30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 94

Autor Téma: Rousky na hubu vsude  (Přečteno 242504 krát)

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #195 kdy: 13 Listopadu 2020, 15:21:05 »

@Fogyn: Umožňuje to § 101d odst. 2 SŘS, podle kterého soud určí den, ke kterému se nařízení ruší. A pozor, soud nařízení nezrušil, jen ho jaksi vyprázdnil (zrušil jen výrok I.).
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #196 kdy: 17 Listopadu 2020, 10:15:11 »

Jak příhodné, nechat se dnes kontrolovat od fízlů na národní.

https://echo24.cz/a/Smmhs
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #197 kdy: 18 Listopadu 2020, 10:34:06 »

Blatný ujišťuje: Policisté před obchody v devět večer číhat nebudou

Nadhera. Vlada vyda zakaz vychazeni po devate hodine a hrozi likvidacni pokutou. Vlada zaroven prodlouzi oteviraci dobu obchodu, takze se naprosto bez problemu muze nakupovat az do chvile, kdy uz mimo bydliste nesmim legalne byt. A ministr zdravotnictvi slibi, ze ozbrojena slozka statu, nad kterou ma nulovou kontrolu a pravomoc, to bude tolerovat.

Jak muze mit clovek duveru, ze ta pravidla jsou potreba, kdyz ministr zdravotnictvi vlastne rekne, ze se zas tak nic moc nedeje, kdyz se nedodrzi.

Ale fajne, dneska pujdu nakoupit do obchodu na druhem konci mesta, budu nakupovat do deviti (ale asi nic nekoupim, protoze rohliky asi uz mit nebudou) a pak si udelam hezkou prochazku a uvidime, zda me ten hodinu a pul dlouhy vylet nocnim mestem pripravi nejakou zabavu.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #198 kdy: 18 Listopadu 2020, 14:04:14 »

Jak příhodné, nechat se dnes kontrolovat od fízlů na národní.

Včera jsem zaslechl nějakého redaktora či novináře ( a fakt jsem to už potom nikde nenašel)  říci zajímavou věc: prohlásil, že v Praze probíhají různé akce a demonstrace, přičemž policie bude kontrolovat dodržování protiepidemických opatření a je připravena zasáhnout. Jakožto přímý účastník tehdejších událostí v roce 89 jsem to vyhodnotil jako fakt vtipnou hlášku. Už by jenom stačilo, aby fízlové obdrželi ta bílá přesvědčovadla a bylo by to dokonalé.
« Poslední změna: 18 Listopadu 2020, 14:11:30 od gumidos »
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #199 kdy: 18 Listopadu 2020, 14:09:33 »

IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #200 kdy: 18 Listopadu 2020, 14:27:21 »

Vlastně mě napadá právně velmi naivní a hloupoučká otázka. Dopouštím se porušení zákazu vycházení v momentě, kdy po 21:00 vyjdu z domu, nebo i v případě, že jsem vyšel např. ve 20:30 a jsem na cestě domů? Nemohu přeci ovlivnit další okolnosti, které mě zdrží venku. A jsem-li např. na cestě z poskytování sociální péče (což je důvod liberující ze zákazu vycházení), pak co mám asi dělat? Běžet? :O
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #201 kdy: 18 Listopadu 2020, 15:17:11 »

Červená mikina promluvila: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/hamacek-je-lepsi-kdyz-lide-cekaji-fronty-venku-pred-obchody-40342537#utm_content=freshnews&utm_term=je%20lep%C5%A1%C3%AD%20st%C3%A1t%20ve%20front%C4%9B&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz

Citace:
Lidem v souvislosti s novým opatřením, kdy může být v obchodě pouze jeden zákazník na 15 metrů čtverečních, doporučil, aby své nákupy plánovali a nechodili všichni v jeden čas.
Opatření podle něho funguje v řadě států, někde smí podle něj být jen jeden zákazník na 10 metrů čtverečních. Toto omezení platí například v Německu, Rakousku, Lucembursku či v Litvě nebo Lotyšsku.


Nemohu si pomoct - ale protože červená mikina tíhne zásadně k "přitvrzení" - onu zmínku o 10 m čtverečních přidal jako příklad toho, že je to někde ještě tvrdší. Bohužel mu i jednoduchá matematika činí velké potíže :)
Mimochodem hledám někoho s kým bych se domluvil na termínu nákupu, aby nás tam nebylo mnoho.....
« Poslední změna: 18 Listopadu 2020, 15:24:16 od gumidos »
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #202 kdy: 18 Listopadu 2020, 15:25:10 »

Pane Gumidos, v kolik máte v plánu jít nakupovat? Abych tam nešel zrovna, když půjdete Vy. A co pan Číkus? Je potřeba plánovat:) A ta matematika, škoda slov:)
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 476
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #203 kdy: 18 Listopadu 2020, 15:39:37 »

To je zase volovina těch 15qm, místní nejmenovaný supermarket má prodejní plochu cca 15x30m= 450qm, jestli tomu rozumím, správně tak v něm může být 30 zákazníků najednou. Odečtu-li od plochy regály a všudepřítomné  koše, stojany, palety se zbožím a další binec na prodejní ploše, zůstane mi možná optimistických 100 qm, kde se může těch třicet zákazníků reálně pohybovat. Realita je ovšem taková, že 20 zákazníků  se bude nacházet na 15qm před jedinou otevřenou kasou, neboť druhá kasa bude zavžená,  druhá pokladní bude umravňovat nahustěnou tlupu důchodců pod přístřeškem u vchodu.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #204 kdy: 18 Listopadu 2020, 15:44:54 »

A co pan Číkus?

Ten půjde za účelem páchání přestupku pro svou kratochvíli v 20:45 ;D A následně bude zkoušet, jak vůči němu bude policie a orgán zasahovat, což doprovodí bohatou internetovou činností, při které nebude váhat zveřejnit jména úředníků  :D
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #205 kdy: 18 Listopadu 2020, 15:47:00 »

johncreek: zákazu vycházení nejspíš ne, je však třeba pohlídat si wording opatření: "Zákaz volného pohybu osob ... zakazuje volný pohyb osob na území celé České republiky v době od 21:00 hod. do 04:59 hod. ...". Správným řešením by tedy IMHO bylo, pokud se člověk po deváté vyskytne venku, vyvarovat se pohybu a to především volného. Z toho vychází zůstat stát na místě a v klidu vyčkat páté hodiny ranní, s jejímž úderem lze volným pohybem pokračovat. Tedy tak volným, jak to po osmi hodinách bez hnutí bude možné :D
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #206 kdy: 18 Listopadu 2020, 15:57:46 »

S vodítkem na krku a v ruce se ale možná nebude jednat o pohyb volný, ale kontrolovaný, takže by to mohlo být OK:) Případně pohyb vykonávat v kruzích, to taky není snad pohyb volný, ale řízený:)
IP zaznamenána

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #207 kdy: 18 Listopadu 2020, 16:36:48 »

Proti mně už zasáhnuto bylo. Nacházel jsem se venku kolem 23. hodiny. Zastaven hlídkou PČR, vše nahráno, bez komentáře posláno do správního řízení.

Jakmile něco příjde, založím příslušné téma.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #208 kdy: 18 Listopadu 2020, 16:45:50 »

Proti mně už zasáhnuto bylo. Nacházel jsem se venku kolem 23. hodiny. Zastaven hlídkou PČR, vše nahráno, bez komentáře posláno do správního řízení.

Jakmile něco příjde, založím příslušné téma.

Super, určitě nás informujte, na tenhle case se těším. Mimochodem, pokoušel jste se nějak na místě argumentovat, nebo jste šel metodou odepření jakéhokoliv podání vysvětlení?
Imo tohle musí jít vyhrát obdobně jako občanka (viz. d-fens), ale oproti místním vím o právu hovno :)
« Poslední změna: 18 Listopadu 2020, 16:47:32 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #209 kdy: 18 Listopadu 2020, 16:58:55 »

Ne, na místě jsem nijak neargumentoval. Nebyl jsem sice úplně pasivní, potvrzoval jsem zcela triviální fakta typu:
  • Nyní nejsem doma.
  • Nemám u sebe psa.
  • Nařízení znám.
Až na otázku, zda-li jdu do práce, jsem odmítl odpovědět. Nabídnuto řešení příkazem za 500 Kč, odmítnuto, načez bylo sepsáno Oznámení.

Celkově kontrola byla z těch profesionálnějších.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 94