30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Plná moc - Dopravka  (Přečteno 3017 krát)

Jujing

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Plná moc - Dopravka
« kdy: 05 Srpna 2020, 10:22:27 »

Ahoj, řeším momentálně situaci (respektive nemusel bych, ale sere mě to) ohledně plné moci při přepisu auta. Veškerou agendu ohledně dopravky u nás v rodině řeším já od sestry po prarodiče a také menší okruh známých za drobnou úplatu.Jsem tam tak 10x do roka. Většina lidí kolem mě už má na moje jméno úředně ověřenou generální plnou moc na zastupování na dopravní úřadě. (Proč kvůli každému autu dělat novou) navštěvuji 3-4 úřady v okolí zrovna jak se mě to hodí. Do minulého týdne vše probíhalo naprosto v pořádku. Přijdu předložím všechny podklady + ověřený plný moci. Paní vezme zkontroluje občanku. Vezme plnou moc okopíruje dá na to svoje razítko s podpisem, že to kopírovala z originálu vrátila plnou moc. Přesně tak jak by to asi mělo fungovat. No jenže. Zajel jsem na úřad kam normálně nejezdím a vyvstal problém. Předložil jsem plnou moc a jako vždy upozorňují, že je generální a budu ji chtít vrátit vyvstal problém. Že to v žádném případě nejde. Že plná moc musí zůstat na úřadě. Na námitky, že jinde to funguje naprosto normálně, proč zrovna u nich to nejde mě bylo řečeno, že takhle to mají nařízeno z právního oddělení. Jediné co pro mě můžou udělat je, že ty plný moci dají číslo a když tam půjdu příště tak si ji najdou. No proběhla výměna názorů které se účastnila i vedoucí oddělení. Největší argument byl, že podle zákona musím předložít plnou moc. Na což jsem odpověděl, že jsem ji předložil a teď ať mě ji vrátí zase. Chtěl jsem po ní aby mě to dala písemně, že mě plnou moc nevrátí což samozřejmě odmítla. No nakonec, jelikož už mě to nebavilo jsem souhlasil s tím at tě plné moci dají číslo a utrousil jsem poznámku, že první co udělám až přijdu domů bude to, že napíši dopis aby mě plnou moc vydali s tím, že jejich postup není správný a tu plnou moc z nich prostě dostanu až chce nebo nechce. Když to vedoucí slyšela nasraně vzala plnou moc někam odešla za 5 minut se vrátila s orazítkovanou kopií (asi nestála o problémy), přespis jsme normálně dokončili a já si plnou moc odnesl. No za týden se tam chystám znova. A budu ve stejné situaci znova. Samozřejmě mohl bych si zajít na úřad kde to probíhá bez problemu, ale nějak mě to sere a rád bych to jednou pro vždy vyřešili. Snažil jsme se najít někde najít nějaký zákon, který tohle řeší bohužel já úspěšný nebyl tak jsem vás chtěl poprosit jeslti by jste mě s tímhle nepomohli/neporadili s tím v jakém zákoně se tohle řeší... Nevěřím tomu, že někde je napsáno, že tam plná moc musí zůstat Děkuji všem :)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Plná moc - Dopravka
« Odpověď #1 kdy: 05 Srpna 2020, 10:50:13 »

Hledáte nejspíš rozsudek NSS č. j. 4 As 171/2014-26 ze dne 17. 10. 2014.
« Poslední změna: 05 Srpna 2020, 21:02:53 od hh »
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 859
    • Zobrazit profil
Re:Plná moc - Dopravka
« Odpověď #2 kdy: 05 Srpna 2020, 11:00:32 »

Pokud vím, tak když chce fízl předožit OP taky si ji potom nenechá... "Předložit" znamená "ukázat". Už to, že jim ji věnujete ke kopii je ústupek navíc....
IP zaznamenána

Jujing

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Plná moc - Dopravka
« Odpověď #3 kdy: 05 Srpna 2020, 18:54:34 »

Hledáte nejspíš rozsudek NSS č. j. 4 As 171/2014-25 ze dne 17. 10. 2014.

Asi jsme jitrnice, ale nedaří se mě rozsudek najít
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Plná moc - Dopravka
« Odpověď #4 kdy: 05 Srpna 2020, 19:04:42 »

IP zaznamenána

Jujing

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Plná moc - Dopravka
« Odpověď #5 kdy: 05 Srpna 2020, 19:26:56 »

Děkuji, už vím proč :) u prvního příspěvku je jiné koncové číslo 25/26 :) moc děkuji
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Plná moc - Dopravka
« Odpověď #6 kdy: 05 Srpna 2020, 19:33:23 »

Citace
Asi jsme jitrnice, ale nedaří se mě rozsudek najít
Priste hledejte jen NSS č. j. 4 As 171/2014 , me to nenajde ani '4 As 171/2014-26'
25 je cislo listu a nevim proc, ale obvykle nesedi a vyhledavani  neodstranuje cislo listu, jak by melo[1]>
pokud spisová značka obsahuje označení čísla listu (pomlčku a číslo za ní, zejména NSS), zadávejte ji pro hledání bez této části spisové značky; číslo listu včetně pomlčky bude vždy po potvrzení vyhledávání odstraněno, např. po zadání '6 Afs 270/2015 - 78' a potvrzení vyhledávání bude hledáno '6.AFS.270.2015'


[1]http://www.jurilogie.cz/napoveda
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Plná moc - Dopravka
« Odpověď #7 kdy: 05 Srpna 2020, 21:06:01 »

Pardon, opisoval jsem z jakési komerční databáze. Podle webu NSS je č. j. opravdu 26. Ale to je jen takový fetiš, stačí hledat podle spisové značky (a kdyby tam náhodou bylo těch rozhodnutí víc, jednoznačně to identifikuje datum).
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 859
    • Zobrazit profil
Re:Plná moc - Dopravka
« Odpověď #8 kdy: 06 Srpna 2020, 09:21:50 »

Nemohl by to pro nás "jednodušší" prosím stručně přeložit do češtiny..? Přiznám se, že nejsem úplně tupý, ale prostě z toho nevím hlavu ani patu a už vůbec ne souvislost na uvedený dotaz.... :-/ Ta právničtina je prostě jinej jazyk :-) Děkuji.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Plná moc - Dopravka
« Odpověď #9 kdy: 06 Srpna 2020, 09:42:00 »

Plna moc - listina je Vase, urad Vam ji nema co odebirat, ma si udelat kopii nebo mu tu kopii prineste.
Rozsudek se zaobira jeji platnosti.

Právní věta
K prokázání oprávnění zmocněnce zastupovat ve správním řízení účastníka postačí plná moc (§ 33 odst. 1 správního řádu z roku 2004) předložená v prosté kopii, pokud správní orgán nemá na základě konkrétních okolností případu pochybnosti, zda plná moc byla účastníkem řízení skutečně udělena. V takovém případě správní orgán vyzve zmocněnce, aby plnou moc předložil v originále nebo ověřené kopii.
(Podle rozsudku Nejvyššího správního soudu ze dne 17.10.2014, čj. 4 As 171/2014 - 26)


[1]https://iudictum.cz/25380/4-as-171-2014-26
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Jujing

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Plná moc - Dopravka
« Odpověď #10 kdy: 06 Srpna 2020, 11:00:49 »

Teď ještě taková otázka: co když mě namítnou, že nejsou správní orgán? Což věřím, že udělají :) jeslti teda budou ten rozsudek vůbec hledat a číst. Nemám v plánu jim tam vyloženě citovat určitou část ať to nemají tak jednoduché...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Plná moc - Dopravka
« Odpověď #11 kdy: 06 Srpna 2020, 11:04:24 »

Jujing> Správní orgáni jsou sice kreativní, ale že by správní orgán namítal, že není správním orgánem, to by asi bylo příliš i na správního orgána. :-)
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Plná moc - Dopravka
« Odpověď #12 kdy: 06 Srpna 2020, 11:10:36 »

D-fens o tom píše v téhle pohádce

Odebral jsem se proto k jejímu vedoucímu a sdělil jsem mu, že na úřední úkon zápisu vozidla do registru se vztahuje správní řád, já podávám žádost, aby mi potvdil přijetí a pokud by požadoval podání  doplnit nebo jinou součinnost, nechť mě uvědomí sdělením doručeným do datové schránky. Čuměl na mě jak trubka ze zdi a pak povídá, že na to má podle zákona třicet dnů. Už to znal, nebyl jsem tedy první. Jinak si asi myslel, že jsem nějakej řepák, co si půjčil od Providentu na vylítanou naftovou octavii a když mi řekne nějakou dlouhou lhůtu, tak se poseru, že budu muset měsíc chodit do Kauflandu pro sójový buřty z Kostelce pěšky. Řekl jsem mu, že s tím nemám problém a nechť činí, co mu správní řád ukládá. Vzdal to.
IP zaznamenána