30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 94

Autor Téma: Rousky na hubu vsude  (Přečteno 237672 krát)

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #135 kdy: 15 Října 2020, 08:24:19 »

Nelegální činnost provozovatele spočívala v nerespektování policejní hodiny. Tuším že to bylo v úterý, kdy hospody ještě mohly být otevřené do osmi. V osm začli hrát na schovávanou, ale bystří policejní orgáni je našli.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #136 kdy: 15 Října 2020, 08:34:15 »

Přesně tak, těch 21 pokut bylo pak pro hosty.
IP zaznamenána

polda

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #137 kdy: 15 Října 2020, 08:37:11 »

No dobře, jenže se tu celou dobu bavíme o těch 21 pokutovaných v článku, proč všichni z nich souhlasili dobrovolně s pokutou pár stovek či tisícovek za chybějící roušku? Protože ve správním řízení je max. výše pokuty 3 melouny. Ty 3 melouny nehrozí pouze provozovateli za to, že tam měl hosty. Pro ně bylo jednodušší vyřídit to levně hned na místě, než mít nad sebou dál takovou hrozbu.
« Poslední změna: 15 Října 2020, 08:45:41 od polda »
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #138 kdy: 15 Října 2020, 09:33:42 »

proč všichni z nich souhlasili dobrovolně s pokutou pár stovek či tisícovek za chybějící roušku?
Protože to byly osoby nezkušené a nepřipravené, ideální "pachatel".
Mě je třeba úplně jedno jaká sankce maximálně hrozí, protože důležitější jsou dvě věci.
1, Pokud fízl hýbe ústy, pak nejspíš lže, tedy bych mu nějaké zákony ani výše sankce prostě nevěřil a nikdy a nikde blok nepodepsal.
2, Po oznámení tyto přestupky řeší tety z hygieny, které podle mě naprosto nejsou připravené na tento typ správního řízení a veškeré důkazy jsou svědci nebo nějaké fotečky. Průměrný čtenář tohoto fóra by je podle mě vykostil jako nic.

Ostatně až to zavedou povině i venku, tak si to může řada z nás vyzkoušet naživo. Lidí je deset milionů, jich je i s udavačema a úředníkama sotva pár set tisíc, takže toho asi moc nebude.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #139 kdy: 15 Října 2020, 18:20:27 »

proč všichni z nich souhlasili dobrovolně s pokutou pár stovek či tisícovek za chybějící roušku?
Protože to byly osoby nezkušené a nepřipravené, ideální "pachatel".
Mě je třeba úplně jedno jaká sankce maximálně hrozí, protože důležitější jsou dvě věci.

Tohle je mi sympatické, nicméně 3 miliony je fakt dost :D Jako jasně, na 99% by udělili pokutu (tipuju) tak do 10 tisíc, jinak by měli problém to odůvodnit, nicméně ta představa, že jsou oprávněni tam lavírovat i s částkami jako 20, 30, 50, 100 tisíc, je malinko děsivá. Na toto si asi napíšu nějakou drobnou stošestičku (na dosavadní oznámení a sankce).

V dopravě naštěstí ten rozptyl není zas takový a jeden z mála přestupků, kde bych zvažoval, jestli nezaplatit rovnou je parkování na invalidech, neboť minimální sankce 5000 Kč + 1000 Kč vs. pár stovek, ještě tak při poměrně nejistém výsledku..

Ale celkově doufám, že se zde někomu přihodí spr.ř. s hygienou, protože bych to upřímně rád viděl. V případě Pavla Novotného, který podal jakože odpor emailem, poměrně urážlivým způsobem a ani nevím, jestli to mělo všechny náležitosti odporu, prý už nic nepřišlo.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #140 kdy: 15 Října 2020, 20:03:27 »

Sice už to na něm není, ale:

Vojtěch: Tři miliony nikdo nedostane
„Platí to obecně pro porušení zákona. Toto nebude nikdy uplatněno. Dá se to řešit i domluvou,“ vysvětlil Vojtěch pro CNN Prima NEWS s tím, že kontrolu a možné udělení pokuty budou mít na starosti krajské hygienické stanice.

„Záleží na tom, jestli se to týká právnické osoby, organizátora akce atd.,“ doplnil Vojtěch.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #141 kdy: 16 Října 2020, 00:28:53 »

myslím, že kdyby zasahujícím reálně hrozil vznik 21 správních řízení, tak dle záběrů by to komplet vyklidili - držkama po asfaltu a na pendrekárně tak 2dny sepisovali
případná stížnost by dopadla jako obvykle a ještě by to mediálně rozvířili, jak nasazují životy, pomáhají a chrání klidný spánek atak...
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 341
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #142 kdy: 16 Října 2020, 00:41:43 »

Vojtěch: Tři miliony nikdo nedostane
„Platí to obecně pro porušení zákona. Toto nebude nikdy uplatněno. Dá se to řešit i domluvou,“...
„Záleží na tom, jestli se to týká právnické osoby, organizátora akce atd.,“

To zní úplně stejně, jako při libovolném utažení šroubů. "Vůbec nebudeme používat zajišťovací příkazy, to je jen poslední možnost!"

Zákon vůbec neřeší, jestli se jedná o provozovatele, právnickou osobu, nic takového, resp. hází je do jednoho pytle.

(1) Fyzická, právnická nebo podnikající fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že
b) nesplní povinnost uloženou mimořádným opatřením vydaným podle § 80 odst. 1 písm. g) nebo podle § 82 odst. 2 písm. m) k ochraně zdraví fyzických osob při epidemii, nebezpečí jejího vzniku, živelné pohromě nebo jiné mimořádné události,
...
(3) Za přestupek lze uložit pokutu do
a) 3000000 Kč, jde-li o přestupek podle odstavce 1 písm. a), b), c), d), f), g), h) nebo i),


Parazit má pravomoc => parazit zneužije.
Z čeho vychází Vaše jistota, že nezneužije?

"...vzhledem k tomu jsme uložili pokutu při spodní hranici sazby ve výši 300 tisíc Korun" a mají pravdu, lid tleská, odvolačka podrží.
« Poslední změna: 16 Října 2020, 00:47:48 od Medojed »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #143 kdy: 16 Října 2020, 06:27:31 »

Sazba 3 mega je tam zjevně kvůli tomu, že zákonodárce byl líný ty delikty diferencovat, jde o sběrné ustanovení, které je společné pro mnoho skutkových podstat, z nichž některé mají blanketní povahu, zároveň dopadá na všechny, od běžných joudů, o kterých je toto vlákno, přes poskytovatele zdravotních služeb, po právnické osoby s miliardovými obraty ...

Pouze z horní hranice sazby tak těžko usuzovat na typovou závažnost přestupku spočívající v nenasazeném náhubku. Nicméně existuje tu novější předpis stejné právní síly, ze kterého si ten úsudek lze udělat, a tím je zákon č. 243/2020 Sb., který právě umožnil opičákům řešit to blokem. Ovšem nedal těm expertům pravomoc přibrat si k jejich dosavadní úctyhodné kvalifikaci ještě řemeslo hygienika a posuzovat na místě v celé šíři přestupky podle zákona o ochraně veřejného zdraví, ale specificky jen a pouze pokutovat porušení mimořádných opatření souvisejících s výskytem SARS CoV-2. Což čtu jako docela jasný vzkaz, že zrovna takto úzce vymezené delikty považuje zákonodárce za marginální, když je může pokutovat fízl na místě max. 10k, a tedy je zcela mimo hájitelné pozice pokuta nejen 3M, ale třeba i těch 300k odůvodněných jako "u dolní hranice", měla by tam zůstat proporce k těm 10k.
IP zaznamenána

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #144 kdy: 17 Října 2020, 08:54:37 »

Zrovna včera mi zákazník povídal, a byl ještě rudý vztekem, jak jej měšťačka buzerovala, když v Praze st. Motol, po výstupu z metra šel k zastávce busu, a ona ho v tom meziprostoru buzerovala, že musí mít roušku, a operovala tím, že prý 5m před zastávkou a 30 za jejím označníkem. Co na tom, že to asi mozkovým měřením převzala ze silničního zákona, a aplikovala to na chodník.

Já už si paradoxně přeju, aby nastavili co nejtvrdší pravidla, protože jedině tohle může voliče ANo probudit, že je to hloupost. Speciálně se asi s prominutím poserou , pokud nařídí hardy i venku, to už opravdu nebudu dodržovat, navíc mi dodnes, od března, dubna a července neodpovědělo ani ministerstvo zdravoznictví, ani úřad vlády, kde si jako nemajetný mohu vyzvednout roušky.
Kašlou dokonce na výzvu k odstraněnění nečinnosti.
Takže se fakt na správní řízení těším, stejně si mi už nemají co vzít.
IP zaznamenána

Randalf

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #145 kdy: 17 Října 2020, 10:04:52 »

Já jednou viděl reportáž na ČT24, kde MP vymáhala zákaz kouření na zastávkách podle těch vzdáleností z PozKom.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #146 kdy: 17 Října 2020, 11:11:34 »

Já poslal na MZ dotaz podle inforzákona kde vzal Prymula ty čísla "nedodržovačů" a zatím ticho po pěšině....
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #147 kdy: 17 Října 2020, 14:23:32 »

Já poslal na MZ dotaz podle inforzákona kde vzal Prymula ty čísla "nedodržovačů" a zatím ticho po pěšině....
Dejte vědět výsledek. Já připravuji inf žádost na situaci hygieny jako SO.. Tedy kolik přijala oznámení za nenošení roušek, kolik byla nejvyšší pokuta, kolik lidí podalo na příkaz odpor etc..
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #148 kdy: 17 Října 2020, 22:51:37 »

IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #149 kdy: 19 Října 2020, 19:50:14 »

Tak jo, od stredy mame novinku. Rousku povinne v zastavene oblasti (co to je?), pokud jste mene jak 2 metry od nekoho (hahaha...).

A dalsi gol? Rouska je nove povinna i v aute. Pokud nejedete sami (no proto!) nebo pokud nejedete se cleny rodiny.

Vzhledem k tomu, ze plne a 100% verim a respekuji rozhodnutim vlady, toto budu ignorovat, protoze ta sama vlada naposledy tento patek rikala, ze driv jak za 14 dni zadna jina opatreni delat nebudou.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 94