodkladných cest kvůli ochraně života, zdraví a majetku
 - osoba blízká mi volala, že její hrozně špatně, má cukrovku, nejspíš má šok, potřebuje pomoct
cest se psem do 500 metrů od bydliště
 - mám psa, takže taky option  ;D

Nikdo Nikdovič >  ;D ;D ;D
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #170 kdy: 27 Října 2020, 20:29:03 »

Já ten návrh myslím smrtelně vážně, "Chov zvířat a jejich výcvik (s výjimkou živočišné výroby)" patří mezi mé živnosti a sehnat schopného ošetřovatele a cvičitele je aktuálně na dnešním trhu práce prakticky nemožné. Jsem proto rád za každého zapáleného amatéra, který mi s nimi pomůže.

// Okamžiky kdy bych fízla přesvědčoval o tom že "Oni maj čuch na lidi, víte?" a "Jak uvidí hajzla tak HOP a je pryč" by byly k nezaplacení.
IP zaznamenána

reseth

  • Příspěvků: 65
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #171 kdy: 27 Října 2020, 21:11:18 »

Já to asi budu testovat. Od pátku jezdim pravidelně na rekonstruovaný byt vylejvat vodu z vysoušeče mezi 1. a 2. hodinou ranní cca 6km a skoro přes samotný centrum města. A už tak jsem nikoho nepotkal. Tak jsem zvědavej, jestli budou fízlové fízlovat víc. Paradoxem je, že pokud by mě stavěli tak tu situaci dělaj řádově nebezpečnější než když sednu do auta, dojedu tam, vyleju a zas jedu sám autem a cestou nepotkám živou duši. Sice jsem OSVČ, ale přijde mi schůdnější výjimka "...s výjimkou..neodkladných cest, jejichž uskutečnění je nezbytně nutné i v nočních hodinách z důvodu ochrany života, zdraví, majetku nebo jiných zákonem chráněných zájmů,". Ostatně na to naroubujete i "volala mi babička, že se někdo toulá okolo baráku" nebo "spustil se mi alarm na nemovitosti a jedu to prověřit".
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #172 kdy: 27 Října 2020, 21:19:38 »

Každé OSVČ má vlastně obecně vyjímku, podklady pro SO se dají schrastit později. Podle mě to tolik nebudou kontrolovat, když plno lidí mají směny ve fabrikách, řidiči MHD, obchody mají otevíračku do 21, případně do 8, ale se zavřením krámu nezamykají hlavní dveře a nejdou domů atd. Podle mě to je hlavně bububu.
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #173 kdy: 27 Října 2020, 21:34:47 »

Je to přesně jak píšete. Ty důvody jdou najít pomalu na každou z výjimek. Je tam ale zároveň obrovský funfaktor, kdyby tím chtěl fízl reálně někoho otravovat.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #174 kdy: 27 Října 2020, 22:14:40 »

v tomto případě ale ještě více než jindy platí
" s fízly se nebavíme " !
IP zaznamenána

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #175 kdy: 28 Října 2020, 08:43:17 »

Ví někdo, jaká sankce hrozí za porušení vycházení? Roušky jsou až do 3 mega :D

Podle mě by šlo o přestupek podle krizového zákona se sankcí max 20.000. Ty 3 mega platily v době, kdy opatření byla vyhlašována nezákonně ministerstvem zdravotnictví, aktuálně mám pocit, že už to dali do pořádku a i roušky jsou nařízeny krizovým opatřením vlády - tj. i u roušek platí max 20.000.
IP zaznamenána

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #176 kdy: 28 Října 2020, 10:52:24 »

Tak smlouvu chtít můžou, to jim nikdo zakázat nemůže, stejně tak jako já už několikrát odpověděl, že smlouva je ústní (a to i v případě, že jsme to měl písemně, ale nechtělo se mi to hledat). Ve stavu zákonů, kdy stačí, aby mne někdo při telefonním hovoru vmaniluloval říct "ano" a smlouva je uzavřena, je odpověď, že smlouva je ústní, více než legitimní.
Jinak já si s nima rád popovídám, protože je brzy dostanu do úzkých, nepotkal jsme ještě policajta, který by znal zákony a uměl reagovat, navíc čím více hloupostí řekne, tím lépe to lze pak využít ve správním řízení. A i kdyby, ny mně si stejně nic nevezmou...
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 628
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #177 kdy: 28 Října 2020, 19:56:13 »

Včera mně zaměstnavatel sdělil, že půjdu ve čtvrtek po 21:00 provádět nějaké práce ve venkovních rozvaděčích menšího obchodního centra. Mám očekávat:
a: pokutu za to že nebudu mít roušku. Při téhle práci na roušku seru
b: nemám jak prokázat co dělám v době zákazu vycházení venku
c: dostanu kulku do palice (pokud je místní opicajt schopen něco trefit), protože to bude vypadat jako krádež
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #178 kdy: 28 Října 2020, 20:29:19 »

Neodporuje rouska bezpecnosti prace v rozvadecich?
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 628
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #179 kdy: 29 Října 2020, 19:20:05 »

Neodporuje rouska bezpecnosti prace v rozvadecich?
Kdybych měl náhodou brýle a roušku současně na obličeji, tak mám obavu, že by to byla trochu ruská ruleta kam vlastně sahám.  ;D
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 94