30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: nedovolené předjíždění?  (Přečteno 4235 krát)

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:nedovolené předjíždění?
« Odpověď #15 kdy: 03 Srpna 2020, 14:26:04 »

Nic jim neříkejte. Proboha, hlavně ne Vaše úvahy o (nedovoleném) předjíždění! Vy jste prostě odvracel střet s bláznivě manévrujícím vozidlem.
Je dost možné, že Vás chtějí jen vytěžit, aby mohli přitížit řidiči toho auta. Ale Vaše popisování, kde jste byl když... a co jste udělal když.... Vás můžou do něčeho zatáhnout.
Prostě: Jel jsem za autem, které jelo fakt podivně. Pak se to seběhlo ani nevím jak. Nevybavuji si, zda jsem po nehodě s někým mluvil, nevybavuji si, zda jsem s někým mluvil v nemocnici. Asi šok, nebo co.
IP zaznamenána

SkiGaijin

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:nedovolené předjíždění?
« Odpověď #16 kdy: 03 Srpna 2020, 14:41:58 »

Jdu to dnes ještě konzultovat s právníkem co se na dopravní právo specializuje, ale takhle nějak to zní rozumně. Úvahy o předjíždění najisto vynechám, já jsem osobně přesvědčenej, že o žádný předjíždění nešlo.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:nedovolené předjíždění?
« Odpověď #17 kdy: 03 Srpna 2020, 17:46:48 »

Vyhnul bych se i tvrzení, že auto jelo podivně, mohou z toho vyvodit, že jste měl předvídat stav řidiče. Spíše bych se bál, že to budou hrát na nedodžení bezpečné vzdálenosti, zvláště pokud tvrdíte, že auto už jelo pomalu (1) Řidič vozidla jedoucí za jiným vozidlem musí ponechat za ním dostatečnou bezpečnostní vzdálenost, aby se mohl vyhnout srážce v případě náhlého snížení rychlosti nebo náhlého zastavení vozidla, které jede před ním.
).

Jako vcelku bezpečné, se mi zdá tvrzení, že auto náhle a bez blinkrů změnilo směr jízdy a zkřížilo mou jízdní dráhu - všimněte si, že v citovaném paragrafu není změna směru jízdy.
IP zaznamenána

SkiGaijin

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:nedovolené předjíždění?
« Odpověď #18 kdy: 03 Srpna 2020, 19:37:07 »



Jako vcelku bezpečné, se mi zdá tvrzení, že auto náhle a bez blinkrů změnilo směr jízdy a zkřížilo mou jízdní dráhu - všimněte si, že v citovaném paragrafu není změna směru jízdy.

Supr definice, díky. To pojedu :)
IP zaznamenána