30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 85 86 [87] 88 89 ... 94

Autor Téma: Rousky na hubu vsude  (Přečteno 241818 krát)

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1290 kdy: 12 Února 2022, 07:48:51 »

Tak vytěžování lůžek je jedna věc, to jsem sám i zažil. Jsou ochotni kvůli tomu i snížit komfort pacientů, kdy namísto toho, aby pacienta v klidu přes den odvezli na běžný pokoj ho odvezou o pár hodin později v noci, až když je potřeba lůžko pro urgentnější přîpad.

Druhá věc ale je ten příplatek.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1291 kdy: 18 Února 2022, 14:57:24 »

IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1292 kdy: 15 Března 2022, 12:12:26 »

nahubky zruseny az na mhd soc a zdrav zarizeni, ale skoly ne, z jakeho titulu skoly mohou naridit noseni nahubku?
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1293 kdy: 15 Března 2022, 12:40:00 »

Ja nevím, ale moje děti už respiratory/roušky nosit ve škole nemusí? Asi bych mířil dotaz na ředitele školy, která to vyžaduje.
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1294 kdy: 15 Března 2022, 13:42:58 »

no asi ne vsude, proto se ptam jak se tomu lze branit
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 196
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1295 kdy: 24 Března 2022, 07:12:37 »

Karanténa přes SMS. Stát zveřejnil nová covidová pravidla
https://www.denik.cz/z_domova/karantena-covid-sms-hygiena.html
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

vita.nek

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1296 kdy: 24 Března 2022, 08:27:20 »

Docela by mě zajímalo, jak stát zjistí něčí telefonní číslo, adresu s trvalým bydlištěm si zjistí z evidence, ale telefonní číslo?  Já mám několik různých čísel v zařízení jako alarmy a podobné notifikační zařízení - na ně se nikdo mimo autorizované nedovolá a sms, které nejsou příkazové končí v koši. K telefonování užívám firemní číslo, které ale není svázané s mou osobou.

Jako četl jsem ten zákon a úřad má povinnost sms prokazatelně zaslat. O nějakém zjišťování či ověřování čísla tam není ani zmíňka. Tedy pro splnění zákonné povinností bude pro spoustu úředníků stačit zaslat na "nějaké" číslo. Přesto si nedovedu nechci představit, že by mohlo fungovat poslání takové sms na libovolné číslo o kterém se úřad domnívá, že by mohlo patřit být užíváno dotyčným. 

Nebo úřad bude zasílat na číslo, které někdo nahlásí u kontaktu při trasování (či sebetrasování)? - v tom případě i přes obrovskou absurdnost a možnost neskutečného zneužití bych v tom viděl i světýlko určitého zábavného potenciálu, jelikož iniciále spousty "humlmutů", kteří pro tento zákon hlasovali jistě nebude zas tak velký problém obstarat :)
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1297 kdy: 24 Března 2022, 09:50:33 »

Bude to fungovat stejně jako fikce doručení. My máme odesláno, takže za lhůtu X to platí a můžete se z toho vyvázat tím, že dokážete že jste byl třeba v komatu, ukradli vám mobil nebo tak něco.
IP zaznamenána

vita.nek

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1298 kdy: 24 Března 2022, 11:04:01 »

Na to ale ve svém příspěvku narážím - pro fikci doručení je klíčová adresa trvalého bydliště, tu stát eviduje v registru obyvatel. Není možné zákonné, aby úřad aplikoval fikci doručení libovolné adrese o které se úřad domnívá, že by se na ni mohl adresát zdržovat.  Z pohledu občana je pak možné jednak adresu trvalého bydliště změnit a hlavně si svou adresu trvalého bydliště zjistit - aby věděl kam mu úřad bude případně zasílat.

Ovšem v případě doručení sms na telefonní číslo nemá jednak stát žádnou evidenci čísel občanů. A i proto nemá občan jak ovlivnit kam mu případná sms přijde, zároveň nemá možnost si ani zkontrolovat, že stát eviduje údaje správně. Tedy v zásadě i kdyby občan udělal naprosté maximum, tak stejně může taková sms přijít uplně na cizí číslo a pro úřad (i z hlediska zákona) to bude ok, což se při fikci doručení stát v zásadě nemůže respektive nebylo by to zákonné. 

IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1299 kdy: 24 Března 2022, 11:30:47 »

Právní stát umřel na covid. S nějakou zákonností si už nikdo hlavu neláme. Třeba nějakou vyhláškou donutí operátory nahlásit paušály a pošlou vám to třeba do simky, co vám zvedá vrata v garáži. A maj hotovo.
IP zaznamenána

Viktor Š.

  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1300 kdy: 24 Března 2022, 12:05:34 »

Zkoušel už někdo zrušit si to telefonní číslo a mail na ÚZISu? 

IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1301 kdy: 24 Března 2022, 12:31:16 »

V tomto ohledu by stálo za to vyzkoušet využít práva být zapomenut, které plyne z GDPR.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

vita.nek

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1302 kdy: 24 Března 2022, 13:49:53 »

Právní stát umřel na covid. S nějakou zákonností si už nikdo hlavu neláme. Třeba nějakou vyhláškou donutí operátory nahlásit paušály a pošlou vám to třeba do simky, co vám zvedá vrata v garáži. A maj hotovo.

Podle mě to bude fungovat jak píšu v prvním příspěvku. Občan s pozitivním testem bude vyzván hygienou ke sdělení kontaktů, uvědomělý občan nahlásí poslušně kontakty i s telefoním číslem a úřad na tyto telefonní čísla bude zasílat. Místo uvědomělého občana může být i uvědomělá škola či uvědomělý zaměstnavatel. Úřad se vůbec zabývat tím, zda je telefonní číslo toho občana, kterému něco nařizuje nebude. Možné zneužití veliké - tedy vlastně ideální nástroj pro pomstu.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1303 kdy: 24 Března 2022, 14:04:29 »

i uvědomělá škola či uvědomělý zaměstnavatel.
Takhle mi o covidu volala účetní, jestli může dát moje číslo do formuláře. Tak jsem jí řekl, že leda jako poslední možnost. Tak volá znova, že ten nahlašovací formulář bez čísla dál nepokračuje...
Maj to dobře vymyšlený, protože zaměstnanec nechce prudit kolegy či nadřízené, účtárna zas nechce vést nějaký boj se sociálkou a tak to pokračuje řetězcem padajícího hovna. Nově pak bude úplně jedno čí číslo tam uvedu, protože jim stačí že to odeslali a odškrtli si moje jméno a od té doby jsem na indexu.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1304 kdy: 24 Března 2022, 14:44:55 »

Izolace - tedy zprava prijde tomu, kdo mel pozitivni test. V rodine jsme meli 7 testu na 4 osoby za celou dobu covid byznysu, tedy nasledujici info berte s rezervou. Do zadanky na test se vzdy muselo zadat telefonni cislo, tedy byl predpoklad, ze vysledek prijde pozitivnimu a okamzite je mu napalena i ta izolace. Z vlastni zkusenosti mohu rici, ze toto selhava v dobe, kdy registrujete na sve cislo deti, mate vice telefonnich cisel atd. Dale je naprosta loterie, jake telefonni cislo zada do systemu doktorka, pokud je test "na zadanku".

Karantena - tedy kontakt s pozitivne testovanym. Statisticky jsou tri moznosti podle slozitosti pro hygienu. Cca 80-90 % spoluzaci, proaktivni skola oznaci vsechny spoluzaky za rizikove kontakty, skola preda vsechy nasbirane kontakty na rodice hygiene, na vsechny prijde SMS, win-win situace, hygiena vykazuje cisla, skola nemusi ucit. Cca 5-10 % zamestnavatele, princip jako u skol. Cca 5-10 % telefonicke trasovani a kontakt na rizikove kontakty, v me bubline bud extremne jednodusi lide nebo paradoxne predavajici kontakt na lidi, kteri chteli (kdo nesel dobrovolne na dobrovolne ockovani) jit zdarma na test.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 85 86 [87] 88 89 ... 94