30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pravidla pro sundání TPZOV  (Přečteno 478 krát)

LRR

 • Příspěvků: 5
  • Zobrazit profil
Pravidla pro sundání TPZOV
« kdy: 30 Července 2020, 11:35:14 »

Vím, že se tu tohle téma řeší. Pokusil jsem se vycházet i z dokumentu v příloze. Přesto je zde pár věcí, kde si nejsem úplně jistý. Sice mě aktuálně žádný problém nepálí, ale počítám, že je to jedna z běžnějších věcí, co řidič řeší a tak se omlouvám za duplicitní dotaz a prosím o komentáře.
Držím se obecného pravidla, že s přestupkem se nesouhlasí na místě a protokol netřeba podepisovat. Předpokládejme, že strážník vychází z § 17a zákona o obecní policii. Je možné, že z jeho perspektivy oprávněně nasadil botičku, protože nějakou skutečnost nemohl v tu chvíli tušit. A mnohem pravděpodobnější je, že zkouší něco, co je již za hranicí jeho pravomoce, ale řidič to netuší. Každopádně bota je na autě a MP chce výpalné.
1. Prohlásím se za řidiče, co s autem přijel, strážník mě ztotožní a v tu chvíli by měl botičku sundat. Sundání již dál nesmí podmiňovat uhrazením poplatku na místě. Je to tak?
2. Prohlásím se za provozovatele, ale odmítnu uvést řidiče. Strážník by měl začít zjišťovat totožnost řidiče třeba od svědků nebo z kamerového záznamu. To je asi moment, kde může začít zdržovat. Asi neexistuje nějaká lhůta, do kdy by to měl dokončit? Může to být týden? Pokud nic nezjistí, měl by botičku sundat.
3. Přijde mi faktura na uhrazení poplatku, ale MP neposlal (zatím, nebo nikdy nepošle) oznámení na úřad. Jsem přesvědčen, že nasazení botičky proběhlo v rozporu s § 17a. Tudíž neexistuje rozhodnutí o oprávněném užití botičky. Jak pak postupovat? Nevím, jak pravděpodobná je tahle varianta, ale jak jsem pochopil z diskuze, neexistuje pevná spojitost mezi prokázáním přestupku a poplatkem za nasazení botičky.
4. Může ze zaplacení manipulačního poplatku později někdo dovozovat uznámí přestupku řidičem (provozovatelem)?
IP zaznamenána

asmodeus

 • stálý člen 30kmh.cz
 • *
 • Příspěvků: 575
  • Zobrazit profil
Re:Pravidla pro sundání TPZOV
« Odpověď #1 kdy: 31 Července 2020, 15:16:48 »

https://www.nezaplatim.cz/post/jak-sundat-boticku-dil-1-mestska-policie-7

Bod 3) by mne taky zajímal. Jestli počkat na případné promlčení a pak vymáhat peníze zpět?
IP zaznamenána

sennheiser

 • Příspěvků: 378
  • Zobrazit profil
Re:Pravidla pro sundání TPZOV
« Odpověď #2 kdy: 31 Července 2020, 19:33:23 »

ad1) ano, dle §17a odst3   "Technický prostředek k zabránění odjezdu vozidla se odstraní.....po zjištění totožnosti osoby, která vozidlo na místě ponechala"

ad2) zde je kamen úrazu, jelikož pokud strážník nezjistí totožnost řidiče a ani provedené úkony ke zjištění nikam nevedou , tak opičky
sundají TPZOV až PO uhrazení nákladů provozovatelem.( případně kýmkoliv jiným).
Zde je pak možnost jak odjet bez zaplacení-  udat sebe jako řidiče ( body nehrozí) nebo higher level -udat nějakého cizince ( s věrohodnou totožností )- otázka je zda pro opičky zjištění totožnosti= nahlášení řidiče provozovatelem.

ad3) tímto jsem si prošel a zde je stanovisko MP...  Podal jsem stížnost na Kraj a výsledek mi pravděpodobně leží na poště..

ad4) ne, jelikož v případě provozovatele je vynucen nátlak na zaplacení,aby byla bota sundána.

V mém případě šlo opravdu o protiprávní jednání MP , jelikož v místě stání byla vyjímka pro účastníky kongresu a oni na to nebrali ohled. Botiček tam dali víc.. Žádal jsem tedy o vrácení tohoto poplatku dle §17a odst1 s doložením všech náležitostí ohledně parkovací vyjímky a vyhrazenosti parkoviště - ale mozečky opiček použili pouze šablonu a na skutečné důkazy nijak nereagovaly (mozky opic)
Jelikož chápu, že komunikace s tímto vývojovým druhem je složitější, tak jsem jim napsal opětovnou žádost - i s obrázky -
a znovu zdůraznil, že TPZOV nebylo přiloženo v souladu s právními předpisy a opětovně přiložil podrobně popsané důkazy.
( včetně oficiálních objednávek, značek na parkovišti určující vyhrazenost, webový odkaz na konferenci - který zmiňoval vyhrazenost parkoviště..)  A patrně jsem narazil na strop při interakci mozkových neuronů tohoto druhu a přišla tato odpověď - ta níže .
« Poslední změna: 31 Července 2020, 19:53:26 od sennheiser »
IP zaznamenána