30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 94

Autor Téma: Rousky na hubu vsude  (Přečteno 241861 krát)

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #90 kdy: 07 Října 2020, 10:14:37 »

To jsem nečekal, že tolik lidí ještě pořád zvedá cizí čísla. Čekal jsem, že to bude jen pár podnikatelů, pro které je ještě telefon hlavní komunikační kanál s novými zákazníky. Mně mají reálnou šanci dovolat se pouze moji blízcí, pár spolupracovníků a pak už jen ti, kteří se na tom se mnou předem domluví jiným kanálem.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

Ftipalek

  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #91 kdy: 07 Října 2020, 10:42:35 »

Pokud mi náhodou někdo zavolá a představí se jako hygiena, tak ho požádám, ať mi to pošlou písemně doporučeně. Vždyť já vlastně ani nevím, jestli na druhém konci je fakt hygiena nebo nějaký prdlý šašek (třeba kolega), který si ze mě jen dělá prdelky.  ::)
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #92 kdy: 08 Října 2020, 01:26:55 »

Nechapejte me zle, ja rozhodne nejsem nejaky fanaticky odmitac ockovani. Spousta velice vaznych nemoci se tim vymytila. Ale abych do sebe dobrovolne cpal uplne novou, nevyzkousenou vakcinu, ktera byla udelana velice narychlo a pod tlakem celeho sveta? Klinicke testy a zkouseni vakcin neni vubec sranda a pripadne vedlejsi ucinky mohou mit daleko vetsi nasledky nez nemoc samotna.
Mě ta vakcína nevadí, probíhá standardní testování byť AstraZeneca ho tlačí na limity. Ted na testování berou králíky z jihu. Kvůli problémům měli chvíli i pozastavené testování.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #93 kdy: 08 Října 2020, 16:35:13 »

Chystá se otestování všech občanů Česka

Musel sem si jit dejchnout jestli nejsem ozralej a nectu nesmysly.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 196
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #94 kdy: 08 Října 2020, 16:38:08 »

Jednim sem si jist, me nikdo testovat na nci nebude.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #95 kdy: 08 Října 2020, 16:40:36 »

Jo, taky si nejsem jisty, jestli je mozne neco takoveho naridit a vynucovat. Kazdopadne me teda pobavilo, ze zakazal wifi v restauracich.
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #96 kdy: 08 Října 2020, 16:56:07 »

Zákon č. 258/2000 Sb.
§ 64 Opatření, kterým jsou povinny se podrobit fyzické osoby
Fyzická osoba, která onemocněla infekčním onemocněním nebo je podezřelá z nákazy, je podle povahy infekčního onemocnění zejména povinna
a) podrobit se izolaci, podání specifických imunologických preparátů nebo antiinfektiv, potřebnému laboratornímu vyšetření, lékařské prohlídce a karanténním opatřením,


Vážně žiji v domnění, že od dob Mengeleho je jakási úmluva, že lékařské zákroky bez souhlasu pacienta jsou prostě tabu - je to jen mýtus?
Současně tam nikde nevidím sankci, tedy podle "žádný trest bez zákona" nelze trestat porušení?

---------------------
ÚS 639/2000
Každý člověk je svobodný a není povinen činit nic, co mu
zákon neukládá. Z toho vyplývá, že také v otázkách péče o vlastní
zdraví
záleží jen na jeho svobodném rozhodnutí, zda a v jaké míře
se podrobí určitým medicínským výkonům a jen zákon ho může
zavázat, že určitá vyšetření podstoupit musí.


Péče o vlastní zdraví -> ale tady nejde o vlastní zdraví, ale o zdraví všech!
Co mu zákon neukládá -> ukládá Zákon č. 258/2000 Sb. § 64
Takže si nemyslím, že tento rozsudek ÚS je relevantní.

---------------------
edit: Zákon č. 372/2011 Sb.  (20/1966 Sb. už neplatí)
§ 34
(1) Souhlas s poskytnutím zdravotních služeb (dále jen „souhlas“) se pokládá za
a) svobodný, je-li dán bez jakéhokoliv nátlaku,

ALE

§ 38
(1) Pacienta lze bez souhlasu hospitalizovat, jestliže
a) mu
2. je nařízena izolace, karanténa nebo léčení podle zákona o ochraně veřejného zdraví,
(7) Bez souhlasu lze poskytnout též jiné zdravotní služby, stanoví-li tak zákon o ochraně veřejného zdraví, a záchytnou službu.


Na mě to působí, že prostě můžou.
Pane hh, můžete to prosím rozseknout?  :D
« Poslední změna: 08 Října 2020, 17:34:16 od Medojed »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #97 kdy: 08 Října 2020, 17:23:55 »

Pane hh, můžete to prosím rozseknout?  :D
Nemůžu. Zdravotnické právo není můj koníček, z hlavy vám můžu říct jen to, co už víte, tedy že nedotknutelnost osoby je ústavně-relevantní hodnotou, k prolomení je třeba jednak formální zákonný základ, a musí to projít klasickým testem proporcionality.

Šťourání v nose a následný velmi specifický test na výskyt konkrétního patogenu (tedy bez zavádění mikročipů, utajeného vytváření databáze DNA či dalších ptákovin, které se šíří sítí) v situaci probíhající epidemie testem proporcionality asi projde. Ale jak vypadá a jak funguje právní úprava, podle které lze někoho k diagnostickým zákrokům nutit, o tom nemám ponětí.

Abych ale aspoň trochu vašemu výzkumu pomohl, tak vězte, že zákon 20/1966 Sb. je už více než 8 let na smetišti dějin (současná úprava je v 372/2011 Sb.).
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #98 kdy: 08 Října 2020, 17:36:58 »

vězte, že zákon 20/1966 Sb. je už více než 8 let na smetišti dějin (současná úprava je v 372/2011 Sb.).
Díky, též jsem si toho všiml, než jsem objevil Váš příspěvek, provedl jsem aktualizaci. Nicméně pořád to vypadá, že hůl mají.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #99 kdy: 08 Října 2020, 18:02:26 »

No, v každém případě pokud by se to skutečně takhle rozjelo, byl by to pro Bureše kšeft desetiletí! Ale myslím si, že se najde nemálo právníků, kteří to zablokují. Tedy než se jim podaří probrat Rychetského na ÚS z hibernace, aby prohlásil, že takové nařízené odběry rozhodně nejsou zásahem do práv a svobod a v rozporu…

Dodatek: na první pohled se zdá, že budou chtít dělat jen jednodušší antigenní testy, které se dají provádět ambulantně. Ovšem dá se čekat, že Prymula nakonec bude chtít dělat RT-PCR, aby to měl stropro…
« Poslední změna: 08 Října 2020, 21:18:02 od ViktorN »
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #100 kdy: 09 Října 2020, 23:11:06 »

když vidím aktuální situaci - čekačky na testy 4hod+
tak mi zavalení praktiků připadá nereálné

já tam spíš tuším zradu ve smyslu, kdo se nenechá testovat, bude 14dní v karanténě - samozřejmě bez náhrady, protože se mohl nechat testovat

má - nereálná - představa je, že když mohl andy poslat všem seniorům ochranné pomůcky, tak mi úplně stejně doručí tu štětičku ve zkumavce
na té bude číslo testu
já se s ní pošťourám
a odešlu nevyplaceně zpět
a po určité době si na netu najdu, že test číslo xxxxx-xxxxx je pozitivní/negativní
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #101 kdy: 10 Října 2020, 00:44:07 »

...já se s ní pošťourám...

Dovedu si představit kde by se tím spousta lidí pošťourala  ;D  ;)

IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #102 kdy: 10 Října 2020, 01:35:53 »

[...] Nicméně pořád to vypadá, že hůl mají.
Nedalo mi to a velmi zběžně jsem se na nucené testování podíval. Ano, nějaký nástroj existuje, ale spíš než hůl se to jeví jako takový molitanový obušek. Sice tím jde lidi mlátit, ale nic to nedělá. Předesílám ale, že o tom nevím vůbec nic, ani teoreticky, a už vůbec ne v praxi, jen jsem rychle prolétnul 258/2000 Sb. Můžu být úplně vedle, berte s rezervou.

Hmotněprávní úprava, jak už ve vlákně padlo, je v § 64 VeřZdr. Proces pak v § 67. Příslušný je v prvním stupni pokytovatel (tedy typicky registrující praktik), o opravném prostředku rozhoduje hygiena. Nutnou podmínkou je podezření (není to tedy použitelné např. na vynucení zamýšleného plošného testování). Je rozhodováno v řízení (sice ne v plnotučném, procesní úprava je specifická, ale i tak je tam obrovský manévrovací prostor, např. musí dojít k prokazatelnému doručení, tedy nefunguje fikce). Hmotněprávní rámec je velmi obecný, zda a jaké konkrétně opatření bude nařízeno je ponecháno na správním uvážení rozhodujícího orgánu (zřemě se všemi nároky na správní uvážení kladenými), takže např. nutit test někomu, kdo jej nechce, když stačí např. (delší) karanténa, by bylo těžko hájitelné.

I kdyby se nějak stalo, že pravomocné rozhodnutí nařizující podrobení se testu bylo prokazatelně někomu doručeno, pravomocné, opravné prostředky (včetně soudu) buď neúspěšné, nebo bez odkladného účinku, pořád jde jen o správní rozhodnutí ukládající povinnost k nepeněžitému plnění. Dobrovolné nesplnění není mařena. Navíc mi přijde, že to není ani žádný jiný delikt (ve VeřZdr jsem odpovídající skutkovou podstatu nenašel, i když mi mohla v tom šíleném katalogu uniknout). Tedy zbývá možnost exekuce (podle § 107 an. SprŘ, nebo soudním exekutorem). Ze způsobů exekuce nepřipadá z povahy věci v úvahu náhradní plnění, ale nejsou ani možnosti přímého donucení, takže zbývá ukládání pokut. Opět je zde značný manévrovací prostor.

Představa, že by praktik či přetížená hygiena (pracující s notesem a tužkou) někoho chtěla tak moc otestovat na koronavirus, že by celý proces úspěšně dotáhla do opakovaného uložení a inkasa tak citelných pokut, které by nakonec cílový subjekt zlomily, je zcela absurdní. Kolonizace Marsu okresní hygienickou stanicí je o několik řádů pravděpodobnější. Celý proces by navíc trval tak dlouho, že kdyby to zkusili na T-rexe v období křídy, byl by jeho právní nástupce kolibřík zhruba letos konečně donucen test podstoupit.
« Poslední změna: 10 Října 2020, 01:38:44 od hh »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #103 kdy: 10 Října 2020, 18:54:00 »

IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #104 kdy: 10 Října 2020, 21:20:58 »

To asi napsal ten "pan IT", který má "plně profesionální znalost anglického jazyka", a přitom na LinkedIn o sobě píše "Government digital transformation is my biggest challenge I have ever faced.", příp. ke svému předposlednímu zaměstnavateli z celkových osmi od roku 2006 (!!!) "State company respondible for operation and development of information and communication infrustructure." atd. Podezírám jej, že chodí na lekce angličtiny společně s Alenkou; najít na jeho profilu jedinou gramaticky bezchybně provedenou větu v angličtině se zdá být nemožné.

Tomuto pánovi já osobně nevěřím ani nos mezi očima. A bude to tak přinejmenším do té doby, dokud nebude vybudována taková "infrustruktura" (pokud jsem tedy toto slovo správně přeložil z jeho profilu), díky níž mi správní orgány budou povinny poslat do pěti dnů od doručení žádosti bez řečí kompletní kopii spisu. Takže asi navždy.

Nemyslím si, že by tento vzdělanec (příp. někdo z jeho squad) byl schopen vyložit jakýkoliv zákon jinak než v neprospěch občana, čímž sám sebe dále degraduje kamsi na úroveň městského strážníka, a tak mne jeho výhrůžky nechávají zcela klidným.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 94